Дневник

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Дневник

Мнение от newwoman777 »

Здравейте и благодаря за приема в групата.
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:24, променено общо 3 пъти.
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Успех!

Мнение от newwoman777 »

sdjfsefewokfepfle[
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:24, променено общо 2 пъти.
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

сигурно причината е в мен
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:25, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от Alisa »

Здравей, newwoman777!
Само да те подсетя, че това не е Fb, съответно група, :wink: спокойно! За това не ти се отговаря на секундата.
1. Всеки може сам да си прави ТЕС колкото си иска, техниката е измислена за самопомощ!!! Да, по-лесно, бързо, удобно е с терапевт, но не е задължително. Аз самата съм консултант и уча всичките си клиенти сами да научат и да си правят ТЕС.
2. Дочети книгата, повтори пасажите, които не са ти съвсем ясни, опитай.
З. Имаш вече комбинация от нарушения на здравето и са ти необходими търпение, последователност и наблюдаване на теб самата, кога на какво как реагираш. Спрямо наблюденията си, работиш така, че хем да напредваш, хем да не изпадаш в крайности. Като стигнеш до обясненията с лечебните кризи, ще рабереш още по-добре защо тялото ти реагира по някакъв начин. Най-важното е да знаеш, че всичко може да бъде подложено на ТЕС – проблем, симптом, реакция, мисъл, емоция най-вече. Подула си се –ТЕСаш подуването, високо кръвно – ТЕСаш високото кръвно. Подхода винаги е еднакъв. Описан е и тук и в книгата.
Бъди упорита, прави си списъка със случки и гледай всеки ден да чистиш по една.
P.S. Една от характеристиките на хората с хашимото е "намам време" или иначе казано конфликт с времето. Под конфликт разбирай проблем. Многото натрупани кг при теб може да идва от "трябва да съм силна да задържа бебето" = добавям сила под формата на още маса/тегло = голям човек/голяма сила.
Успех! Пак пиши и питай, все някой ще ти помогне. Днес влязох инцидентно, за твой късмет. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от Alisa »

А така, това вече е спортния дух! Браво!
Сега конкретно.
Всяка фраза от декларацията ти е добра, просто ги раздели за отделни сесии. Твърде много са за една сесия.
Посочваш как се чувстваш с всяка една фраза, къде в тялото чувстваш емоцията, колко е силно това и с отговора правиш декларацията си.
Например – "Отчаяна съм, че завинаги ще си остана дебела" става "Въпреки че аз се чувствам Отчаяна, че завинаги ще си остана дебела, аз безрезервно и напълно приемам себе си!" Гледаш да свалиш до 0!
Хайде, продължавай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

Alisa написа:Здравей
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:26, променено общо 1 път.
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

Alisa написа:А така, това вече е спортния дух! Браво!........
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:26, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от Alisa »

Дааа, може!
Просто гледай да занулиш което си започнала и непрекъснато проверявай спрямо началната заявка вярно ли е още за теб, все още ли чувстваш същото?
Продължавай смело!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

Alisa написа:Дааа, може!
Просто гледай да занулиш което си започнала и непрекъснато проверявай спрямо началната заявка вярно ли е още за теб, все още ли чувстваш същото?
Продължавай смело!
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:26, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от Alisa »

:D :D :D Заради това в ТЕС говорим за промяна на отношението, не за промяна на фактите. Запомни го добре! Зануляваме показателите за степен на присъствие на емоция, мисъл, сетивно усещане. Т.Е. "Отчаяна съм, че завинаги ще си остана дебела" Имаш емоция и мисъл Нали преди да седнеш да ги работиш си ги оценила като интензитет!? Този интензитет е препоръчително да свалиш на 0. А тялото ще си действа по здравите си механизми, щом няма мисъл и емоция, които да го държат в сегашното му състояние.
Това е принципът на въздействие. Надявам се разбираш!
Разработвай си темата с кг, извади всички случки свързани с теглото и ги чисти. В един момент ще усетиш как ти хрумват добри идеи за хранене, сън, движение и подобни по един естествен начин, добър за твоето тяло. Ще има и съпротиви, ще чистиш и тях. Съпка по стъпка с редовна ежедневна работа се успява.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

Alisa написа::D :D :D Заради това в ТЕС говорим за промяна на отношението, не за промяна на фактите.
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:27, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от Alisa »

Дааа, заради това форумът е структуриран така, че да се видят първо най-повтарящите се въпроси и отговори ЗА НАЧИНАЕЩИТЕ! :lol: :lol: :lol:
Никога не се знае с ТЕС на кого колко време ТЕСане ще му трябва, за да се справи. Това е много индивидуално, повярвай ми! С толкова години практика още се изненадвам. Така че не си създавай сама програми, които после да бориш.
Също от личен опит, книгата на Иван е най-добра за българи, даже предпочитам първия и най-кратък вариант, но отдавна е изчерпан.
А ей-това е належащо да си го ТЕСнеш веднага!
как ми се иска един ден да е 48 часа, за да смогна да свърша всичко :lol:
Ползотворна работа!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

Благодаря ти, Alisa.
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:27, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от ivangp »

Здравей, НюУоман!
Добре дошла във форума!
Всички симптоми, които си изброила са нормални и се поддват на ТЕСане.
Продължавай да се концентрираш върху чистене на НЕЖЕЛАНИ ЕМОЦИИ И ФИЗ. УСЕЩАНИЯ, а не на факти или мисли.
Когато изчистиш негативните емоции и физ. усещания, тялото ти ще заработи правилно и ще си възвърне оптималните за теб килограми, енергия и самочувствие.
Проблемите ти са създавани и утвърждавани с години и ще трябват месеци работа за да ги изчистиш.
Упоритостта е най-важното качество за постигане на успех във всяко начинание. Като спортистка го знаеш.
Пиши редовно тук за успехите и предизикателствата, които се появяват.
Отговори и съвети ще получиш винаги, но не винаги незабавно.

Задълижтелно започни работа със случки, както е описано в ПРОЦЕДУРАТА - В мир със себе си.

Ако упорстваш и следваш съветите в книгата ми, няма да ти е нужно нищо друго и никой друг за да успееш.
Добре е да препрочиташ книгата от време на време. Ще откриваш всеки път нови неща.

Ти си дошла за да свалиш килограми, но след време ще разбереш, че всъщност ще промениш живота си, мисленето и светогледа си и, че докато него направиш килограмите няма да намалеят перманентно.

Дерзай и ще успееш.

По-здрави!
Иван
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
newwoman777
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Яну 2020 19:43

Re: Дневникът на newwoman!

Мнение от newwoman777 »

Здравей, Иван и благодаря за приема!
Последно промяна от newwoman777 на 15 Мар 2020 22:27, променено общо 1 път.
Публикувай отговор