Дневникът на vqra - това онова :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра, никога не казвай Никога!
Кой е маяка? (т.е. коя точно е случката?)
Кой е сюблимният момент в нея, който е променил живота ти?
Какво е значението което си му придала?
Използва ли изобщо това, което научи на семинара за напреднали, за промяна на спомен?
Според мен не си.
Трудно ти е това и онова.
Ами трудно е, то ако беше лесно вече да си го забравила. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа:ПС: Когато пожелах да ми изпрати снимка да видя семейството му ме попита: "Защо ти е нужно всичко това?", Казах му: "За да допълня до цяло, онова, което ти допълни за мен", тъй като аз му изпратих снимка на малката ми дъщеря. След което той ми отговори: "Считам че имаш достатъчно памет".

Скапаняк
Изобщо не смяташ, че е скапаняк :) И май наистина не е.
Може би не е искал да продължавате да се наранявате. Може би го е наранявало цялото това "споделяне" на семейния ви живот и го е прекратил с тези думи. Паметта за вашето общо минало и трябвало да е по-важна и достатъчна.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа:...... Въпросът е как да мисля по друг начин след всички усилия, които хвърлих за неутрализиране на маяка. След всички безуспешни опити да променя значението, което му придавам.
Неуспехът идва може би от това, че има неща в мислите ми, които взаимно си противоречат. ИСКАМ да го няма в мислите ми. В същото време НЕ ИСКАМ, тъй като е най-хубавото нещо, което се е случило в живота ми. ИСКАМ да не общувам с него. ИСКАМ да избягам от него. В същото време и НЕ ИСКАМ, тъй като той е най-интересният човек с когото съм общувала до сега. И т.н. ....

Много ми е трудно да ТЕС-вам противоречия.
Да, много е трудно да ТЕС-аш любовта.....

Ако можеш да го обичаш с душата си, да приемеш обстоятелствата такива, каквито са, да приемеш че го обичаш и да си щастлива, че си го имала, пък макар и че си го загубила ...... Сириус - най ярката звезда, тази, която винаги ще свети и може би ще ти се усмихва....

Приеми, приеми, приеми!

Оф топик целия сайт, сори за което. В такова настроение съм.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Иване, така е, имам мн. работа.

Фам, благодаря. Не мисля, че е чак толкова трудно.

На прав път съм поне, щом съм тук. ;)


Имам проблем и се надявам да помогнете!

Маяците са към момента със силно отрицателен заряд, а по време на събитието - силно положителен.

В смисъл нещо като маяк и травма едновременно.

Хелп!!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Маяците са към момента със силно отрицателен заряд, а по време на събитието - силно положителен.
Бла-бла, общи приказки.
Зададох ти конкретни въпроси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Иване, благодаря за желанието ти да ми помогнеш.
Благодаря за това, че ти бе причина, да науча за ТЕС.

Доста време отделих за самоанализ и стигнах до извода, че извора на всички мои проблеми е нуждата ми да бъда непрекъснато преенергетизирана, т.е. да вкарвам прекалено мн. енергия в себе си, като и преча да изтича свободно през мен.
В смисъл проблемът при мен с 2 думи казано е, че като скоча с парашут/бънджи, след това 2 седмици съм добре.
По същата причина се нуждая от маяци и ги търся под дърво и камък.
Захващам нови неща с такава енергия, каквато у никого я няма.
И след като тя понамали заряда си, имам нужда от нова, независимо + или минус е тя, стига да е с голям заряд.
Ако продължа темата за маяците - също ще се енергетизирам. Но това отново ще е временно, а в същото време ще унищожи от красотата на тези прекрасни изживявания, които така или иначе словото ми е безсилно да пресъздаде....
Ако дойда при теб да ме излекуваш, също ще се енергетизирам. Но пак ще бъде временно.

Така, че избирам енергията в мен да бъде със заряд в рамките на "златната среда" и да протича през мен свободно.

Избирам да обръщам повече внимание на "Сега", а не на "Вчера"

Избирам да се обичам, както никога до сега.


Вярвам в Любовта, в Благодарността и в Чудеса!
Какво друго ми е нужно, за да се хвана за косите и да се измъкна САМА от блатото?!!!!!


И както ми казваше сириус "Когато хората носят честни сърца, разплитат и най-сложния възел в Живота си, защото пръстите им не треперят от нечисти мисли"

такивамитиработи

Дерзайте! :):*
Последно промяна от vqra на 21 Окт 2010 14:26, променено общо 3 пъти.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа: И както ми казваше сириус "Когато хората носят честни сърца, разплитат и най-сложния възел в Живота си, защото пръстите им не треперат от нечисти мисли"
:)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК. Твоя воля.
Докато не преминеш рамките на ограниченията, които сама си поставяш, никога няма да знаеш какво си способна да вършиш, да бъдеш и да чувстваш.
Спомни си историята с жената с ягодовия сладолед! Точно в нейното положение си.
Не те насилвам да правиш каквото и да е. Само ти показвам различна гледна точка. От там нататък ти си решаваш.

Когато казваш:
"Осъзнах, че съм........"
това не означава:
"Това е всичко което мога да бъда."
или
"Това е даденост, която е непроменима."
или
"Това е най-доброто което мога да бъда." :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Спомни си историята с жената с ягодовия сладолед! Точно в нейното положение си.
Не мисля така.
Тя избра Вчера, а аз Днес.
На нея нищо друго не и оставаше, а на мен предстоят да ми се случат много по-хубави неща.
И накрая - тя е дебела, а аз - не. :D ;)

В никой случай не съм си и помислила, че съм "Готов пакет", "Опакован подарък", който не подлежи на промяна.
Самоанализът не говори това.


такивамитиработи
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, добре звучи, но твоят маяк не е във "вчера". Той си е съвсем в "сега", след като продължава да те тормози. Изродил се е малко и има вид на травма, но изобщо не е в миналото. Ще бъде в миналото, когато го отрабориш. Така, че не се измъквай с общи приказки, а давай по същестево. Виж там Иван какво те попита. И, ако не искаш да отговаряш, отново кажи защо :wink:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Вяра, добре звучи, но твоят маяк не е във "вчера". Той си е съвсем в "сега", след като продължава да те тормози. Изродил се е малко и има вид на травма, но изобщо не е в миналото. Ще бъде в миналото, когато го отрабориш. Така, че не се измъквай с общи приказки, а давай по същестево. Виж там Иван какво те попита. И, ако не искаш да отговаряш, отново кажи защо :wink:
Aх, ти, провокаторке! ;)

А ти ще помагаш ли, или ще гледаш отстрана?

ОК. Сега си е маякът, не казвам че ще щракна с пръсти и ще го пратя във вчера, няма да стане веднага. То и светкавичния ТЕС иска време, за да стане светкавица. Хубавите неща стават бавно. Ще кажете, при тебе е много бавно цели 15 години!!! Е, няма да сте прави. Тъй като за тези 15 години не съм се тормозила непрекъснато със сириус. Имам и много хубави моменти през този период. Проблемът стана, когато един случаен ден се срещнахме в скайпа преди 3 години. Тогава скочих в миналото и затънах в блатото. Попитах се защо се случи това и отговорът беше, че се случи, тъй като на 40 години човек прави равносметка на живота си и резултатът беше, че може би преди години сгреших, че избрах семейството си. Сгреших, че изгубих тази любов. Тогава считах, че не мога да създам болка на толкова много хубави хора, заради него. Сириус каза, че е много ярка звезда, но трябва да избера или нея или съзвездието към което принадлежа и че няма как да ги имам и двете и си отиде.

Да, но сега се сещам, че по същото време съпругът ми каза, че каквото и да избера, все ще съжалявам някой ден. И се оказа прав.

Казах вече защо не искам да им отговарям.
Нямам никакви проблеми с това да се енергетизирам отново. Знаеш го от опит.
И ще го направя, ако държиш. Но разбрах, че мога да се справя и сама и ще бъде излишно да изкривявам красивите преживявания с несъвършенното средство за комуникация, каквото е словото.

ПС: А и може да има четящи, на които да причиня болка с написаното. Не е ли излишно?
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

А сега по същество:

Казвайте ще ми се връщат ли пак симптомите, или да ходя на лекар.

НЯМАМ НИКАКВО СТЯГАНЕ, НАПРЕЖЕНИЕ, ТЕЖЕСТ, ЗЛАТНИ ИГЛИ И КАКВОТОИДАБИЛО В ГУШАТА ВЕЧЕ ТОЛКОВА МНОГО ВРЕМЕ!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Вяра, и аз имах един такъв маяк като твоя. И той беше един от факторите да се срина след преживяното, за което писах в своята тема. Дълго ми държа влага, мнооого дълго! Изчезна, без да съм тесала специално, но докато не изчезна много мъка ме измъчи и ако не беше станало това щях да съм още по-зле. Това непрекъснато сравняване и връщане назад е самоубийство. Така че продължавай, дерзай
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

vqra написа:...
А ти ще помагаш ли, или ще гледаш отстрана?
...
Онзи ден, като прочетох излиянията ти, главата ми беше мека от нещата, които бях тесала. Изобщо не можех да се настроя към темата тук. Но, ето че сега съм на линия :)

Това последното е супер - че нямаш симптоми. Ти си решаваш какво да правиш :P
Казах вече защо не искам да им отговарям.
Нямам никакви проблеми с това да се енергетизирам отново. Знаеш го от опит.
И ще го направя, ако държиш. Но разбрах, че мога да се справя и сама и ще бъде излишно да изкривявам красивите преживявания с несъвършенното средство за комуникация, каквото е словото.
Това не го разбрах много, но ти си знаеш.

Сега накъде?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа:НЯМАМ НИКАКВО СТЯГАНЕ, НАПРЕЖЕНИЕ, ТЕЖЕСТ, ЗЛАТНИ ИГЛИ И КАКВОТОИДАБИЛО В ГУШАТА ВЕЧЕ ТОЛКОВА МНОГО ВРЕМЕ!
Е колко пък чак толкова много време ги нямаш. Само десет дни за иглата.
Никой не знае дали ще ти се върне нещо. Ако се върне, значи има още за чистене.
Маяци за чистене има със сигурност.
Доколко, къде и как ти влияят те, едно подсъзнание само знае.
Бегай на доктор пък ще видим.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор