Психология на Щастието и връзката игра-креативност

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
tana21
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Юни 2009 12:36
Местоположение: Plovdiv

Психология на Щастието и връзката игра-креативност

Мнение от tana21 »

Харвардският психолог Дан Гилбърт, автор на "Сблъсък с щастието", се противопоставя на идеята, че ще сме нещастни ако не получим това, което искаме. Нашата "психологическа имунна система" ни позволява да се чувстваме истински щастливи, даже когато нещата не протичат по план. http://www.ted.com/talks/lang/bul/dan_g ... happy.html
В сайта може да се намерят още ценни теми, като тази http://www.ted.com/talks/lang/bul/tim_b ... _play.html за неразривната връзка между креативното мислене и играта, представена от Дизайнерът Тим Браун доста забавно.
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

8)
Последно промяна от Бризеидка на 25 Окт 2013 19:54, променено общо 1 път.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тана, много ми харесаха и двата клипа.
Stela_
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Сеп 2010 02:08

Мнение от Stela_ »

http://old.eva.bg/index.php?option=com_ ... 3&Itemid=7

Исках да пусна тая статия да я прочетат повече хора. Иване, ако не е на правилното място я премести. Не правя реклама на докторката ни най малко, по простата причина, че не живея в БГ и не я познавам, просто ми харесаха разсъжденията й и мисля, 4е има малко общо с ТЕС.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да днес я даваха по Нова Телевизия! Хванах я на края и смятах да потърся нещо в нета за нея и ето че вие ми я предложихте :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много ми харесаха тези фрази от статията:
Хуманната медицина продължава да не създава лекари, а безплатни дистрибутори на химически медикаменти.
На лекарите продължава да се внушава, че всичко, което мирише на природа, противоречи на логиката.
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Мнение от adel »

Много ми хареса статията.
Радвам се, че има хора, като Мария Папазова.
Стела, благодаря, че я сподели.
“Грешките и неуспехите заслужават изследване, но те разкриват много малко от силните страни на всеки човек ”
казват Бъкингам и Клифтън
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Тази д-р Папазова не гостува ли веднъж на Марта Вачкова, в предишното й предаване, как се казваше не помня, мисля че "Защо не"?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

д-р Папазова, се явяваше доста често по много телевизионни канали и предавания точно с идеите за холистичната медицина и в рекламите на "Космодиск", и в здравна рубрика по БТВ, и по НТВ, и другаде...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор