Как да си помогна?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Имам нужда от помощта ви.Не знам вече как да се справя.Накратко ще се представя.Живота ми е като филм, за себедоказване.Детството ми се беляза от епилепсия, която успях преборя.Беден живот, който нямах търпение да напусна.Намерих си мъж, който ме биеше и тормозеше постоянно.Детенцето ни почина три дни след раждането.Преди да се разведа с него, хванах и рак на матката, с който също успях да се преборя, след продължително гладуване.Открих собствен бизнес, който се оказа пак мъка-постоянни трудности и борба.При бедствени обстоятелства/пороен дъжд/ загубих и него.И през цялото време си казвах, аз съм силна и мога да се справя с всичко.Към днешна дата диагностицираха баща ми с най-страшната болест АЛС.Знаейки че болестта е наследствена придобих симптомите, които има и той.Тесам се , но резултатите ми са по -4 дни и пак се появяват, особено след като се видим.Полудявам от страх, че може да стигна момента, в който цялото ми тяло ще е парализирано.В момента съм на дъното на живота си-безработна, бедна, болна, дебела.И незнам как да се правя. От сърце ви моля, насочете ме къде греша, знам , че отстрани се вижда най-добре в какъв капан съм.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да си помогна?

Мнение от Alisa »

Привет megika178!
Понеже това е форум за ТЕС, научете ТЕС и практикувайте. Всичко останало е написано тук във форума и в книгата на Иван.
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Tесам но някъде явно греша.Дали е правилен начина по който го правя, например :
Въпреки наличието на мускаулна болка в ръцете , която ме кара да се чувствам огнетена, наранена, безсилна, неспособна да се справя с проблема, сякаш ми е отнето правото да живея нормален живот и всички мои ограничения по преодоляването на този проблем, аз напълно и безрезервно приемам себе си.

Въпреки че аз съм уникално възпрепятствана да се освободя от силната болка в мускулите, ставите и задната част на гърба, аз напълно и безрезервно приемам себе си.

Въпреки че аз по някаква причина искам да задържа болката в мускулите, сякаш искам да изживея болката и безпомощността на татко, или търся съчуствие, а може би и извинение да не поемам контрол върху живота си , аз напълно и безрезервно приемам себе си.

Процедура в мир в себе си :Когато бях малка, първия случай в който получих епилептичен присъп беше ужасно.Усещах някакви силни мозъчни вълни, сякаш протича ток между слепоочията ми, езика ми се уголемяваше и аз нищо не можех да предприема,давех се в си плюнка,гърчейки се на пода на земята.После се започна ходене на лекари, и ми правеха ЕЕГ всеки месец.Най-ужасяващото преживяване, цялата глава ти я оплитат в кабели и стоиш неподвижно 1 час. Чувствах се сякащ умирам, и това ме побъркваше, но не смеех да го покажа пред мама, защото виждах ужаса и в очите, налагаше се да бъда смела , не роптаех, само се молех да оздравея.Сълзите ми напираха, а аз се даваех само вътрешно с тях.Това беше и момента, в който получих пристъп на паника и задушаване в ядрено магнития резонанс, който години по –късно ми лепна силна клаустрофобия.Епилепсията ме караше да се чувствам различна, беше като присъда, в която не исках да повярвам.Лекарите ми казваха, да не тичам ,да не се изморявам, а аз правех точно обратното, да им докажа, че съм здрава и че мога да се правя.Печелех даже спортни състезания, без знанието на мама.Заболяването ме караше да се доказвам и в ученето, че съм най-добрата и най-умната.Майка ми един път спомена пред баба , че не съм могла да запомня стихотворение, и че вероятно това се е дължало на епилепсията.Почуствах се ужасно засрамена, когато ги подслушвах и се ядосвах на себе си , че съм се разболяла, че съм им причинила неудобството да имат болно дете, което не може да запомни едно стихотворение.Това ме подтикна, да влагам двойно повече усилия от всички и да им докажа, че грешат, както и направих. Бях най-добрата в училище и успях да победя епилепсията. Преустановиха лечението ми.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да си помогна?

Мнение от Alisa »

Разделяй и владей! Това е много добър подход и в ТЕСането. Разделяш на емоция/мисъл и работиш всяка една в отделна сесия докато я занулиш.
Има ли удавен в рода или ударен/измъчван с елекричество, душен? Разпитайте, това може да ви донесе полза.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Да.чичо ми беше удавен жив , от жена му.Дала му сънотворни,завързала го и го удавила.Каква е връзката не разбирам.Това се случи преди 10 години близо
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Беше огромна трагедия за семейството ми.Баща ми беше полудял буквално,едвам се стабилизира.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да си помогна?

Мнение от Alisa »

Това е друга тема, цяла наука, с времето ще разбереш. Има литература "Синдромът на предците" от Ан Анслен Шютценбергер, за влиянието на трансгенерационните връзки, чрез предаване от несъзнавано на несъзнавано, в рамките на едно или повече поколения. https://www.colibri.bg/knigi/896/an-ans ... a-predcite
Търси още подобни неща назад. Забележи и че порой унищожава бизнеса ти – все проблеми свързани с вода! Дано не те притесня със следващия въпрос, но от какво почина бебенцето ти, беше ли свързано с вода,задавяне, задушаване?
Най-общо симптомите, които описваш като епилапсия са характеристики и на удавник/задушен. Оттам изхождам във въпросите си.
Питам – чичо ти е бил удавен преди 10 години, а кога се проявиха твоите симптоми на епилапсия?
Направи си една схема на всички неприятни водни/задушаване случаи и такива на вцепеняване по години, месец.
Работи с всички тези случки с ТЕС.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Изключително много ти благодаря за помощта и отделеното време. Ще проуча въпроса, въпреки че на първо четене не се сещам за такъв роднина, но е възможно и никога да не разбера, понеже единия ми прадядо е осиновен.Винаги съм си мислела, че по-скоро за всичко е виновна баба ми, която непрекъснато правеше магии, а аз го намирам за крайно нередно.Факт е обаче, че винаги съм имала голям страх от водата, даже последния път щеше да се потопи един ферибот, докато съм на борда.Едвам оцеляхме.Детенцето ми по думите на лекаря, при излизането, понеже съм била тясна в таза, е получило мозъчен едем и почина три дни след раждането.
Искам да те попитам и друго.Онзи ден получих силно гадене, и влошаване на всичките ми симптоми, а на другия ден рязко подобрване.Когато изчезне някакв симптом, продължаваме ли пак да тясаме , за да не се завърне или не. И друго трудно ми е да определя, напомнящата фраза.Например:
Въпреки, че имам силно обложен кафяв език, който е като шкурка, който ме кара да се чувствам ужасно, болна, сякаш съм задръстена емоционално и физически, и немога да се освободя от налепите аз напълно и безрезервно приемам себе си.
силно обложен кафяв език или задръстена емоционално и физически и понеже не знам, повтарям всичко.
Опитвам се да намеря някаква информация за капките ММС, но освен коментари на ползвали в самия сайт , в мрежата не можах да намеря.
Още един път благодаря.!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да си помогна?

Мнение от Alisa »

Съжалявам пак за загубата ти! Едем е събиране на течност, при това пак е свързано с главата!!! Това ми потвърждава, че е добре да се заровиш и справиш с темата.
Когато изчезне някакв симптом, продължаваме ли пак да тясаме , за да не се завърне или не.
ТЕСаш, докато не престанат да ти излизат въпроси, съмнения, колебания, мисли, чувства, физически усещания по първоначално подхванатата тема и аспектите ѝ. Степен 0! Гол факт без връзка с теб или и факта е изчезнал и се е появил нов. Пример – татко ме удря, аз рева, обидно ми е. Или виждам в съзнанието си татко ме прегръща аз се смея и съм щастлива. Или виждам старата сцена, но въобще не я отнасям към себе си, тотално безразлична ми е.
трудно ми е да определя, напомнящата фраза.Например:
Въпреки, че имам силно обложен кафяв език, който е като шкурка, който ме кара да се чувствам ужасно, болна, сякаш съм задръстена емоционално и физически, и немога да се освободя от налепите аз напълно и безрезервно приемам себе си.
силно обложен кафяв език или задръстена емоционално и физически и понеже не знам, повтарям всичко.
Ужасно се чувствам, този кафяв език като шкурка! – отделна декларация.
Чувствам се емоционално задръстена. – как се чувстваш поради тази констатация? Добави и правиш отделна декларация.
Чувствам се физически задръстана. – каква е емоцията тук? добави я и правиш отделна декларация.
Не мога да се освободя от налепите – добавяш емоцията и пак така.
Кратки, ясни, чисти, конкретни декларации, съответно напомняща фраза, са работещият вариант носещ успех.
Самият факт, че ти е кафяв езикът означава, че изхвърляш много концентрирано токсини. Пий повече течности, вода най-вече! Не спирай храненето, само го направи по-сурово, прясно, леко. С толкова токсини е опасно да се спре храненето, за да не се получи самоотравяне. Не се шашкай, просто хапвай леко.
Дерзай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Господ здраве да ти дава!!Благодаря за безкористната помощ, напътствията са ти прекрасни.
От няколко дена съм на диета, с пресни плодове и зеленчуци, пия много вода от малка.Опитвам се и да отслабна.Тесам на ден по няколко часа , но май ще трябват години.Чак сега осъзнах какъв е живота ми.Имам сценарии за поне 10 филма по Хичкок .През цялото това време обаче в старанието ми да съм силна и позитивна и да се усмихвам винаги на живота,съм подтиснала и прикрила толкова много болка, толкова надълбоко,че чак ми е трудно да си призная, че я е имало. А всяко едно отрицание ме е водило към още по -лоши обстоятелства, докато накрая на татко наследствената болест ме закопа и разбрах, че вместо да отрицавам ще трябва да си призная и работя.Предстои много работа .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да си помогна?

Мнение от ivangp »

Мегика, добре дошла във форума!
Всичко което ти се е случило, колкото и невероятно да ти се струва сега, всъщност е прекрасно, защото то те е довело до ръба от който трябва да тръгнеш към промяната.
Ние не се променяме докато ножът не опре в кокала. Тъжно, но неотменна истина.
При теб, да се надяваме, че е опрял.

Аз те съветвам да започнеш веднага работа със случки, както е описано в процедурата - В МИР СЪС СЕБЕ СИ.
Използвай търсачката. Работата съ случки е разковничето за успеха.
Освен това е важно да осъзнаеш, че ние работим с емоции и физически усещания в декларациите, а не с мисли, факти и съждения.
И чистим тези нежелани емоции и физ. усещания до НУЛА.
Не до 1,2,3 или 0.5, а до НУЛА.

Спри да работиш със симптоми, като кафяв език и т.н., и започни да работиш със случки.
Продължавай да пишеш тук за успехи, проблеми и трудности.
Помощ и отговори ще намериш винаги, но не винаги незабавно.

При всички положения не спирай да правиш ТЕС.
Влошаването на симптомите е част от процеса.
Няма лош ТЕС.
Всеки ТЕС е добър. Някой е по-добър от друг, но в крайна сметка, количествените натрупвания водат до качествени изменения.
Колкото повече ТЕС правиш, толкова по-добре.

Дерзай и ще успееш.
И пиши тук. Важно е и е терапевтично само по себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да си помогна?

Мнение от Alisa »

megika178 , много хубаво разбиране! Да, предстои ти доста работа, но друго си е когато вече разбираш, нали!?
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Благодаря за приема и това което правите за мене, надявам се и аз някой ден да мога да помогна на някой, но първо на себе си .Интересното, което заблязвам , е че тесам някои случки, след които имам рязко влошаване на здравословното ми състояние, а на следващия ден рязко подобряване, и веднага след това се появяват болки на съвършено ново място.След тесането на епилепсията, получих обложения език.Изтесах и случката съобщаването на диагнозата на баща ми, като следствие напълнно изчезна болката в мускулите на ръцете, останаха само крампи и то по-редки.След това тесах за първия ми нанесен побой от мъж и на следващия ден се появи болка в мускулите на гърба.Чудя се дали да да тесам от самото ми раждане, за да не е хаотично, или от сега назад.За деклараците благодаря за съвета, разбирам къде е грешката ми, трябва да ги опростя емоция/болка.Още един път благодаря, подкрепата ви е много важна за мене, за да се успокоя, че мога да се справя.
megika178
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 03 Фев 2020 10:23

Re: Как да си помогна?

Мнение от megika178 »

Днес тесах няколко случки-едната с баща ми който заплашваше майка ми , другата за първия ми полет със самолет, който беше трагичен, деменциата на любимата ми баба, и скарване с дъщеря ми.Осъзнах че и в четирите случки се повтарят думите безпомощност и контрол.Затова изтесах и тях.
Въпреки че изпитвам необходимост да контролирам всичко което се случва в живота ми...
Въпреки че се чувствам сигурна когато контролирам всичко ....
Въпреки че се чувствам безпомощна ....
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да си помогна?

Мнение от ivangp »

Добре се справяш и е прекрасно, че осъзнаваш как болките и неразположенията са свързани с неизчистени емоции от случки в миналото.
Най-добре е да си направиш списък със случки и да ги ТЕСаш поред, докато не изчистиш всичките.
Най-добр е да започнеш от раждането си насам.
Продължавай в същия дух.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор