Моите успехи с ТЕС!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
trend

Мнение от trend »

Гена, поздрави за успеха ти и от мен :). Тъй като имам същия проблем с дерматита (който не съм решил) пречинен от същите причинно-следствени връзки от детството, това малко или много подкрепя хипотезата че виждаш в моето мислене и поведение подобие на твое. Ще очаквам да пишеш декларациите
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Въпреки,че постоянно търся одобрението на другите,което е породено от нуждата да се убедя,че съм способен и мисля правилно,аз......

Въпреки,че имам силно желание околните да бъдат доволни от мен и да ме забележат,което е породено от нуждата да ми се обърне внимание,аз....

Въпреки,че изпитвам яд и гняв,за това,че в стремежа си да покажа,че съм прав и да получа одобрението на другите,което е е породено от нуждата да ме забележат и одобрят,че съм способен,аз .....

Въпреки,че искам да получа одобрението на другите,което е породено от това,че не съм достатъчно способен,аз ......

Въпреки,че мисълта за това,че никой не се интересува от мен и не ме търси,ме разяжда и кара да страдам,аз......

Въпреки,че постоянно търся внимание и одобрение от другите и това е породено от нуждата да ме забележат и одобрят,аз.....

Въпреки,че се чувствам самотен и отчаян,което е породено от нуждата да получа внимание и любов,аз .....

Въпреки,че се чувствам напрегнат,което е породено от липсата на любов и внимание,аз......

Въпреки,че се чувствам неоценен,аз........

Въпреки,че ми се свива стомаха от болки,което е породено от страх дали ще получа истинска любов и обич,аз ......

Въпреки,че се страхувам да не бъда отново разочарован и изоставен от жените,аз ........

Въпреки,че съм напрегнат и притеснен,очаквайки дали ще ме потърси някой,което е породено от нуждата да получа внимание,аз ......

Въпреки,че съм вкопчил в идеята,че трябва да помагам и променям другите,без те да имат желание за това и в резултат на това си желание не получавам тяхното одобрение,аз ......

Въпреки,че чувствам притеснение от това,че съм сам и няма с кой да споделям и да се забавлявам,което е породено от страха,че няма да намеря подходящата жена,която да ме хареса и одобри,аз .....

Въпреки,че гледам постоянно да привлека вниманието на другите към себе си,а това ги отблъсква и ме кара да страдам,аз .....

Въпреки,че изпитвам постоянно желание да помагам на другите и с това искам да задоволя липсата на внимание и одобрение,аз ......
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Въпреки,че родителите ми ме карат да се чувствам контролиран и неуверен в себе си,което поражда нуждата от одобрение,аз ......

Въпреки,че чувството как някой се опитва да ме контролира,поражда неувереност в мен и нуждата да търся одобрение и внимание,аз .....

Въпреки,че когато съм сам изпитвам желание да търся вниманието на другите около мен за да получа тяхното одобрение,аз ......

Въпреки,че когато остана сам,се чувствам неприятно и ми се свива стомаха от притеснение,което е породено от нуждата да привлека внимание и получа одобрение,аз .......

Въпреки,че изпитвам завист към чуждият успех и това да ме кара да се чувствам незабелязан,което е породено от нуждата да бъда харесан и одобрен,аз ......

Въпреки,че съм се вкопчил в желанието да привличам постоянно вниманието на другите върху себе си,което е породено от нуждата да бъда забелязан и одобрен,аз ......

Въпреки,че искам навсяка цена да помогна другите и с това си желание искам да компенсиран липсата на внимание от детството си,аз ......

Въпреки,че се чувствам ограничен и контролиран от родителите ми,аз .....

Въпреки,че баща ми ме кара да изпитвам чувство на вина и ме кара да се чувствам незначителен,аз ......

Въпреки,че изпитвам чувство на вина,което е насадено от родителите ми и това ме кара да търся вниманието и одобрението на другите,аз .....
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това са нещата които без да се замислям толкова години всъщност са ме карали да съм под едно постоянно напрежение,стрес и нерви,които са ми причинили това заболяване-липсата на внимание и одобрението на другите,любов и обич.След като отворих и видях в Излекувай живота си на Луиз Хей какво пише за стомах,колит,газове ми светна лампичката и почнах в тази насока.Виждам и не само по себе си,че отстрани е по лесно да се хване на друг човек проблема отколкото от него самият.Вчера дори се видях с моя приятелка,която има псориазис и споделих за успеха си и тя ме попита,а как разбра каква е причината.Моят отговор беше прост,от форума и хората пишат в него.
Е,в крайна сметка се видя,че няма нищо срамно човек да получи малко критики и да сгреши.Няма нищо случайно в живота ни,хора и събития които имат една цел,да се развиваме и израстваме.А който не си вземе урока,ще се явява на поправителни. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Е Гената, вече се радвам за теб! Ако позволиш, една малка, но съществена поправка. Взимам пример от това
Въпреки,че баща ми ме кара да изпитвам чувство на вина и ме кара да се чувствам незначителен,аз ......
По- силно ще работи, ако го направиш
Въпреки, че (АЗ)се чувствам незначителен поради...еди каква си ситуация, причина...
Думичката кара изразява ролята ти на жертва. Когато кажеш чувствам се- вече те поставя в позиция на поемане на отговорност за твоите реакции, т.е. не си жертва на обстоятелствата и тогава изчистването на блокажа е на косъм разстояние.
Успех! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

И аз да се похваля! :D Послушах съвета на Иван и започнах да тесам горещите вълни и изпотяванията не със симптомите и дискомфорта, който ми причиняват, а с манията си да контролирам всички и всичко около мен, включително и пълен гестаповски контрол върху тялото ми. Проблясъкът ми дойде от това, че всъщност тези вълни ме мъчат само нощем, през деня ги няма. И си зададох въпроса защо нощем? С какво е по-различна за мен нощта от деня? Изводът беше, че тогава ми падат задръжките и контрола, който имам през деня и ставам самата себе си; включително това ми личи и в сънищата. Та така започнах да стигам до едни нелицеприятни изводи за себе си и запретнах ръкави. От една седмица вече спя добре, понякога през нощта имам по 1, най-много 2 горещи вълни, но и те са толкова слаби, че не ми пречат на съня. Другото положително е, че отношенията и в къщи, и в работа сега вървят по-добре, защото явно през всичките тези години много съм натоварвала обкръжението си. Имам още много път да извървя, но поне хванах вече посоката.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Браво, Параболоидке, само така :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,благодаря ти за уточнението. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

paraboloid,предлагам ти да си пуснеш своя тема и там да пишеш по същество всичко което си постигнала с ТЕС! :idea:
:wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Извинявай, чак сега погледнах, че ти си пуснал тази тема и това е лично твоя тема, за твоите успехи с ТЕС. Аз я възприемах като обща тема от раздела, в който потребителите пишат, т.е. - място за единични постове за похвалване.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не знам как да си изтрия постовете, така че май ще останат тук. Също така, в тази светлина, излиза че съм те обвинявала, че си спамиш собствената тема. :oops: Голям срам! Чукча не читател, чукча писател. :D
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Цитат:
Въпреки,че баща ми ме кара да изпитвам чувство на вина и ме кара да се чувствам незначителен,аз ......

По- силно ще работи, ако го направиш
Въпреки, че (АЗ)се чувствам незначителен поради...еди каква си ситуация, причина...
Думичката кара изразява ролята ти на жертва. Когато кажеш чувствам се- вече те поставя в позиция на поемане на отговорност за твоите реакции, т.е. не си жертва на обстоятелствата и тогава изчистването на блокажа е на косъм разстояние.
Алиса, нека да го използва с кара, нека да се чувстава като жертва. Нали прави ТЕС с него, т.е. това е шанс да изпита и жертвеността си. :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ники, този разговор вече е воден. Аз лично, на няколко пъти съм обръщала внимание на Гената, за тази подробност, ти си препоръчвал той да каже каквото му иде, само че, резултат до сега не забелязах, за това, пак му обърнах внимание. Все пак Гената си решава, пробва, разбира...аз само отбелязвам разликата и произтичащия от нея различен евентуален резултат. Толкова.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В понеделник ходих на йога,определено ми хареса и смятам да продължавам.Най-интересното за мен,беше че от упражненията които правихме,макар и като за начинаещ малко трудно,ми се пооправи болката в лявото коляно.Тази болка се появи след запознанството ми с една жена,която ме попита болят ли те колената?Аз и казах,че са ме болели преди време,но сега и от тогава установих,че когато си тренирам в къщи и правя кофички,увисвайки с краката качени на бюрото и ръце на стола,лявото коляно ме болеше.Правих си ТЕС,но и не чак толкова сериозно признавам си.
Вчера имах доста натоварен ден,тази сутрин усетих болки в гръбнака си.Ето каква декларация формирах и НФ:

Въпреки,че се претоварвам от много работа,с много проблеми,тежести и тревоги,които тая в себе си,аз .........

НФ:Моля гръбнака и кръста да ми простят,че ги претоварвам с много работа
Моля да се отпуснат притиснатите нерви и заедно да продължим напред

В резултат на този ТЕС,усетих в лявото си коляно не само раздвижване на енергията,но дори се получи силно загряване и виждам,че втората НФ явно е улучила проблема.Ще направя още няколко теса в тази насока.Дано да съм бил полезен на някой с подобни проблеми. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Направих и една серия с това сега:
Въпреки,че се претоварвам с много работа,аз ......

НФ:Моля да се отпуснат притиснатите нерви и заедно да продължим напред

Левият крак от коляното надолу е като леко изтръпнал,хладен и все едно е отделна част от другата му останала част.Като странно и необичайно мога да определя това което усещам,но явно ТЕС си действа на място и усещам лекота вече в самото коляно.Сега мисля да посоча по конкретно,че моля да ми се отпуснат нервите в лявото коляно и в декларацията-Въпреки,че имам притиснати нерви в лявото коляно.:)
Е,ефекта се засили още повече!Ще видя утре как ще се чувствам сутринта когато започна да тренирам,а днес явно малко повече ще наблегна на ТЕС и почивка разбира се. :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор