ТЕС-Първи стъпки

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

При ДП и ДП-4, когато правиш кръгов процес въпросите ги задаш към себе си, дори когато си асоциирана с гледната точка на другия, защото ти не знаеш той какво мисли и чувства. Ти правиш процеса за мисли и чувства, които ти имаш, а не той/тя/то.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Благодаря ти, беше ми необходимо точно това пояснение.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001
тази емпатия мноо ме занимава напоследък
Alisa
Маг, емпатия значи съпреживяване.
MAG2001
Добре, а какво по-точно се разбира под съпреживяване?Като понятие.
Това са ме учили по предмета "психология" навремето, като термин в науката "психология"- емпатия е съпреживяване. Състояние при което вникваш в положението на отсрещната страна, като се опитваш максимално да се доближиш и проумееш, почувстваш нейната гледна точка, за да я разбереш и подпомогнеш съответната личност в нейните търсения, но без да отнемаш състоянието на другия. Иначе казано тук емпатията се разглежда, като психическо състояние на трезва съпричастност.
Ако говориш за физическо съпреживяване то явно се получава на базата на силно включване в енергията на друг, до степен на поемане на тази енергия и съответно личното и преживяване, което вече не е просто емпатия (има момент на дистанция, за самосъхранение), а на изживяване(състрадание, съчувствие, съмислие).
Надявам се това да те светва!
Не изказвам професионална позиция! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
Не изказвам професионална позиция!
Точно, аз питах за твоята позиция ,не тази на професионалната психология, нея както се досещаш/а може би не :) / много лесно успях да я открия просто като напиша "емпатия" в гугъл , то първо това направих :) . Но има противоречия мужду термините, ама проблема наистина си е само мой и ще си поблъскам главата..доколкото мога сама, ако нещо изкристализира-ще пиша :)
Благодаря ти!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D :D :D Ееее..най-сетне и аз да се похваля!С резултат!!Разгеле!
Днес си купих пола №48!!!!Лятото бях №56!!!!И на всичкото отгоре ми хареса как ми стои!!!
много съм щастлива :D :D :D
добре де, знам че има още много ..ама и днес много се изкефих!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво! Впечатляващо! Честито!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Еее, днес голяма реколта от успехи навсякъде! Супер си! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Маг, веднага да казваш как го правиш тоя номер! :D Аз като се тесам за килограмите, напоследък качих 1 кг, вместо да свалям. Даже се чудя дали да не спра да го тесам тоя проблем, защото килограмите за сваляне не са много, останаха ми само 5 да ги преборя до заветното число 60 кг, но ако така ще я карам с покачване, то задачата се усложнява.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:) Иван, Алиса, благодаря от сърце, да ви се връща, поне три пъти :D :D :D
Параболоид, споко, ако прочетеш темата ми ще видиш, че и аз в началото качих 4-5 вместо да тръгнат надолу.Уджас!!!
ivangp:
Килцата до една година ще си ги свалила стига да не се откажеш да работиш по въпроса. А междувремено ще свалиш и много друг излишен, товар дето си го мъкнала през годините.
Това Иван ми го е писал през май, в началото.Ееее с прискърбие ще трябва да съобщя ,че пак е прав.Пък де да знам, може би точно с този пост ми е задал програма ,която подсъзнателно изпълнявам, а?!Това е ,силата на авторитета :)
Не, не е само това след известно време сама открих че килата са следствие, не причина.Отидох на семинара по ТЕС за килограми, да, после се оказа че депресията дето беше с мен последните няколко години не съм я забелязвала, някак така се бях сраснала с нея, че я имах за най-нормалното нещо в живота ми..и не, не е само депресията.Много зайци изскочиха... :) И още колко ли има...През тези месеци малко съм ТЕсала за килограми, повече за други неща
Обаче!!! :) Много се радвам на този резултат, защото е ..желан!!!Дааа, има още много ,което да се желае..и какво то това :D
За килограмите имам много ПО-та.Много страхове.Килограмите са ми проблем от дете- от 5-6 годишна.Но тук изкристализира още нещо-ми аз и на 56 килограма пак не се харесвах.Все нещо някъде не беше както трябва-задника ми голям, на коремчето нещо ми виси, краката ми много дебели...та скоро казвах на някой"То щото на 65 не се харесвах ,та затова ми показаха какво е на 89-да видиш ти разлика!!!!
През май-юни когато още тесах предимно за килограми един ден се поглеждам в огледалото и през главата ми минава"Е да, може да си дебела ама си убава.."И то с чувство!!!Така от вътре ми дойде.След което се почувствах като попарена с вряла вода!!!Ужас!Ами ако взема че си ги харесам килата такива и цял живот как се мъкнат 90кила!!!Ратреперах се , чак след 2-3 седмици се сетих да го изТЕСам :)
Днес имам малко по-различен поглед върху килограмите си.Както обичаше да казва една колежка"То въпроса не е в килограмите, а как си ги носиш"През април не можех да ходя повече от 200-300метра без да се наложи да спра от болки в краката, тътрех се като 70годишна баба, тежко вдигайки единия после другия крака, ревала съм от болка-физическа и от безсилие, от срам как се докарах до тук!защо ?!защо ме наказваш Господи, това с какво го заслужих...такива, дето се ги тесах.Днес -т.е снощи от 9.00 до 1.00 не освободих дансига, открихме го ,закрихме го, добре де , по едно време малко се поуморих,..и то представи си!На висок ток!!!И днес даже и мускулна треска няммам!!!! :D :D :D Това е резултата от ТЕСането през тези месеци, как да съм щастлива!!Е да, до 60кг имам още много, но живота ми днес няма нищо общо с този преди 6-8 месеца..благодарение на всичките техники..и ,айде стига толкова скромност, благодарение и на мен, на ината ми, на твърдоглавието, на това че започнах да приемам и величието наред с нищожността си, и слабостта си заедно със силата си...Така де, техники -добре , ама ако не бях аз-кой щеше да танцува снощи, ааа?!
Уфф, хора, ТЕСайте бе!!!Много е готино!!! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

ЖИВЕЛИ МАГ ЕВАЛА,като те чета се сещам мен колко ме е било срам от килата и до 40гдне знаех едно хоро да издзупам,но на онова време прочетох книжлето--ЖИВОТЪТ ЗАПОЧВА НА 40 и като се развихрих вече знам цели 3-4 :D По онава време ходех на каланетика и понеще ни беше тъпо почнахме по 15мин да разучаваме по едно хоро,не сега като почнах да пиша се сетих причината след един банкет се разбра,че почти никой не може да танцува щото групата беше от добре угоени лелки :D А сега като съм поизтесала разни притеснения срамове и др щуротии и как не ми пука дали изглеждам добре или зле на дансинга ами си тропам каквото и колкото си мога :D И да ти кажа честно никой не ме върна :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001, да те нацелувам и теб! Настроена съм на такава вълна, ще ми мине,... ама браво! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Фани, да и аз съм имала подобен проблем.Много обичам танците, но много рядко танцувам пред хора, обикновено сама.За да се отпусна пред хора обикновено ми е трябвало да се напия като талпа, по-голямо количество алкохол/разбирай една две ракии ,на толкова нося :D / , което обаче ми е пречело на координацията на движенията и като се развихря, понеже все няма кой да ми понесе вихрушката ..е на два пъти съм падала на дансинга :oops: :cry: :) ..което въпреки признанието и похвалите за танца ми ... :) ми беше си болезнено, от където и както и да го погледнеш.А на тоз купон не успях да си изпия малката водка , за сметка на литър вода :) Странното е, че за тези спомени се сетих сега, явно съм ги изтесала без да се усетя, защото това не го открих у себе си, може би беше от компанията, може би..абе както и да е, за мен си е резултат и то желан и му се кефя :D Имало още много-ми супер!Дайте го насам ..да видим кво му е толково страшното :D :)
А сега като съм поизтесала разни притеснения срамове и др щуротии и как не ми пука дали изглеждам добре или зле на дансинга ами си тропам каквото и колкото си мога :D И да ти кажа честно никой не ме върна
Ахааа..не само не те връща..ами се чудиш как да се откопчиш да си тръгнеш :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

MAG2001, да те нацелувам и теб! Настроена съм на такава вълна, ще ми мине,... ама браво
Що бе Алиса, аз и на целувки нося, не само на шамари!!!! :D :D :D то като погледнеш най-вероятно е едно и също -има целувки които болят като юмрук, има и шамари дето те пращат на седмото небе!Зависи-как го чувстваш-кога кой как къде ще те пляска или целуне...
Та щом ти харесва на таз вълна...лошо няма.Аз и на тази и друга вълна все ще те обичам :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MAG2001
Що бе Алиса, аз и на целувки нося, не само на шамари!!!! Very Happy Very Happy Very Happy то като погледнеш най-вероятно е едно и също -има целувки които болят като юмрук, има и шамари дето те пращат на седмото небе!Зависи-как го чувстваш-кога кой как къде ще те пляска или целуне...
Та щом ти харесва на таз вълна...лошо няма.Аз и на тази и друга вълна все ще те обичам
Щом е така, да мина между капките,като ти кажа по повод на това
...е на два пъти съм падала на дансинга Embarassed Crying or Very sad Smile ..което въпреки признанието и похвалите за танца ми ... Smile ми беше си болезнено, от където и както и да го погледнеш.
Че имаш още работа!
Странното е, че за тези спомени се сетих сега, явно съм ги изтесала без да се усетя, защото това не го открих у себе си
тук нещо не е наред:idea:
Обичай ме, щом така си избрала! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D :D :D Охооо...мирише ми на като да се заяждаме..О.К., дай да започваме!!! :D :D :D
Алиса:
Щом е така, да мина между капките,като ти кажа по повод на това
Цитат:
...е на два пъти съм падала на дансинга Embarassed Crying or Very sad Smile ..което въпреки признанието и похвалите за танца ми ... Smile ми беше си болезнено, от където и както и да го погледнеш.

Че имаш още работа!
Цитат:
Странното е, че за тези спомени се сетих сега, явно съм ги изтесала без да се усетя, защото това не го открих у себе си
тук нещо не е наред
Че имам още работа-ясно, и да приветствам я!Ама дай да видим върху какво работим?!Целта да е стана 50кг-мова професиона танцьорка ли?!Не, не е това.И да тези спомени как паднах на дансинга сега изплуваха, и да, не съм ги тесала ,затова пък съм тесала доста спомени от студентските години, неосъществени любови, осъщесвени любови, приятелства, предатества...и някъде там май съм ги изтеса и тези..щом резултата е че нямах нужда от алкохолно опиянение за да се отпусна и да танцувам 5часа, въпреки че днес съм 15-20кила повече от тогава, и да, тогава още не ме боляха краката и на всичкто отгоре не се изтърсих във вихъра на танца!!Щом не паднах-значи че съм ги изтесала!Нека ти!Да та я яд!!!Да ,ако утре реша да ставам професионален танцьор ще поработя върху отношението си към танците и дансинга.Ама за сега съм радостна и доволна, колкото и да не ти се иска да го приемеш...това на дансина онази вечер бях аз-тройката-онази Магдалена/55-60кг/ отпреди години, и онази Магдалена/85-90кг/ от преди няколко месеца и новата, днешната...и трите се чувствахме чудесно!!И на този етап всичко е наред!Което не значи че на следващия ще е наред!!!Нека ти!!Да та я яд!!! :D :D :D :D :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор