Моля за малко подкрепа и някой полезен съвет :) Благодаря

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
pakata_pz1
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2016 02:02

Моля за малко подкрепа и някой полезен съвет :) Благодаря

Мнение от pakata_pz1 »

Здравейте Приятели! От много време чета този форум, но никога преди не съм писал. Знам, че има много подобни на моя случай, но все пак ми се щеше да го напиша та да ми олекне (до колкото е възможно), та на темата. От малък се усещам различен, но не това е важното преди години когато бях още хлапе бях леко подпиинал и тогава се скарах с баща си - получих първата си паник атака (още я помня) тогава незапознат с естеството на проблема той се реши просто - отказах алкохола тъй като го смятах за виновник за тази ми ситуация и това помогна...за кратко... Минаха се около 3 години, станах студент, веднъж се прибрах вкъщи с болки в сърдечната област, майка ми си нямаше работа да ми каже, че това не е хубаво и аз още "по-умно" постъпих като се разтърсих и видях симптоми на инфаркт (познато нали) :D От там се започна - бърза помощ, всеки ден ужас след ужас, вече им беше писнало на лекарите от мен, отчуждение от тълпата, хипохондрия (знаете за какво става въпрос) тогава за първи път се разрових и разбрах за паническите пристъпи-така. Заходи се все пак по-лекари, родителите ми тогава го даваха на някакъв друг проблем, но не и на психиката ми и така един кардиолог ми реши проблема с бета-блокер (имах и леко високо кръвно). Бета блокера наистина върши своята работа и до днес, знам, че това не е правилният подход, знам, че и може би изпускам важни подробности, но нека пристъпя натам, някак с тези лекарства и взаимопомощ успях да се справя с паническите пристъпи, случвали ми са се понякога, но вече запознат с тях минаваха безпроблемно :) И ето на години по-късно стана нещо което ме задълба отново - Намерих си сериозна приятелка - всичко беше нормално, дори прекрасно, тя беше най-хубавото за мен и ето на, една вечер гледах някакво клипче за зодиите и на моята зодия пишеше нещо от сорта - "Искат жена за една вечер и я зарязват" Защо ви разказвам това ли? В момента на четене в мен се отключи небивал страх и напористи мисли, които повярвайте ми, ме водеха до краен предел, момичето ми прояви разбиране, дълго се опитвах да се боря с това, имах ритуали, местех чаши, изпреварвах коли по 3 на веднъж, броех какво ли не и тук нещата заприличаха на Обсесивно Компулсивно Разстройство а така... Реших, че вече е време да се обърне внимание на това сериозно тъй като не бях замесен само аз, отидох на психо-терапевт, поговорихме си едно хубаво, изписа ми лекарства и така. Започнах и естествено даде резултат дали от това, че с времето свикнах с мислите а и обикнах още по-силно жената до мен - нещата станаха поносими, в този период родителите ми започнаха да водят развод-цяла война, лично не усещам това да ме тревожи толкова, нямам пари за лекарства и университет и макар да работя не стигат а психолозите взимат скъпичко :) Проблема с натрапливите мисли за раздяла се оталожи до степен не представляваща голям проблем, но от скоро пак ме налазиха едни мисли, че докато карам, ще ми стане лошо и ще катастрофирам например обзема ме тревожност, но този път е различна, няма сърцебиене като при паник атаките, забелязвам също и няколко епизода на дереализация която всички знаем, че е особено преживяване, а сега черешката на тортата - също от скоро имам чувството, че ще полудея, както си лежа, нещо прещраква в мен, усещам странно чувство в главата и сякаш валят 1000000 мисли, това толкова ме товари, че имам чувството, че няма да спре, ще се наложи да ме успокоят с инжекция и ще "изтрещя" тотално. Наистина това особено чувство в главата (наистина не мога да го опиша просто все едно главата ми се пълни с течност-буквално) и идват мислите и тези страхотии за лудостта. Мисля, че спестих доста подробности, но дори така написаното е достатъчно дълго, хора моля насочете ме поне, ще ви бъда безкрайно благодарен, искам да се чувствам добре-нищо повече. Благодаря предварително :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моля за малко подкрепа и някой полезен съвет :) Благодар

Мнение от Alisa »

Привет! ТЕС е подходящ за ПА. Опитай!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Моля за малко подкрепа и някой полезен съвет :) Благодар

Мнение от ivangp »

paka, пишеш че доста си чел във форума. Ако това е така, какъв е най-често срещания съвет към хората, които търсят идеи и помощ за проблемите си? Какво ги съветвам да правят? Можеш ли да напишеш, моля те, какво си разбрал от четенето на форума досега!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор