Моите успехи с ТЕС!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

гената написа:Парите развалят хората.
Това е за ТЕсане.

Гена, всеки има какво да сподели и отвсеки има какво да се научи.
Но според мен, най-непродуктивния начин да накараш някого да се вгледа в себе си е като го хокаш и му четеш конско.
Когато баща ми ми чете конско той вероятно ми мисли доброто и го прави с най-чисти намерения, а и също понеже това е модел на поведение, който му е натрапен от неговия баща в детството. И той просто не знае по-добро.

Това не правеше конското по-приемливо обаче.
Сега го разбирам и приемм, тогава - не.

Повечето хора, които почват да пишат тук не са на ниво вглеждане под думите и четене между редовете. Те все още реагират първосигнално и подобен подход ги обижда и отблъсква.
T.e. ако наистина искаш да помогнеш на другия, а не само да излееш собствените си негативни емоции, вероятно ще е добре да смениш подхода.

Аз от личен опит разбрах, че най-бързият начин да отблъсна хората е като им натрапвам постоянно мнението си какво да правят без те да са ме питали.

Съвет - Споделяй личен опит! Не чети конско!
Споделеният ти личен опит е супер ценен.
Конското е излишно и контрапродуктивно.

Пример - поста ти с тренировките, ранното ставане, четенето на книжки и т.н.
В този ти пост всичко бе добро, освен частта с - "Ха да те видим ти можеш ли като мен!"

Осъзнавам, че в този си пост аз също ти чета конско и те наставлявам без да си ми искал съвета и че това може да те отблъсне, както вече веднъж стана.
Правя го само защото модерирам този форум и от опит видях, че намеците при теб засега не действат.

Надявам се този път да видиш конструктивната част на критиката и да се замисли какво още имаш да чистиш и какво те кара да се палиш толкова от постове като този на trend.

A също и мисля, че ще е добре да поТЕСаш периода с милионите и всички свързани с него негатиени случки. Има неизчистени неща там. За което говори цитата в началото на този пост.

Парите, както и всяко друго нещо са двойнстени и както могат да развалят, така могат и да оправят.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Гена, изобщо не намирам връзка между моята бележка към теб и личната ти история с провала ти! Зради това, с извинение към останалите съфорумци, ще бъда крайно очевадна и назидателна.
"Животът е кратък"-грешно убеждение, кой ти каза че е кратък, като за всеки е различно дълъг, пък и чувството за време е също различно при различните хора, да не говорим че такова животно, като време не съществува освен в главите ни, според новото течение на информация по и към земята?!
дали не пропускаш нещо важно
-помисли и изТЕСай ТИ какво пропускаш и второ, момента с това, какво е "важно" според теб и за теб?!
...не обръщаш внимание...на другите неща от живота!
Кои са тези неща, толкова важни, за ТЕБ, на какво не си обърнал ТИ внимание?! Какво ТИ си изпуснал, че да махаш с пръст сега, вместо на СЕБЕ СИ, на друг?!
Това, което ТЕБ те впечатлява у другите е ТВОЙ проблем, не техен. Използвай това, че съзираш проблем у другите, да се обърнеш към себе си и да видиш в себе си, същия този проблем. ИзТЕСай се хубавичко, пък после прочети , каквото си прочел и от каквото си се впечатлил, за да провериш как реагираш. Прочетеното още ли те човърка и впечатлява, или не.
Аз правя и така, в случай, че някой иска да обърне критиката към мен :wink:
Да Гена и аз съм правила грешки и чистя емоциите останали от тогава, нали за това работим и сме привлечени от ТЕС, защото ни дава тази възможност. Да не говорим за прекрасното последствие, чистейки емоциите, да не допускаме същите и подобни грешки!
Дано сега вече ме разбираш, какво ти обяснявам :wink:
ТЕСай наред и... напред!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Човек в живота трябва по-често да греши и да се проваля!
Ще каже някой за какво пък му трябва да прави това?
Сами си отговорете на въпроса,а ако не можете мислете си във времето,няма начин да не откриете отговора един ден.
И аз се замислях,какво може да сгреша и се проваля,като съм тръгнал да се самоусъвършенствам,но ето че се получи.Няма неща които не искаме,просто ние не осъзнаваме,че ги искаме,те ни се случват,въпроса е как ще продължим напред и дали ще си вземем урока!
Не напразно насочих нещата в моята си тема! :wink:
Още веднъж благодаря! :D

Хубаво е човек да осъзнава по-вече неща в живота си.Днес осмислих и осъзнах колко ми е повлияло отношението на родителите ми в миналото да съм това което сега всъщност правя,там ми се корени проблема,ще го отстраня,въпрос на малко време! :lol:
Никой от присъстващите във форума не е тук случайно.Още повече,че тази сутрин именно книгата Размърдай си задника ми светна лампичката:) в мен.....
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Човек в живота трябва по-често да греши и да се проваля!
Изобщо не съм съгласна с това твърдение! Освен това, пак замазваш нещата, измъкваш се, оправдаваш се, отбиваш топката! Извиняваш се пред себе си.
Сами си отговорете на въпроса,а ако не можете мислете си във времето,няма начин да не откриете отговора един ден.
За мен това е обичайния ти начин, да се направиш важен и значим,в собствените си очи, загатвайки дълбоко завоалираната си мъдрост. Смешка!
Няма неща които не искаме,просто ние не осъзнаваме,че ги искаме,те ни се случват,въпроса е как ще продължим напред и дали ще си вземем урока!
Стига си говорил в множествено число, говори за себе си, това са твои виждания, говори от свое име! Не обобщавай! Аз не се чувствам и не мисля така, това си е твое изживяване, разбери го!
Не напразно насочих нещата в моята си тема!
С това вече съм съгласна! от мен да мине! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,човек ако не се провали,как ще успее?
Защо успеха е най-големият провал?
Как ще коментираш тази мисъл:

Всичко,което ни дразни в другите,ни води до разбиране на нас самите.

Карл Юнг

Ако те е подразнило нещо в мен,не е ли нещо което не можеш да понасяш и в себе си?
Какво трябва да ти пука,кой какво прави и,че е избрал неговият си живот,нали не оказва въздействие на твоя,ти избирай своя какъв да бъде. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Гена, пак бягаш!
Ако те е подразнило нещо в мен,не е ли нещо което не можеш да понасяш и в себе си?
Alisa
Кои са тези неща, толкова важни, за ТЕБ, на какво не си обърнал ТИ внимание?! Какво ТИ си изпуснал, че да махаш с пръст сега, вместо на СЕБЕ СИ, на друг?!
Това, което ТЕБ те впечатлява у другите е ТВОЙ проблем, не техен. Използвай това, че съзираш проблем у другите, да се обърнеш към себе си и да видиш в себе си, същия този проблем. ИзТЕСай се хубавичко, пък после прочети , каквото си прочел и от каквото си се впечатлил, за да провериш как реагираш. Прочетеното още ли те човърка и впечатлява, или не.
Аз правя и така, в случай, че някой иска да обърне критиката към мен Wink
:lol: :lol: :lol:
гената
Алиса,човек ако не се провали,как ще успее?
Ами така, направо!
Виж се само как се спъваш сам- напремено трябва да се провалиш първо, че едва тогава имаш право на успех, така ли?!Бързо да ТЕСаш!
Защо успеха е най-големият провал?
Защото някой е мислел като теб! Според клишета натоварени му в детството, поради липса на собствен път на разсъждаване, търсене и откриване!
Какво трябва да ти пука,кой какво прави и,че е избрал неговият си живот,нали не оказва въздействие на твоя,ти избирай своя какъв да бъде.
Много ли си горд от това? То до къде те е извело? Какво точно печелиш от това повторение на отбрана чрез нападение?
Ще се повторя, за да съм пределно ясна, че явно забравяш само в рамките на няколко реда.
Използвай това, че съзираш проблем у другите, да се обърнеш към себе си и да видиш в себе си, същия този проблем. ИзТЕСай се хубавичко, пък после прочети , каквото си прочел и от каквото си се впечатлил, за да провериш как реагираш. Прочетеното още ли те човърка и впечатлява, или не. Аз правя и така, в случай, че някой иска да обърне критиката към мен Wink
И не забравяй, ти пожела този разговор! Опитай се сега да се възползваш, вместо да нападаш отбранително, защото тази тактика няма да те извади от проблемите ти!
Успех! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ще се намеся неканена, само за да ти припомня нещо, Гена.
гената
За да изградиш взаимоотношения от световна класа ,трябва не само да бъдеш полезен на хората,но и е задължително да умееш да ги разбираш,а това се свежда до едно от най важните лидерски умения да слушаш внимателно.Говори по малко,слушай повече.Възможно е да ти се струва,че да бъдеш добър слушател е проста работа.Но съвсем не е така приятелю.
Робин Шарма
Това ти си го постнал, за да е полезно на нас - другите. Помисли си, дали можеш да се възползваш от този съвет?:wink:
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Наръчник по величие-Робин Шарма

Глава 3-Няма по-голям провал от успеха

Ричард Кариън,изпълнителен директор на най-голямата банка в Пуерто Рико,веднъж ми каза нещо,което никога няма да забравя:Робин,няма по-голям провал от успеха.Забележителна мисъл.Вие,като организация сте най-уязвими,когато сте на върха на успеха.Всъщност успехът поражда самодоволство,неефективност и най-лошото то всички,арогантност.Когато хората и фирмите започнат да преуспяват,те често изпадат в самовлюбеност.Престават да генерират нови идеи,да работят усилено,да поемат рискове и започват да почиват на лаврите си.Заемат защитна позиция и хвърлят енергията си да бранят успеха,вместо да станат верни на онези неща,благодарение на които са стигнали до върха.
Дейвид Нилман:Когато правите пари и имате добри печалби,обикновено ставате небрежни.

Глава 7-Заложете повече в играта

Провалям се по-често от повечето хора.Провалям се през цялото време.Провалям се в бизнеса.Провалям се в личните отношения.Провалял съм се в живота.Преди се чудех защо става така?Преди играех на горкия аз и страдах от ужасната болест вечна жертва,но вече разбирам,Препъвам се,защото вървя към най-добрият за мен живот.Провалът е цената на величието.Провалът е основна съставка на величието.Както пише Дейвид Кели,гуру в иновативното мислене:Проваляй се по-бързо,за да успееш по-скоро!
Няма ли риск,няма и награда.
Провалът е само част от процеса на издигане до световна класа.Грешките са белег за отлично представяне,казва Томас Питърс,консултант по мениджмънт.Най-добрите компании са правили повече грешки от средно добрите.Най-успелите хора,са направили по-вече грешки от обикновените хора.За мен единственият провал,е да не опитваш,да не мечтаеш и да не се осмеляваш.Истинският риск,се крие в живота без риск.Марк Твен формулира това перфектно със следното наблюдение:След двайсет години ще бъдеш по-разочарован от нещата,които не си направил,отколкото от тези които си направил.
:wink:

Чудесна книга с полезни съвети!
-------------------------------------------------------------------------------------
Цитат на Алиса:
Използвай това, че съзираш проблем у другите, да се обърнеш към себе си и да видиш в себе си, същия този проблем.

Цитат на гената:
Ако те е подразнило нещо в мен,не е ли нещо което не можеш да понасяш и в себе си?
Открийте разликата! :roll:

Друго което тази вечер в един разговор ме накара да се замисля.С ТЕС чистим проблеми,както и в случая ти ми даваш идеи за ТЕС.Ок.
Но,чистим проблем,идва после друг,какво правим?Пак ТЕС,ок.После пак,и така какво се получава?Какво правим с ТЕС в тази ситуация?Никой няма да страда от липса на такива и си ги има дори и в повече?
ТЕС е добра техника,не го успорвам,но само ТЕС,тесане,година две,три ли?Не се ли вманиячаваме да тесаме?

Какво представляват нашите болести,успехи и неуспехи? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, какво те дразни толкова много в постовете на Гената?
То е за ТЕСане. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Друго което тази вечер в един разговор ме накара да се замисля.С ТЕС чистим проблеми,както и в случая ти ми даваш идеи за ТЕС.Ок.
Но,чистим проблем,идва после друг,какво правим?Пак ТЕС,ок.После пак,и така какво се получава?Какво правим с ТЕС в тази ситуация?Никой няма да страда от липса на такива и си ги има дори и в повече?
ТЕС е добра техника,не го успорвам,но само ТЕС,тесане,година две,три ли?Не се ли вманиячаваме да тесаме?
Гена от последното ти разсъждения, много често повтаряно и от други хора, заключавам :
1. Стоиш на повърхността на проблемите, не влизаш в дълбочина, следователно не стигаш до пълно изчистване, трайни резултати и чувство на удовлетвореност и независимост от съответния проблем.(ето ти нещо за четене от този форум http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... &start=345 )
2.Страх те е да навлезеш "наистина" в себе си, защото от там ще излезе нещо, което предусещаш но не искаш да си признаеш, понеже не изнася на егото ти. Това е ПО.
3.Имаш голям ПО да се промениш, още повече, ако друг ти го каже(баща ти- отъждествяваш всички даващи ти съвети с него/ предположение на базата на информацията подадена от теб/)
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Дойде време и аз да се похваля. Не за себе си :( , но все пак е успех. Имам съседка, възрастна жена, рускиня, много хубав човек. Отдавна не я бях виждала и преди седмица разбрах, че е паднала лошо и в резултат има много натъртвания, болки, не може да си служи с едната ръка (въпреки, че не е счупена, но има стара травма на нея, която много се е влошила от падането) и картинката като цяло беше един прикован на легло човек, който не може нито да излезе от къщи, нито да извършва елементарни действия по собственото си обслужване. Дясната й ръка беше сгърчена и не можеше да си свива пръстите и да хваща с нея. Започнах ТЕС с нея в събота (днес е четвъртък). Посещавах я по един път на ден и правех 3-4 пълни кръга. В понеделник вече си движеше ръката. Във вторник се хвана да чисти в къщи. Днес вече е добре, останала е само някаква остатъчна тъпа болка.Казах й, че в неделя вече ще може да излезе от къщи. Тя мисли, че чудо и ме гледа с ей такива очи. Дадох й книгата на Иван да чете и да се увери, че не е чудо, нито магия. Сега само да видим как аз ще се "откача", защото на нея супер й харесаха ежедневните ми посещения и се опасявам, че като ги спра, нарочно ще се "разболява", за да ходя при нея. Аз много я харесвам, но просто нямам възможност да отделям дълго време по 1 час всяка вечер. Май се насадих на пачи яйца. Пък уж го започнах като хвалене.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
Алиса, какво те дразни толкова много в постовете на Гената?
То е за ТЕСане. Idea
Иване, разсейваш се!
Прочети пак по-нагоре! Поводи колкото щеш от Гената, да се ТЕСам. ТЕСам ги и то успешно! За това толкова добронамерено, търпеливо и спокойно се опитвам да го насоча, че доста е зациклил (разбира се по моя преценка)! :wink:
Аз предлагам друго, да се попитаме, аз се питам, стиска ли ми, да казвам кривиците на някого, без целта ми да е, да го нараня, от приятелски чувства?! Колко от нас, се осмеляват да са преми и честни с приятели?! Не че считам Гената за приятел, но не ми е и неприятел! Просто член на форума, когото съм виждала, с когото съм общувала, чета какво пише, както и други от този форум.
Ти намираш ли, че имам конкретен проблем, заради който, да се намесвам в ТЕСането на Гената? Знай, че съм болезнено честна със себе си, но тъкмо заради това, все по свободна в душата си, живота си, изявите си...Разбира се отворена съм за идеи и съвети! :wink:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами на мен ми се вижда, че си доста емоционална в постовете си към него. Не ми се сториха спокойни и търпеливи постовете ти.
Затова и написах това, което написах.
Може и да греша. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Само постовете ми към Гената ли намираш емоционални?
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор