Пълното излекуване от Хашимото се случи!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Basted написа:Добре,че сте се светнали,че хипотиреоидизмът и хашимотото са две различни заболявания,но често самото хашимото води до хипо,а след това до хипер функция :D Както вече споменах взимането на тироксин е пагубно за жлезата,защото тя става зависима от него и после не може да произвежда сама този хормон,или поне не без усилия от наша страна.Та след като преди две години си видях спадналите антитела,аз зарязах всякаква работа по жлезата и си продължих да пуша.На скоро преживях голям стрес,а този орган се влияе най-силно от него.И сега въпрос към Иван и останалите: Каква декларация да ползвам за да накарам желзата да по4не да произвежда тироксин,да тесвам ли ужасните симптоми,които имам или как?

И още нещо като инфо, тъй като за разлика от останалите клубари, не мисля, че не бива да си запознат с медицинската терминология за проблема си. И ще ви кажа защо смятам така. Ще ви дам примери:
1. Моята приятелка deli69 се справя доста успешно с проблемите си. Тя в момента е в болница. Понеже е опрерирана поради липса на каквито и да са жлъчни пътища и доцентаката е изградила съвсем нови такива и в момента от нея излизат маркучи, а накрая на всеки има пликчета в които се събират разни неща. Та тя видяла, че едното пликче изобщо не се пълни и се притеснила. Дори визуализирала как то започва да се пълни. Онзи ден и хрумнало да помоли един от лекарите да и обясни каква е целта на тези пликчета и защо точно това не се пълни. Лекарят учтиво приел да и обясни всичко, засмял се и и казал: "Че нали това е целта! Този жлъчен сок, който се събира в това пликче, да започне да преминава през жлъчните пътища, които сме ти изградили!" Оказало, се че тя е визуализирала неправилно.

2. Друг пример е за човек, който имал кучешка тения и всеки ден визуализирал как кистата на тенията се пръска, без да има и най-малката представа, че точно това ако се случи, ще изпадне в кома и може и да умре, а и ако кистата с тенията се пръсне, яйцата ще се разнесат из цялото тяло, може да се загнездят навсякъде, дори в окото и мозъка на човек. Все пак накрая визуализацията му се сбъднала, тенията му се спукала и човека едва оцелял.

Давам тези подробни примери, за да разберете, че наистина има смисъл в това, човек да знае подробности за заболяването си, за да знае какво точно да визуализира.


Та затова ви давам линкове, специално за Хашимото, информацията в които лично за мен се оказа много полезена, за да мога да си представя какво става в жлезата ми при това заболяване. Предлагам го и на вас, тъй като разбрах, че явно доста хора, страдащи от това заболяване нямат и най-малката представа за него.

С две думи Хипо и Хипер не са заболявания, а състояния на функцията на щ. жлеза, в следствие на заболявания. Само при 5-10 % от случаите с Хашимото, се наблюдава хипертиреоидизъм. И то защото се установяват висок титър на антитела, стимулиращи рецепторите за TSH, на щитовидната жлеза (не, че TSH се произвежда от щитовидната жлеза). Тези антитела стимулират рецепторите (чувствителността) за TSH и дори и да няма необходимост, жлезата започва да приизвежда повече тироксин, отколкото е необходимо. Така, че ТSH и тироксин не е едно и също, въпреки, че са свързани, чрез обратна връзка. ТSH се произвежда от предния дял на хипофизата, а тироксина от щитовидната жлеза.
Много по-често при Хашимото настъпва състояние на хипотиреоидизъм.

Регулацията на щитовидната хормонална секреция е сложна: в хипоталамуса се отделя TRH (тиреотропен рилизинг /освобождаващ/ хормон), който повлиява синтеза и освобождаването на TSH от предния дял на хипофизата (,Иване, а не на щитовидната жлеза. Хипофизата трябва да помпа ТСХ = 1.5 :). Е, нека да е и 2.00, но повече не искам :) ) ТSH стимулира чревната резорбция на йод, образуването на хормоните на щитовидната жлеза и отделянето на Т3 и Т4; нивата на щитовидните хормони по пътя на отрицателната обратна връзка регулират нивото на ТSH (при високо ниво на щитовидните хормони, следва потискане секрецията на TSH, и обратно при ниско ниво на щитовидните хормони следва стимулиране секрецията на TSH).

Отклоненията в нивата на щитовидните хормони могат да бъдат в посока повишение или намаление. За пълната функционална характеристика на щитовидната жлеза е необходимо изследването на: FT3, FT4 и TSH. "




http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/244 ... pha/0.html

http://www.firstmdl.com/Lab_analizi__Hormon.htm
Последно промяна от vqra на 20 Май 2010 13:49, променено общо 2 пъти.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз също мисля, че преди да започнеш каквото и да било като самопомощ и самолечение, трябва да знаеш колкото може повече за заболяването си. Най-малкото как изглежда болният орган, за да знаеш какво искаш да постигнеш и какво значи, както в тази тема, здрава жлеза.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз пък не мисля така. И да, признавам си че сгреших за щитовидната жлеза и помпането на тироксин, тъй като се подведох от това което бе написала Бастед и защото принципно мазния Японец - м-р Хашимото се свързва с нея като диагноза в традиционната медицина.
А и Вяра постоянно говори за това колко й е увредена структурата на жлезата и т.н.
Подведох се, мой си е проблема. Другият път ще внимавам. Допуснах грешка - Научих още един урок. :)

Всъщност визуализацията би могла да бъде на здраво тяло с липса на симптоми от какъвто и да е род и на кръвни изследвания с перфектни стойности.
При такава визуализация няма начин да сгрешиш.

Проблема при описаните от Вяра визуализации е дошъл имено от това, че хората които са ги правели са знаели нещо за проблема, но не всичко.
Аз допуснах грешка поради същите причини, но и лекарите могат да допуснат грешка поради тези причини. Никой не знае всичко за каквото и да е.

Затова принципно е добра идея да се избегне конкретиката и да се действа генерално.
А имено да се визуализира здраве.
Организма/подсъзнанието най-добре си знае как да го постигне.
:)
Последно промяна от ivangp на 15 Юни 2010 10:36, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз пък предпочитам първата ти визуализация, Иване. Жлезата помпа Т4 и Т3, които също си имат норми. А и не е необходимо да се визуализират числа - може просто да има една зелена зона и стрелката да стои в нея - тези норми и те, сещаш се, а са и доста широки.

Да, чрез производството на TSH хипофизата се опитва да накара щитовидната да работи както трябва, и колкото повече щитовидната не се справя, толкова повече хипофизата се ядосва и я облива с повече и повече TSH. Това и аз съм се опитвала да го обясня в моята тема, а на това бяха базирани по едно време и визуализациите ми в които вземаше участие и хипофизата, но няма смисъл да се усложнява толкова.

Затова смятам, че визуализацията на Иван с помпането на хормон е най-изчистена, проста и ясна. Здраво тяло, здрава жлеза, това ми е малко далечно и абстрактно на мен, не ми въздейства.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Имам една неприятна новина за Вяра и други хора ,които толкова силно са се вкопчили в детайлите. Оказа се,че хашимото може да се развива вътрешно без да има високи ТАТ и МАТ (антитела) в кръвта.Тоест те не могат да бъдат засечени чрез изследвания,но де факто унищожението на жлезата продължава. Навярно и моят случай е такъв. Искам обаче да ви кажа,че нито съм се обезверила,нито се вкопчвам в някакви медицински представи за визуализация,това са глупости. Визуализацията е чудесен метод за боравене с фините тела и човек може да си представя каквото си пожелае стига да знае какъв иска да е крайния резултат,а той е - здраве. А Вяра,аз преди да започна да Тесвам също се вкопчвах в детайлите и исках да знам точно какво се случва в организма,но това просто е начин за отлагане на основната цел,според мен.,тоест да се тесва и работи по жлезата с всички възможни методи.Изкубни се от това постоянно анализиране,вярвай повече в добрия изход и действай - нещата ще си дойдат на мястото,''когато му дойде времето'' както казваше един бивш наш премиер :D :D
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да, съгласна съм, че човек няма как да оздравее преди си позволи да се почувства здрав. А ролята на ТЕС (както и на визуализациите) виждам точно в това - да ни помогне да си позволим да се почувстваме ....
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Basted написа:Имам една неприятна новина за Вяра и други хора ,които толкова силно са се вкопчили в детайлите. Оказа се,че хашимото може да се развива вътрешно без да има високи ТАТ и МАТ (антитела) в кръвта.Тоест те не могат да бъдат засечени чрез изследвания,но де факто унищожението на жлезата продължава. Навярно и моят случай е такъв. :D
Наистина е неприятна! Защото от "пълното излекуване на Хашимото ми се случи", както виждам си преминала към "не съм имала никакъв успех, то си стои Хашимотото, ама антителата са под прикритие!" Ама, че глупост! Няма Хашимото без антитела. Изчезнат ли антителата - унищожението се прекратява. Хашимото е АВТОИМУННО!
Я се стегни!

Ти наистина си излекувала Хашимотото с ТЕС! Затова нямаш антитела!
Което е ОГРОМЕН УСПЕХ!

Кaзах ти, че намерих материали, че мързеливата жлеза след спиране на изкуствения хормон, започва да възстановява функцията си едва след година, година и половина. А и ТSH=6, не е много, имайки предвид, че все още е края на зимата, а през зимата всеки има нужда от повече тироксин. Просто жлезата ти все още не е възстановила функцията си, което със сигурност ще се случи още през летните месеци. Дай моля линк да видя кой пише тези неща, че автоимунното Хашимото може и без антителата ТАТ и МАТ?


PS: Уаууу! Май наистина при мен вече е започнало елиминирането на ПО-та! Кеф! :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Да бе, Вяра, и аз няколко пъти поглеждам дали наистина ти го пишеш това :lol:
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Вяра аз имах високи антитела и те влязоха в норма,това все пак е успех!!!лекарят ми каза 4е може да няма антитела в кръвта,но унищожението да продължава,няма какво да проверяваш,това не е най-важното.Когато жлезата е здрава,ти сама ще го усетиш - няма да имаш симптоми просто.Аз все още имам симптоми и те се дължат на високия ТСХ.,нормата за него е 3,ане 4.90 както пише в лабораториите,пак лекаря ми го каза.Хашимото е заболяване ,което може да затихва и после пак да се активира.,но това зависи от нас.Ако полагаме нужните усилия(вече ги изброих) няма да се активира.Предлагам да приключиме тази тема,докато не постигнеме някакви резултати...
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Basted написа:лекарят ми каза 4е може да няма антитела в кръвта,но унищожението да продължава,..
Не му вярвай!


ОК, да я приключваме за сега!

Аз промених декларацията на предизвикателството ми с тази и се чувствам от няколко дни много добре:

"Въпреки, че щитовидната ми жлеза не произвежда достатъчно тироксин, тъй като мозъка ми не може да я разпознае като собствен орган и я унищожава с антитела, аз ....... и избирам да помоля мозъка ми да разпознае жлезата ми като собствен орган и да я накара да произвежда достатъчно количество тироксин, така че да се чувствам добре."

Ще пиша след кръв. резултати.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, "избирам да помоля мозъка ми" звучи все едно, че ще го помолиш някой ден, но сега не го молиш.
Като някой да попита "Може ли да те помоля за една вода?", а другият да отговори "Да, може. Помоли ме."
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Вяра, "избирам да помоля мозъка ми" звучи все едно, че ще го помолиш някой ден, но сега не го молиш.
Като някой да попита "Може ли да те помоля за една вода?", а другият да отговори "Да, може. Помоли ме."
E, to i аз си мислех, че е добре действието да бъде в сегашно време, но Иван нали споменаваше някъде, че думичката "Избирам" била вълшебна, а точно с думата избирам не знам как да свържа и жлезата и мозъка, тъй като те трябва да бъдат в синхрон. Имаш ли идея? Може би да махна вълшебната "Избирам" и направо да го моля. Мене ми се иска да го накарам, да му заповядам дори, но нали не бива с насилие.

То стана все едно аз съм някаква по-висша инстанция от моя мозък. :D хаха
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

... избирам мозъкът ми да разпознава жлезата ... - какво му е?
Не е заповедно. Освен това защо да го удряш на молитва, ако отвътре ти идва да му заповядваш. Това сега е един среден вариант. Нито молиш, нито заповядваш.
Но недей да робуваш на схеми. "Избирам" било полезно. Най-полезно за теб е това, което ти звучи най-близко. Може би наистина, ако най-близко ти е да заповядваш на мозъка си, е добре първо да помислиш за други неща. Например реагираш ли лошо на неподчинение? Не се сещам друго. Сигурно ще ми дойде по-късно. Или на теб ще ти дойде, ако потесаш върху желанието си да заповядваш.

На мен лично ми харесва "моля мозъкът ми да..."
Когато работих и аз за Хашимото, повтарях фразата, която бях сглобила, но мислите ми въртява неща от сорта на "моля всички да се активират в оздравяването на жлезата" (това е обръщение към всичките ми органи и системи), "това си е нашата жлеза, тя ни трябва" (пак се обръщам към всички). Конкретно към жлезата се обръщах с нещо от сорта на "прости ми, че съм допуснала да се стигне до тук. От сега поемам съзнателно нещата и няма да допусна това да продължава."
Имах и други обръщения, за които сега не се сещам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастед, доколкото разбирам от всичките ти постове ти продължаваш да вярваш на това което ти казва доктора и то един определен доктор и да съобразяваш всичките си действия с неговото мнение, което не е задължително да е меродавно. Единственото меродавно мнение е това на твоето тяло. Слушай него. Лекарят не знае всичко за болестта, нейните причини, стойности на хормони и т.н. И ти залиташ по твърдата наука, ама и тя никак не е твърда и непоклатима.
Тялото ти знае всичко за теб. Слушай него!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Иване тука ме подцени :)Не само един лекар,а с няколко съм говорила и за хашимото се знае просто,че може унищожението на жлезата може да става вътрешно,тоест вътре в самата жлеза да тече този процес без да има антитела в кръвта.Никой не твърди със сигурност че при мен нещата стоят така,това може да се докаже единствено чрез тънкоиглена биопсия,но не ми се занимава,точно защото имам ТЕС и др мерки,които съм взела. При мен проблема е с ТСХ и той се дължи на факта 4е спрях тироксина,който взимах една година,нормално да трябва време ,за да почне тя сама да произвежда тироксин,тъй като повече от година не и давана тази възможност. Вече споменах ,че не съм се обезверила от чутото ,а просто си продължавам да действам по въпроса.Колкото до науката,науката си е наука,нея не можем да я виним за нищо,друг в въпроса.,че ортодоксалната медицина криво я е разбрала,но това се дължи на липсата на инструментариум с който да борави за да установи наличието на фини тела,връзка между дух и тяло и т.н.Ама какво да се прави,тези хора за това са учили все пак.
Публикувай отговор