Дневник - Бучка в гърдата

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Дневник - Бучка в гърдата

Мнение от _kalina_ »

Здравейте,
Отварям нова тема, въпреки че имам стара, свързана с мой проблем с панически атаки, които за момента преодолях с ТЕС. В момента, когато започнах да се чуствам нормално и да водя нормален живот, преди около 2-3 години разредих ТЕС-ането, правех го само за ежедневни проблеми или натоварващи мисли.
В момента съм изправена пред призрака на нов проблем - бучка в гърдата, която се появи отпреди 1-2 години. Вчера ми направиха операция, в момента чакам да се потвърдят изследванията.
ТЕСам почти непрекъснато, моментните си усещания. Все още не мога да си направя стройна схема за работа.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник

Мнение от ivangp »

Google - Рак на гърдата ГНМ.
Напиши, моля те в старата си тема до къде си стигнала, какво си излекувала и какво не.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник

Мнение от _kalina_ »

Писах в старата тема. Сега съм пред нова огромна планина за изкачване. От старата тема видях, че вероятно не съм изчистила отношенията с майка ми, но те имат много дълга история..
По отношение на децата, четейки за ГНМ, накъдето Иван ме насочи, си мисля, че много съм се тревожила за децата като цяло. Досущ както го правеше моята майка. Пренесла съм модела. А случки не съм чистила отдавна...
Днес тесах чувството на обреченост, на което оказа се че реагирам силно. Струва ми се че леко излизам от ступора, в който бях предишните дни. Тесам, моля се и чакам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник

Мнение от ivangp »

ТЕСай случки. Там е ключа за бараката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник

Мнение от _kalina_ »

Да, опитвам се. За днес нито една цяла не успях. Въртя се само в емоциите на момента, които са доста силни. Все пак и от тях трябва да се освобождавам, за да не стават и те стари случки. Ще се концентрирам в случки с деца и майка за целите на настоящия ми проблем.

А как се тесат конфликти- хем обичаш, хем мразиш едно и също? Поотделно с обичането и мразенето или в обща формулировка. Забравила съм...
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневник

Мнение от Alisa »

В една декларация "хем обичаш, хем мразиш...", да!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник

Мнение от ivangp »

Винаги ползвай търсачката на форума преди да задаваш въпроси!
Техника на Конфликта: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=786
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник

Мнение от _kalina_ »

Да, благодаря.
За днес: убивах едно чудовище с медицинско наименование, чупих му пръстенцата и го хвърлих в лавата в центъра на земята; извиних се на близки хора, пусках светлината да влиза в тялото ми. Равносметка: тесани моментни плюс 1 стара случка с много силен заряд, която вероятно не съм довършила защото ме прекъсваха. Тя е свързана с отдавна починалия ми баща и е мн ярка. Интересно другите две случки, които бях набелязала просто не тръгват. Тази открих случайно преглеждайки старите записки. Днес усещам лъч надежда, успях да се усмихна веднъж- дваж.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник

Мнение от _kalina_ »

Простих се със баща си, беше много силно. Половин ден ревах, после ми беше лошо. Трябваха ми два дни да мисля и да ровя в себе си, за да повдигна коричката преди да тръгне потока от емоции. Сега работя с друга случка, от детството ми, нещо от което се срамувам и винаги сэм пазила в тайна. Мисля, че разбрах донякъде как съм се чувствала, но не мога да го усетя добре. Тупкам, но тялото ми не реагира силно, единствено едни тръпки по гърба ми вървят. Не се повдига от никъде. Ще видим утре. Мисля си...Дали на организма му трябва някакво време за ,преподреждане. Т. е. След едно силно освобождаване следва известен покой, после като се насъбере - пак освобождаване. Като мехурчета.
Друго нещо- подбора на случките за чистене. Те не идват ли сами? Знам, че с оглед на настоящия ми проблем трябва да търся случки с майка ми или деца, но все едно игла в купа сено, карали сме се стотици пъти. Джаф- джаф и така до другия път. Опитах се да започна една с майка, където е по- вероятно да е проблема, но не хваща Това, което ми привлича вниманието е доста по- назад във времето. Дали бягам с ПО или просто трябва да ги следвам? Вероятно е индивидуално.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник

Мнение от ivangp »

Случките свързани с рака на гърдата се коренят в периода 2-3 години преди откриване на рака.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневник

Мнение от Alisa »

Е тук не съм съгласна Иване, сори!
В момента за 4 път съм на финала на изчистване на 4 бучка от размер яйце в гърда. Да, има случка, която провокира образуването на дадена бучка, но тази случка е капката, преливаща чашата, настъпеното бутонче, под което има голям залеж от случки от доста по-далечното минало.
Следвай случките, чисти всичко което ти излиза спонтанно, по повод темата бучка и симптомите, чувствата, образите, мислите, асоциациите.
Да, на организма му трябва време за реакция, но е индивидуално. И душата си взима почивки, за асимилиране и превключване. Пак е индивидуално, но има такива периоди на "поемане на въздух преди да се гмурне пак в дълбокото", своеобразни ваканции, за презареждане с новия софтуер.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник - Бучка в гърдата

Мнение от _kalina_ »

Реших да се фокусирам върху отношенията с майка ми, които винаги са били обтегнати. Ту я обичам, ту не мога да я понасям. И разбрах защо- защото съм имала усещането, че не съм приемана, такава, каквато съм. Майка ми си е критична и не си мълчи. Разбирам и нейната позиция, която действаше по метода на китайската капка, тъй като и аз отглеждам тийнейджър и трябва да му "помогна" да изгради основни навици на поведение.
Но както и да е. Поканих майка ми, поговорихме, разказах и случка ,от моето детство, от която много ме е срам ( тесах я). Пазила съм я винаги в тайна, защото лъгах- мазах. Замислих се какво може да накара едно дете да, мълчи като пън с години - и това е страхът че вече няма да бъда обичана заради постъпката си. Поисках прошка и тя ми прости, макар че потърпевш от моето поведение беше друг човек. През нощта сънувах баба си ( нейната майка) и започнах да тесам мисли, свързани с нея.
Паралелно с това тесам ежедневно черни мисли, свързани с непотвърдената ми все още диагноза.
Отделно реших, че трябва да пия ММС, мъжа ми изяви желание да го правим заедно. Изобщо държи се толкова мило, че ми къса сърцето. Винаги е бил в синхрон с мен, виждам колко е разтревожен.
Намирам се малко като в сън, знам че живота ми се е променил, но същевременно се чувствам добре физически. Пренастройвам се вероятно...
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник - Бучка в гърдата

Мнение от _kalina_ »

Привет! Неусетно за мен теснах отново случка от моето детство. Потопила съм се здраво назад във времето. Та случката беше, че когато ми откриха Хашимото на 10- ина годишна възраст, ме приеха в болницата за изследвания. Всички бяха много мили и вероятно съм се чувствала специална. Т.е. не съм имала някаква физическа болка, която да ме накара да страдам в момента, но пък съм била с уникална чисто нова болест с готино наименование, която е карала всички да ми обръщат внимание. Чисто японска болест. Затова вероятно съм решила да си я задържа да си растем заедно. Ок, дори да осъзнавам този факт и това да е причината да си отглеждам хашимото дългосрочно , това не ми помага да се освободя от него, защото вече не ми е нужно. Вече си имам друго нещо, колкото и иронично да звучи.
Примерно: Въпреки, че имам Хашимото, което ме прави специална, с което сме били заедно много години, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си и решавам/ избирам, че вече е време да се разделим като подканям тялото си да се освободи от всички негативни образи, убеждения и физически спомени, свързани с него. + тесане на всички ПО
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник - Бучка в гърдата

Мнение от ivangp »

Ако нещо те е првило специална, за да се освободиш от него, трябва да го заместиш с друго нещо, което да те прави специална или да се освободиш от нуждата да бъдеш специална, или да осъзнаеш, че каквото и да правиш, имаш или нямаш ти си уникална и специална сама по себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Re: Дневник - Бучка в гърдата

Мнение от _kalina_ »

Привет!
Купих си цдс и дмсо, чета и проучвам как да го използвам. Страх ме е да започна, признавам. Моите изследвания още не са готови и всъщност не е ясно кой протокол ще правя. Примерно ще започна с 1000. За сега се осмелих да пръскам цдс на кожата, върху раната. С дмсо още не ми е ясно какво да правя и мога ли да го използвам върху раната и как.
За тесане, тесах си страховете, че раната е възпалена и че няма да заздравее. Тесах и това че имам нужда да съм специална 2 дни, тъй като не мога да определям силата на усещането. Просто повторих на следващия ден и наблюдавах, че пак реагирам. Когато дъщеря ми или сина ми си покажат ухилените личица с трапчинки на бузите на вратата, тогава усещам наистина колко съм специална. Защото са избрали мен.
Публикувай отговор