Отзиви от ТЕС семинари за начинаещи

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Разбира се че ще помогна, Мария. Такива проблеми при които е ясна и конкретната случка и конкретния човек се решават много бързо. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Maria Bivolarska
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2007 22:34
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

:)

Мнение от Maria Bivolarska »

@ Аретус

Благодаря ти за идеята, още тази вечер ще пробваме :)

Мир и любов!
Maria Bivolarska
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2007 22:34
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

:)

Мнение от Maria Bivolarska »

Ванка, слънце мое, благодаря ти!

Въпреки усилията ми смятам, че майка ми има нужда от специализирана помощ и ти ще й помогнеш. Ще ти се обадя другата седмица, за да се уточним.

Много ми се иска да дойда на семинара Кехоу&Петърнишки, но един от вторниците ми е защитата на докторската степен (ще се ТЕС-на за кураж преди това, стискайте палци ;)) и даже да дойда на 8-ми, на 15-ти ще пропусна. Ще има ли скоро пак такъв сминар?

Хубава вечер!
Сърдечни прегръдки и приятелски целувки :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Нашият семинар беше на 11 май 2008 г.
Преди семинара бях практикувала техниката по книгата на Иван, по описания в интернет и по видеоклипове. Така и не съм знаела точно някои точки, но на семинара ги оправих.

Най-важно за мен на семинара беше да видя и чуя Иван на живо. Все пак слушам тук съветите му, но писмено не мога да преценя що за човек е. Е, свестен човек е, продължавам да го слушам :D

Няколко дена преди семинара ме боляха колената. Мислех да ги тесна, но реших, че няма какво да остане за самия семинар. И така тогава работих върху тях. Ту преставаха да ме болят, ту само дясното ме болеше, ту болката се връщаше напълно. След семинатра ме боляха, но до вечерта ми минаха и повече не са ме боляли.

Интересно беше да науча за прилагането на техниката наум. И още повече прилагането й, докато се случва нещо, което трябва да се тесне. Започнах да ползвам този начин. Не мога да цитирам конкретни резултати.

Мисля, че това е всичко, което мога да кажа. Ако се сетя друго, ще допълня. Надявам се и другите участници да разкажат по нещо.

Всъщност мога да дам отчет за още един участник - мъжа ми. Той не беше изявил желание да идва на семинара, но в последния момент му казах, че държа да дойде. Остана доволен.

Това, което го кара да приеме техниката са спомените му за китайските филми. Каза, че щом по филмите китайците се потупват тук и там преди да започнат бой, значи техниката работи :lol:

Предполагам, че не е прилагал техниката след семинара. Не сме говорили по въпроса. А и не питам много. Имам достатъчно работа по себе си. Като поотхвърля повечето си проблеми, ще ми остане време за него.

И едно допълнение 2 години по-късно - не ми е останало време за него. Още копая по себе си.
Ves-bo
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юни 2010 19:45
Местоположение: Варна

Мнение от Ves-bo »

Семинара за начинаещи във Варна на 03.07.2010 бе много полезен за мен, за да мога да продължа с ТЕС, тъй като малко бях зациклил! Благодаря на Иван за страхотното преживяване! И с чисто сърце мога да кажа, че срещнах един много стойностен човек!
tana21
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Юни 2009 12:36
Местоположение: Plovdiv

Мнение от tana21 »

Здравейте. Много ми допадна начина, по който Maria Bivolarska прилага ТЕС. И понеже тези дни се опитвах да определя как работи ТЕС за мен, ще споделя тук.

И при мен ТЕС действа по-подобен начин. На момента. Като усетя, че съм в разбалансирано състояние и си кажа Формулата „Въпреки, че... аз изцяло приемам, обичам ..... себе си” и след минути се усещам, че вече съм на други вълни, с възстановен баланс. Дори не си представям, че се потупвам. Действа и така.
За мене ТЕС е нещо като Restart. Сякаш ми нулира системата и започвам „на чисто”.

А, когато е по-сериозно и съм зациклила в някое емоц. състояние, тогава си правя ТЕС с потупване, толкова време колкото ми е нужно, включвам позитивни формулировки, пробвам препрограмиране, /т.е. включвам по-сериозните почистващи програми и ако успея ъпгрейдвам системата/.
raj
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Юни 2010 09:29

Мнение от raj »

Оттзив от семинара в Бургас.Аз честно казано покрих очакваниярта си .от сремежа си всичко да запомня, може би съм пропуснала/отново подценяването, отново не можах да изкарам това което искам да излезне, което ме подтиска, но не знам какво е ,нямам болка, а само приеснение, какво ще стане защо става така опредлено съм объркана вечното съобразяване кой какво ще каже , как ще го каже , защот така го е казал , като че ли само с мен си имат работа//
raj
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Юни 2010 09:29

Мнение от raj »

преди малко започнах с отзивите и забравих какво исках да напиша, Благодаря ти Иване наистина съм много объркана, ти може би го разбра на семинара. Много сe старая, има резултат, но явно трябва да тесвам това,, че винаги се поdценявам, че не мога , а толкова мого съм постигнала и от сама в чужд град, и пак и пак. защо sе случва това с мен ето отново се занимавам пак със проблаeми, а не че всичко е толкова прекрасно , тoлкова много преживях и не можах да се науча да се радвам на простите неща. ето виж какво става с мен едно противоречащо същество незнаещо какво иска
kerizi
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Дек 2009 21:52

Мнение от kerizi »

аз също покрих очакванията си от семинара в бургас.направих си доста изводи и стигнах до същността на нещата които трябва да оправя.вече започнах да тесвам тези проблеми и мога да кажа че се чувствам презаредена и удовлетворена.а на теб ,raj, искам да ти кажа че си много силна личност ,но от днес си кажи че поставяш своите приоритети пред тези на останалите хора.мисли повече за себе си и се обичай такава каквато си защото ти си прекрасна .пожелавам ти успех и повече усмивки.
Venera
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юли 2010 23:01

Мнение от Venera »

Благодаря ти, Иване, и аз, за днешният семинар. Някои неща ми се изясниха нагледно и сега остана да споделям резултати... :lol: за които и аз вече съм отворена и ги искам за себе си!
С пожелание за успех на всички във форума и на теб!
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

след 10 дена

Мнение от vladopetkov »

1. След приключването на семинара дълго време усещах едно особенно
напрежение, не бих казал болка, в областта на челото (6-та чакра),
която обаче не ТЕСнах нарочно защото: първо, беше много особенно,
необичайно и второ бях любопитен да видя как ще се развие. Имах
усещането, че дори и да не е вече пред мен, Иван продължава да ми предава
някаква информация . Същото изпитах и на няколко пъти много интензивно
по време на семинара. Всичко ми беше леко като в мъгла, движенията ми
бяха леко забавени и като че ли действах на автопилот. Постепенно ме
обземаше умора, която не е характерна за мен по това време на
денонощието. Легнах си рано, а когато на другия ден се събудих имах
усещане за някаква пълнота. Разбира се, всичко това не промени моите
ТЕСания за проблемното рамо, защото не мога да твърдя, че на другия
ден рамото ми мина като с магическа пръчка. Болката продължава да
варира между 4 и 2, но аз упорито я преследвам. Все пак, тормозила ме
е до сега почти 1,5 г. ще я потърпя още малко докато я ликвидирам
съвсем.

2. Още по време на семинара осъзнах, колко много всичко, което ни
говореше, особенно към края, е валидно за това с което се занимавам
Театъра. В какъв смисъл. Аз съм режисьор и голяма част от работата ми
е да помагам за превъплащението на актьорите в друг персонаж, което
също е свързано с промяна на АЗ-а, но...временно. Тук точно е
проблематичния момент за много актьори, на които след представление им
е трудно да излязат от АЗ-а на персонажа и да се върнат в техния
собствен и... за да си "помогнат" прилагат алкохолна, "тревна" или
друга "терапия"... Но това е дълъг разговор...

А книгата за ТЕС веднага намерих на кой да я подаря и човека
действително желае да работи върху себе си. Не, не съм скаута, който
самоотвержено превежда бабички през улицата... :D

Още веднъж благодаря и всичко най-добро!
:)

Продължение
Минаха вече 10 дена от нашия семинар за начинаещи. Практикувам ТЕС от 20 дни болки в лявото рамо (периартрит на лява раменна става) и от 8 вече съм между 2 и 0. Дори в повечето време на деня е около 1 и 0. За сега продължавам докато поне цял един ден не стане 0,5-0,0. Убедих се, че едно от най-важните неща е да намериш правилната Настройка - тя е като ключа за ключалката... Междувременно "отремонтирах" един капещ водопровод. :roll: Да не говорим за по-малки временни болежки, които минават само с едно ТЕСване... :D
НО най-важното е, че на физическо и психическо ниво се чувстван перфектно!!! :D Наистина комбинацията от Силва Метод и ТЕС дава чудесни резултати. Препоръчвам ТЕС на приятели, които по принцип са отворени към подобни неща и разбира се, резултатите са страхотни.
В очакване съм на семинар за напреднали и/или за други техники...
Още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ, Иване!!!!!!!!

:)
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Re: след 10 дена

Мнение от beib59 »

.Здравейте ,прилагам ТЕС от няколко месеца и съм в очакване на семинара във Варна утре.Аз също съм го правила наум с въображяемо почукване на точките ,и -о чудо -работи ,мисля ,че не си въобразявам. Утре ще пиша за впечатленията си ,но по това ,което чета ....очаквам с нетърпение!
Dobi
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2010 09:46
Местоположение: Варна

След семинара

Мнение от Dobi »

Беше хубав семинар.От душа и сърце благодря на Иван за книгата,за този форум и за днешния семинар! :)

п.с.Съобщението ми е съвсем кратко,защото впечатленията ми са много и не искам да ги изсипя като лавина :roll:
И до днес не разбрах,как ли става така,
че понякога нужното търсим с години?
А ненужното май ни е все под ръка...
beib59
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 09 Апр 2010 09:09
Местоположение: varna

Re: След семинара

Мнение от beib59 »

Dobi написа:Беше хубав семинар.От душа и сърце благодря на Иван за книгата,за този форум и за днешния семинар! :)

п.с.Съобщението ми е съвсем кратко,защото впечатленията ми са много и не искам да ги изсипя като лавина :roll:
:lol: Здравей ,Доби,мн.нежна и ранима душа си ,аз бях същата ,но работих дълго ,дълго ...и мисля ,че малко успях,пожелавам ти от сърце да се изчистиш от емоциите,за да не си толкова чувствителна....Можеш.Няма немога ,има не искам ,нали?Прегръдки.
DimiAn
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юли 2010 12:35

Мнение от DimiAn »

Честит празник на всички!
Относно семинара,който се проведе на 04.09. във Варна - за мен беше едно пълноценно преживяване. Напълно оправда очакванията ми, дори ги надхвърли, а аз определено тръгнах с „пълна кошница“. Допълни неизяснените моменти и дообогати познанията ми относно ТЕС. Огромно БЛАГОДАРЯ на Иван за увереността, която ми вдъхна, за вниманието и търпението,с които се отнесе към проблемите ни. Спокойно и убедително показа пътя за справяне с тях, а останалото е волята и желанието на всеки от нас да извърви този път. На всички, които искат да го направят, пожелавам успех!
Хубав и спокоен ден! :)
Публикувай отговор