Биоенерготерапия - Ритмотерапия

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
VSELENA
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2009 15:27

Биоенерготерапия - Ритмотерапия

Мнение от VSELENA »

Каква е разликата в деиствието на 2те практики, като сила и време
sneji63

bioenergoterapiq-ritmoterapiq

Мнение от sneji63 »

Приликата в двете системи е тая,че и двете оправят биоенергията. Разликата е, че ако не се оправи психическият проблем,той ще предизвика отново енергийни тапи и ще се върне старото положение на биоенергийната система,или кратко казано същото положение преди лечението.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Еми разбирасе че ТЕС премахва психическия проблем,и само по този начин изчезва физическия!!!!!
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Добре де, малко размишления - има психически проблем, който разбъзиква био-енергия, което пък рано или късно се изразява и във физически проблем.

Казано е, че ТЕС премахва психическия проблем и оттам нещата се оправят по веригата. Гари Крейг обаче казва, че не знае как точно ТЕС премахва психическия проблем.

От друга страна - всеки проблем, трудност и несгода в нашия живот ни се случват, дават са всъщност един от начините да учим - да учим в училището на Живота.

Нека го разкажа по друг начин - всеки проблем, всяка трудност, нещастие и несгода е нищо друго освен една ТОЧКА НА ПОТЕНЦИАЛ.
А един потенциал сам по себе си не е нито добър нито лош - той е просто струпване на енергия. Какво ще стане от тази енергия зависи единствено и само от посоката, която и дадем :)

Сега, когато ни се случи нещастие, това обикновено ни показва, че насочваме енергията си е недобра за нас посока. Т.е. негативните емоции са единствено и само компас, показващ ни, че не мислим и не влагаме енергията си в добра за нас посока.

Или с други думи - чувстваме се зле, когато кривнем от пътя на Щастието, Развитието и Свободата. Когато отново се върнем на този път се чувстваме добре. Нашите емоции са нашият компас.

Въпросът ми е следният: когато просто премахнем негативната емоция, не губим ли урока от случката?

Като премахнем негативната емоция - на губим ли посоката?


Благодаря за отговорите :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

не :D

когато излезеш извън негативното чувство,имаш шанс да го осъзнаеш,да си вземеш поуката,и да го премахнеш.ТЕС ти позволява това.
Докато преживяваш Гадното,ти Си него.

(добре де,и твоите шамании вършат работа за мен-като ме прихванат, Тай има навик да ме хване за раменете,и да започне да ме друса .обикновено ме разсмива,и излизам)
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

т.е. ТЕС е олицетворение точно на този принцип:
"Независимо каква е причината, не се опитвайте да оправдаете факта, че не се чувствате добре. И не се опитвайте да оправдаете факта, че трябва да се чувствате различно. Не се опитвайте да обвинявате каквото и да било, нарочвайки го за причината да не се чувствате добре. Всичко това са усилия, хвърлени на вятъра. Просто се опитайте да се почувствате добре сега!"

- Ейбрахам
?
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
Дени
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Сеп 2006 08:35
Местоположение: София

Мнение от Дени »

да.
за момента така мисля :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За да бъде съзнателно премахнато нещо то трябва да бъде осъзнато. Т.е. да бъде регистрирано на съзнателно ниво съществуването му.
При самото осъзнаване вече изникват въпроси от рода на , защо, как и т.н. Които евентуално водят до гореописаните уроци. Т.е. урока не се губи, нито посоката.
А как точно действа ТЕС, никой не знае. Има теории, но не е съвсем ясно. А и не е важно. Важното е, че действа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

ivangp написа:За да бъде съзнателно премахнато нещо то трябва да бъде осъзнато. Т.е. да бъде регистрирано на съзнателно ниво съществуването му.
При самото осъзнаване вече изникват въпроси от рода на , защо, как и т.н. Които евентуално водят до гореописаните уроци. Т.е. урока не се губи, нито посоката.
А как точно действа ТЕС, никой не знае. Има теории, но не е съвсем ясно. А и не е важно. Важното е, че действа.
Не съм сигурен, че те разбрах правилно - значи според теб ТЕС помага да се осъзнае откъде идва даден проблем?

поздрави
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За да премахнеш нещо, с ТЕС или с каквото и да е друго средство, първо трябва да си осъзнал, че има нещо за премахване.
Т.е. до тук ТЕС или което и да е друго средство не пречи на осъзнаването, задаването на въпросите и търсенето на причините за появата на нещото.

А отделно в самия процес на използване на ТЕС за премахване на проблема много често се стига спонтанно до прозрения, които дори подпомагат откриването на първоизточника/корена на проблема и научаването на уроците от появата му, за които ти говориш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mariqpetkova
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Сеп 2009 14:14

Мнение от mariqpetkova »

От личен опит установих, че ако запишете проблема си на лист и отговорите на всички въпроси от 14-те стъпки много лесно ще стигнете до същността на проблема. В един момент ви светва и даже може да останете изненадани от изводите, до които ще достигнете, а интуицията ви ще ви помогне при ТЕС-ането. Появяват се много отговори, но в процеса на ТЕС много от тях отпадат като с магическа пръчица. :)
vaniina_1975
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2010 19:06

Мнение от vaniina_1975 »

Мога ли да попитам sneji63 какво точно има предвид, че се връща старото положение на проблема, ако не се оправи психическия проблем, загщото на мен точно това ми се случи. Тесах се 3 месеца от една фобия, която пак се появи. Благодаря!
SUPRA
Участник
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Сеп 2010 14:07

Мнение от SUPRA »

Тази тема много ми хареса. Има какво да се научи от нея. ;)
Решил съм да прочета всичко във форума и след това да питам, ако нещо не се получава при мен. ;)

vaniina_1975, според мен(от това което знам за ТЕС) най-вероятно не си изкоренила фобията, не си я докарала до СЕН-0 и затова се е появила пак.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

SUPRA написа:... Решил съм да прочета всичко във форума и след това да питам, ако нещо не се получава при мен. ;)...
Супер!
Публикувай отговор