Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa написа: ти пак почваш да се сравняваш (независимо, че не си го написала!!!)
Alisa написа: но това не ми пречи да прочета И "между редовете"!
Алиса, проекции.... от тях не можеш да видиш мен. Но въпреки всичко, благодаря ти за урока по хармония. Изображение
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
Да отговоря и на Алиса: Защо съм си мълчал за Реконекшън при положение, че съм знаел за нея от 4 години.

Аз не съм си мълчал. На семинара ТЕС за напреднали говорих за нея и разказах този случай, който сега ще ви разкажа и който породи в мен ред съмнения.

Аз лично съм на мнение, че за пълното излекуване на дадено заболяване е нужна промяна на съзнанието. Това не значи задължително ОСЪЗНАВАНЕ. В смисъл, че промяната на съзнанието може и да не е осъзната, но все пак е нужна. Всичко, което чета и за ГНМ напоследък също ме води в тази посока.
1.Иване, аз не съм била на семинар за напреднали, и като казвам да споделиш, имам предвид тук във форума. :wink:
2. Понеже това се доближава до моето усещане, сложих това интервю:
Alisa
http://www.vbox7.com/play:de9dfe755e
Ето за слушане нещо чудесно! Как говори един осъзнат и хармонизиран човек, според мен.


За употребата на КС от мен- КС стана форма на медитация, в която да чувствам и излъчвам връзка на ниво Любов, влизайки в тази медитация на "два пръста", или само с поглед, или само с намерение. Понеже не употребявам само едно, нямам категоричност че ефектите са само от КС. Кс беше стъпка от пътя ми, към отварянето ми към мен самата, изобщо. Иначе имаш личен опит, как ти въздейства КС правено от мен, траен ли е ефекта, на какви нива и дълбочини е въздействието, без да знам какъв ти е проблема.:lol:
Рекънекшън- една от поредните ми стъпки към опознаване на мен и възможностите ми, като явление, усъвършенстването ми като отстраненост от очаквания, его и страхове. Сега го пробвам още. Ефекти- свързването на ниво Любов е вече по-мощно, по-осъзнато като енергиен канал и по-ефективно. Правя техниката дистанционно през скайп, като гледам на живо клиента или лично. Енергийната връзка е ясно осезаема и за двете страни. Резултати- най-малко релаксация, следват самоизяснявания за лични проблеми на клиента, физически усещания, като най-впечатляващото до сега беше усещане за безтелесност, нещо като да си в Нищото (по обяснения на клиента), болки, придърпвания, обезболяване на глави, синуси, кръстове, сваляне на температура, отпушване на дробове... от този порядък. Една майка заяви, че след един сеанс с детенцето и, на 4 г. , то се е променило "най-накрая се отпуши и почна да се държи свободно и да си казва, а толкова пъти съм се опитвала и говорила с нея но не става, сега изведнъж е друга!". За мен това е признак за осъзнаване на ниво личност. Сега чакам отзвук, за последната поискана намеса, до този момент имам едно "велико беше", което не ми обяснява нищо:lol: в смисъла в който питаш.
И аз нямам проверка във времето на Рекънекшъна.

Забелязвам, че най-силни резултати при дистанционна работа имам, когато просто се отпусна, без да включвам никакви научени техники, вглъбя се в себе си (в същността си) и просто почувствам нещо като канал, като голям поток, който ме свързва директно с душата на другия човек. Получавам веднага най-различна информация, но явно според това, до колко и какво другата същност иска да подаде. Имала съм интересни разговори така, образи, миризми, чувства и усещане. Някаква наистина много чиста, проникновена и естествена връзка, пълна с хармония, разбиране, знаене кои сме и какво става в момента. Евентуално тогава интуитивно се включва някоя от техниките (до сега- ДП, ТЕС). Ефекти- оздравявания, различни подобрения от физическо естество, психически подобрения. Понеже го правя сравнително от скоро, нямам проследяване във времето. Случи се повечето от клиентите да са малки деца, които не са способни сами да ми обяснят. Разчитам на това колко родителите познават децата си и могат да ме информират. Пример случая с "Рали", дъщерята на Марто (ако иска да сподели), едно бебе с проблем веднага след раждането му, две родилки в момент на раждане, жена в тролея... Тук нещата силно се размиват, понеже не всякога резултатът е нещо "реално" видимо като рисувам картина- имаш картина. Отзвука от въздействие с енергия може да се проявява дълго време и никой да не може да определи на какво се дължи дадена промяна на индивида. На мен ми стига знаенето, получено в директния контакт същност-същност.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:1.Иване, аз не съм била на семинар за напреднали, и като казвам да споделиш, имам предвид тук във форума.
Ами аз знам за поне още 20 техники, за всичките ли да пиша във форума?
Особено при положение, че за тях инфо има само на английски в нета. И инфото не е пълно, т.е. не са добре обяснени, а е само за да те заведат на семинар.
Виж че за КС и за Реконекшън и за други техники се заговаря много, когато излезе книга на български или някой почне да прави семинари.
Ако ти е интересно да научаваш повече за различни техники, влез в сайта ми, на страница ЗА АВТОРА и там има доста изброени. После си пускай търсачка в Гугъл и чети.
Иначе имаш личен опит, как ти въздейства КС правено от мен, траен ли е ефекта, на какви нива и дълбочини е въздействието, без да знам какъв ти е проблема.:lol:
Ами доста хора са ми правили различни техники, включително Доманчич, Диана, ти, Владо Петков -КС, Реконекшън - американката и една рускиня , примерно за рамото ми, което ме боля дълго време и всичките с временен резултат. Отпусне ме малко, после пак ме заболи. Постепено нещата се подобряваха, но според мен най-много се подобряваха когато му давах почивка. Та личният ми опит като пациент не е особено позитивен за разлика от опита ми като терапевт :)
Една майка заяви, че след един сеанс с детенцето и, на 4 г. , то се е променило "най-накрая се отпуши и почна да се държи свободно и да си казва, а толкова пъти съм се опитвала и говорила с нея но не става, сега изведнъж е друга!". За мен това е признак за осъзнаване на ниво личност.
За мен това е признак за промяна на ниво личност, но не и за осъзнаване. Къде е осъзнаването. От написаното разбирам само, че детето е променило поведението си, но никъде не се казва, че то е споделило с майка си, че е осъзнало нещо. Точно за това говорех и в предния си пост. Промяната на ниво психика е нужна, осъзнаването не е задължително, според мен.
Последно промяна от ivangp на 01 Май 2012 15:06, променено общо 3 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И една молба. Моля ви не публикувайте такива големи снимки! Разтеглят страницата с постовете много встрани и поне на мен ми създава проблеми с четенето. Екрана на компа ми не може да хване цялата страница.
Последно промяна от ivangp на 01 Май 2012 15:17, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, според теб и твоят опит. Ако на човек просто му е показана КС, като концентрация на вниманието върху две точки и поява на приятно чувство и не му е обяснено каква философия стои зад това, той дали ще има промяна в психиката и осъзнаване?

По друг начин зададен въроса - Техниката КС ли променя нещата или философията прикачена към техниката. Защото същата философия може да я прикачим и към други техники, както сам споменаваш.
Т.е. има много начини да стигнем до зависването на ума и влизане в Нулата. Въпросът е самото влизане в нулата достатъчно ли е? Не е ли по-важно намерението, с което влизаме там, идеите, които ни водят в това начинание?

Според мен идеологията е важна и в този смисъл е важно човекът сам да си прилага, каквито ще техники, защото тогава той вниква в идеологията и знае, кое защо прави. Ако само някой друг му прилага каквото и да е, той просто чака чудеса от другия и гледа на техниките, като на магически пръчки, които другите притежават, но не и той самият.

Преди време бях чел една книга за това защо много от чудодейните изцеления с молитви, популярни са много в Щатите - разни "посветени" вкарват хора в транс и ги лекуват - имат временен ефект. И там се говореше за същото.
Хората, които след изцелението проемнят мисленето, поведението и мирогледа си получават перманентно изцеление. Тези, които продължават да я карат постарому губят ефекта след време.
Същото се отнася и за клиниката във филипините в която енергийни лечители премахват тумори за секунди. Имаше клип пуснат и тук във форума. В нея се набляга на промяна в хранене, мислене, поведение, мироглед в следващите 3-5 години след премахването на тумора. Не се ли промени психиката на пациента, болестта се връща и обикновено е фатална.

Та в този смисъл аз виждам нашата роля не в това да бъдем добри терапевти, да им предлагаме техники, които творят чудеса на материално ниво и да лекуваме хората, а в това да бъдем добри учители и повече да просвещаваме, да обясняваме, да помагаме на хората да променят съзнанието си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Да, абсолютно съм съгласна с теб! На семинара в Благоевград в почивката две жени, които не се познаваха, споделиха как като си ходели по улицата изпитали благочувство и веднага започнали да се питат защо го изпитват / не бяха чували за КС/, т.е. умът им веднага иска да прикачи причина. Тези чувства са независими от външни обстоятелства, но в началото чувството на безусловна любов например, кара хората непрекъснато да се влюбват. Така проектират чувствата, които извират от тях и всъщност нямат външна причина.
Ако на човек просто му е показана КС, като концентрация на вниманието върху две точки и поява на приятно чувство и не му е обяснено каква философия стои зад това, той дали ще има промяна в психиката и осъзнаване?
Възможно е, но не е сигурно. Философията е важна, а намерението - още повече. Четох за експерименти с ДНК, при които ако човек е в състояние на благочувство и проявява различни намерения, ДНК се разгъва или навива, но ако човек е в това състояние и няма никакво намерение, ДНК не реагира.
Така, че самите техники работят, но няма ли осъзнаване, лечението няма да е пермаментно или ще се появи ново заболяване.
Та в този смисъл аз виждам нашата роля не в това да бъдем добри терапевти, да им предлагаме техники, които творят чудеса на материално ниво и да лекуваме хората, а в това да бъдем добри учители и повече да просвещаваме, да обясняваме, да помагаме на хората да променят съзнанието си.
Именно! Това е най-важното. Това, влагам в думата осъзнаване, защото променяйки съзнанието си, човек променя убежденията си и поведението си, което се отразява и в реалността.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
Та в този смисъл аз виждам нашата роля не в това да бъдем добри терапевти, да им предлагаме техники, които творят чудеса на материално ниво и да лекуваме хората, а в това да бъдем добри учители и повече да просвещаваме, да обясняваме, да помагаме на хората да променят съзнанието си
.
И ето тук се крие драмата!
По силата на "ръка да пипне око да види", за да докараш някого до извора първо му трябва чудо. Ако получи чудо се завърта консуматорството, т.е. нищо градивно за личността. Казвам да докараш, защото повечето вкарали се в консуматорство са дълбоко неосъзнати личности, без признаци да излязат от него и вкарването в чудо, е вариант да се изкарат отвъд консуматорството, а искането на помощ, за лечение е неосъзнат зов за помощ на личността, който ни дава шанс, за докосване с това отвъд материалността. Ако този шанс бъде употребен добре, имаме и шанс да учим човека да тръгне сам по пътя към себе си. Иначе човекът съвсем губи интерес към поглеждане извън познатото.Тук не говоря за търсещите, защото щом са почнали да търсят, ще намерят, те сами ще попитат, научат разберат и тях можем просто да ги насочваме по възможност успешно.
Накрая стигаме до там и намирам това за водещо, ние, които се опитваме да учим другите и евентуално да им помагаме, да оправим до толкова собственото си осъзнаване, че да сме ясен пример, за резултат от знания и техники, които предлагаме,а още по-добре, осъзнаването да е и повече!
Дълго става, но смятам, че все пак, един излекувал се на физическо ниво, по силата на триединството физика- психика-ум, има по-голям шанс, за баланс, а от там освободен капацитет (енергия), да погледне към нещо по-различно от чисто материалното.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тук пак ще влезем в семантика, но няма как. Излекуването на физическо ниво, поради триединство или Н-единство, според мен, е невъзможно без излекуване на другите нива. Това за което говориш, Алиса, не е излекуване, а е премахване на симптоми.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Не знам дали е махане на симптоми само, но във всички случаи е израз на поне малко по-добро балансиране на енергиите на едно или Н-нива. А това е крачка напред към хармонично себе си.
Думата излекуване, в случая е употребена в консервативния и медицински аспект.
Мисля, че се схваща идеята ми- когато човек не е обременен от проблем има свободен капацитет за поглед отвъд, още повече като види малко чудо на физическо ниво(за това ТЕС лови хората по-лесно-с... хоп и няма главоболие! И за това струва ми се подпитваш Маджик, какво реално се постига, с КС). По същия начин, както когато основният проблем не е осигуряването на насъщния, ти идва желание и за удоволствия-театър, книги, пътувания, учене на нещо ново и по- духовно. Да, лошата болест и силната болка, може да подтикне към замисляне и преосмислане, но колко са тези, които се замислят, ако по-принцип не са малко по-осъзнати?!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса:
Да, лошата болест и силната болка, може да подтикне към замисляне и преосмисляне, но колко са тези, които се замислят, ако по-принцип не са малко по-осъзнати?!
Бих добавил към това,колко са тези които се замислят,че те са причината за страданията и болките си и да тръгнат да търсят причината в тях,а не бързо и ефикасно премахване на болката от някой друг и прехвърляне на вината на всеки друг,но не и на себе си,а в същото време да си живеят и карат по старому?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Маджик уомън написа:
Философията е важна, а намерението - още повече.
Иван написа:
Техниката КС ли променя нещата или философията прикачена към техниката. Защото същата философия може да я прикачим и към други техники, както сам споменаваш.
Какъв смисъл влагате във "философия"?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Философия = Система от възгледи, концепции, убеждения; мироглед.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

МИСЛЕНЕТО Е МЕЧТА
Ако човек осъзнаеше съзидателната сила на собствената си мисъл и преследваше красотата и хармонията с непоколебима решителност в продължение на толкова години, колкото бе посветил на оскъдицата и страданието, той щеше да е в състояние да трансформира миналото и съдбата си.
Светът щеше да е РАЯТ НА ЗЕМЯТА.
Ако можеш да подобряваш или контролираш качеството на мислите си, само ако знаеше как да повишиш качеството на Същността си. За да постигнеш това трябва да работиш и учиш в специална Школа и да прилагаш нейната философия и нейните идеи върху себе си.
Човекът , такъв какъвто е , не може да го постигне, освен ако не преодолее собствената си жестокост, полагайки огромни усилия, не може да го постигне, освен ако не проумее, че всички злини на света, всички лични трагедии не са нищо повече от драматичен резултат от собствените му разрушителни вътрешни състояния и отрицателни нагласи.
Докато човек се остава на контрола на външните обстоятелства, никога няма да може да "провиди" откъде идва всичкото насилие в света.
Светът е твоето огледало. Всичко, идващо от външния свят диша заедно с теб, всичко е живо точно колкото теб.
ВЪВ ВСЕЛЕНАТА НЕ СЪЩЕСТВУВА НИЩО, КОЕТО ДА НЕ СИ ТИ.
МИСЛЕНЕТО Е СЪДБА.
Има една приказка , която всички познават като "Спящата красавица"...но истинското и заглавие е "Красавицата и спящата гора". Спящата гора е светът такъв, какъвто ни е описан - заразен от бедност и противоречия, изолиран в хипнотичния си сън. Красавицата е повторното събуждане на волята, повторното събуждане на Аз-а , на "мечтата".
Единственият начин да помогнеш на останалите е сам да се събудиш от съня.
Човечеството сменя кожата си много бавно...Един ден то ще спре да се рови из сенките на света и ще се откаже да благоговее пред храната, медицината, секса, съня, работата... В съзнанието му ще залегне идеята за задоволяване с малко, додето постигне цялост на Същността, която да даде сигнал за края на оскъдицата, бедствията и конфликтите. Процесът ще отнеме време...защото човечеството е време. Засега проучвай, изследвай и опознавай себе си! И един ден ще станеш участник от най-прекрасния земен спектакъл - СОБСТВЕНАТА СИ ЦЯЛОСТ!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

;-)

Мнение от Angel_K »

Не мога едно да разбера , защо се нападате и упреквате постоянно.
Защо този не бил казъл,че знае за това или го е пробвал.
Ами никой не знае къде Ви сърби по-добре от самите Вас нали. :lol:
"Питай и ще ти бъде казано!", "Почукай и ще ти отворят!"...
Ето да кажа , за да не каже някой ЩО НЕ КАЗВАШ.
:lol:
Бях на Семинар за ТЕС и Възстановяване на връзката , накрая и КС дори.
Мога само да кажа БЛАГОДАРЯ на Огнян Симеонов, водещия на семинара.
Бях свидетел и как болка 8 в рамото намаля до 1-2 докато едно 10г. момиченце правеше Възстановяване...
И противно на Гената , установих ,че когато няма намерение и желание АЗ СЪМ ЛЕЧИТЕЛЯ , нещата се получават.
Правих и аз Възстановяване... на едно момиче, но това е прекалено лично за да го споделя тук.
И напълно знам ,че не аз съм лечителя и най-важното не искам да бъда.Защото не искам да съм отговорен за някой който само на думи му пука за себе си и чака някой да му свърши работа.
Защото всеки сам решава кое да и кое не , ако поиска да покажа , за да се научи той, Да.
Показвал съм ТЕС не еднократно, минавало им е болка 8-9 с една сесия и до там са спирали.
Да ходя да ги ръчкам ли , не мерси.
И пак знам ,че нищо не знам:-)
Не знам от къде идва енергията или по-точно не съм сигурен , но ако преди ме интересуваше сега не ме интересува , достатъчно ми е ,че се случва и съм свидетел и кабел за да се случи:-)
Спирам за да не бия Гената по писане :lol:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса:
По силата на "ръка да пипне око да види", за да докараш някого до извора първо му трябва чудо. Ако получи чудо се завърта консуматорството, т.е. нищо градивно за личността. Казвам да докараш, защото повечето вкарали се в консуматорство са дълбоко неосъзнати личности, без признаци да излязат от него и вкарването в чудо, е вариант да се изкарат отвъд консуматорството, а искането на помощ, за лечение е неосъзнат зов за помощ на личността, който ни дава шанс, за докосване с това отвъд материалността. Ако този шанс бъде употребен добре, имаме и шанс да учим човека да тръгне сам по пътя към себе си. Иначе човекът съвсем губи интерес към поглеждане извън познатото.Тук не говоря за търсещите, защото щом са почнали да търсят, ще намерят, те сами ще попитат, научат разберат и тях можем просто да ги насочваме по възможност успешно.
Накрая стигаме до там и намирам това за водещо, ние, които се опитваме да учим другите и евентуално да им помагаме, да оправим до толкова собственото си осъзнаване, че да сме ясен пример, за резултат от знания и техники, които предлагаме,а още по-добре, осъзнаването да е и повече!
Дълго става, но смятам, че все пак, един излекувал се на физическо ниво, по силата на триединството физика- психика-ум, има по-голям шанс, за баланс, а от там освободен капацитет (енергия), да погледне към нещо по-различно от чисто материалното.
Аз преди време четях за болести и се интересувах най-вече от темата за рака и имах желание да помагам на хора които са болни.Смених книгите и желанията си,започнах да привличам други хора и неща в живота си.Замисляш ли се,че и с теб се случва нещо подобно?Ако смениш интересите си и това което искаш да правиш,сменяш и заобикалящата те среда?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор