Самоувереност

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Самоувереност

Мнение от bulgi »

Наскоро имах реалната възможност да осъзная отново, че всъщност много често в професионалния ми живот ми липсва самоувереност в знанията и възможностите ми. Като причината определено не е липсата им :), а липсата на вярата ми в тях. И понеже определено ми пречи, реших, че ще работя съвсем целенасочено върху това.
Не искам да започвам предизвикателството, защото едно, че не винаги имам възможност да разпределя сесиите равномерно през деня, но и защото искам да променям фразата във всеки един момент, когато сметна за нужно.
Лошото е, че засега не мога да се сетя за случки в миналото, които са допринесли за проблема. Теснах това, че не се сещам, но само веднъж и естествено още нищо не се е променило. Затова засега работя с по-общи фрази като:
Въпреки че ме е страх да вземам решения, защото може да сбъркам и другите да помислят, че не знам...
Въпреки че не се доверявам на знанията си...
Въпреки че мисля, че знанията ми са повърхностни и недостатъчни...

Знам, че фразите ми са прекалено общи, но се надявам с тесването и писането да изкристализират и по-конкретни неща.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Понеже тесвам сутрин рано, когато всички спят, а днес се успах :) та не успях. Но смятам да наваксам довечера.
Когато вчера се "вгледах" в себе си, за да преценя дали да мина на нови фрази или да продължа с тези, не усетих нищо. Съвсем нищичко и затова започнах по един друг проблем, който обаче засега не ми се иска да обсъждам.
Но реших днес да съм смела и да видя какво се е случило и си насрочих среща с шефа :) Така че да видим имало ли е и какъв е резултата :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да ти кажа, и аз съм правила някога нещо подобно, даже с много подобни фрази. Май имаше ефект, сега съм безпардонна :lol: 8)

Желая ти успех!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Arethuse написа:Да ти кажа, и аз съм правила някога нещо подобно, даже с много подобни фрази. Май имаше ефект, сега съм безпардонна :lol: 8)

Желая ти успех!
Благодаря :)
Да видим, шефът засега се скатава :) Ама не знае какво го чака :D
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

След като тази сутрин отново не ми хрумнаха фрази, започнах с:

Въпреки че не ми хрумват фрази, с които да тесвам

И така на края на тази сесия изникна:

Въпреки че ме е страх да си казвам мнението, за да не ме затапят и да ми се присмеят
ТУк със сигурност има още много, насаждано с добри намерения през детството, заедно с предаден родителски страх, но реших да му посветя отделно занимание, защото изскочи тази фраза:
Въпреки че ме е страх да не изглеждам прекалено самоуверена
А докато минавах по точките фразата се дооформи на:
Въпреки че ме е страх да не изглеждам прекалено самоуверена и да не ме помислят за арогантна (прекалено bossy)

Много се прозявам повреме на ТЕс. Очите ми почти през цялото време сълзят.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

bulgi написа:След като тази сутрин отново не ми хрумнаха фрази, започнах с:

Въпреки че не ми хрумват фрази, с които да тесвам

И така на края на тази сесия изникна:

Въпреки че ме е страх да си казвам мнението, за да не ме затапят и да ми се присмеят
Прекрасен подход, който дава резултати както е видно.
Много се прозявам повреме на ТЕс. Очите ми почти през цялото време сълзят.
Това са добри показатели. Показват, че ТЕС работи.[/quote]
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор