Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа: Не можеш да опишеш неописуемото.
Всяка дума носеща някакво значение ограничава това, което описва и го разделя от останалото.
Така е, но поне се опитвам, както казах езикът е дуален.
ivangp написа: Така че в ЧО вероятно има И безметежност, И покой, И себеосъзнаване, И чувство за Едно, но има И всички останали чувства, И неосъзнаване, И чувство за разделеност. Умът избира с какво да се идентифицира в ЧО.
Може да избере да се идентифицира с безметежност, а може да избере да се идентифицира с тревога. С каквото и да се идентифицира, в момента на идентификация той излиза от нулата и влиза в едната противоположност за започне нова игра.
ЧО рефлектира в ума като Благочувство, умът там нищо не избира. И това е нулата. Това е оста на люлката и е отвъд противоположностите. Затова и се нарича благочувство, превърне ли се в тревога - залюлял си се на люлката. И обратното - всяка емоция на люлката се превръща в покой, центрираме ли се в ЧО. Благочувството е чувство, независещо от външни обстоятелства. То може да предизвика чувства, като щастие и радост. Но зависими чувства, не могат да предизвикат благочувства.
Последно промяна от MagicWoman на 17 Май 2012 16:51, променено общо 3 пъти.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Диана,аз написах,че и без да съм в ЧО съм намерил своя си начин да се чувствам добре и да ми се получават нещата.
Между другото пуснах в гугъла чисто осъзнаване и виждам,че не попадам на нищо интересно и съществено по темата,освен неща в които ти си писала и по други форуми.А кой какво е написал и казал,не е казано,че като го чета аз примерно,трябва да го стигам или да приемам това за чиста монета.
Миналата година се бях захласнал по Робин Шарма и след семинара му като видях каква боза беше просто интереса ми към подобни книги изчезна,защото е ясно,че всеки пише от своята индивидуална гледна точка и опита,а в крайна сметка резултатите са едни и същи.Всеки е намерил своя си път обръщайки се и вярвайки в себе си.
Много ми хареса на Ники един пост по мой адрес за публикуване на някаква информация беше в Дъра-Бъра,че сама по себе си ако е неосъзната и не ни е от полза си остава само такава.
Виждам и за ума,че има в различни линкове различни обяснения.Ето за това според мен,този човек като казва да се спре търсенето,че всеки търси,но къде?Според мен повече извън себе си и то отговори на не толкова важни и съществени неща за самият него.А и да намери отговора на нещо,кой знае дали е и той точно,идва друго и така до кога?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

гената написа:Диана,аз написах,че и без да съм в ЧО съм намерил своя си начин да се чувствам добре и да ми се получават нещата.
Чистейки всеки ден нежеланите чувства породени от неосъзнаването, че сме Едно, нали? Това е констатация, не се заяждам. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Макар и по нагледно в тези филми говорейки за квантовите открития,едва ли на всеки му става ясно показаното и обяснено,да не говорим за хора които четат и започват да задълбават в една тема,която явно не е в техните възможности да се възприеме,осъзнае и асимилира.Мисля,че нагледно дискусиите и броя на пишещите по темата показват това което виждам и аз.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Д-р Франк Кинслоу твърди, че като хора ние можем едновременно да се възстановяваме в движение, да поддържаме състояние на спокоен вътрешен мир докато сме ангажирани с дневните си задачи, т.е. можем да бъдем външно активни, докато вътрешно сме в покой. Ученият смята, че начинът, по който ще постигнем това равновесие, е чистото осъзнаване. За целта Кинслоу разработва уникален метод за самоизследване, наречен квантова синхронизация (КС), с помощта на който стигаме до най-базисния компонент на всички физически и ментални неща – чистото осъзнаване. Усвоявайки този метод, затрудненията в ежедневието постепенно ще отстъпят място на вродената ни вътрешна доброта, т.е. на сиянието на Аз-а. КС ще ни помогне да редуцираме нуждата да търсим контрол. С нейна помощ ще станем и по-уверени като приемаме живота такъв, какъвто е. Чрез този уникален процес ще постигнем сериозна промяна в подхода ни към живота като намалим конфликтите, дисхармонията и стреса.
Интересно представяне на КС,най-вече как Франк Кинслоу разработва уникален метод.Дали това е най-правилното за това което той открива и променя според собствените си виждания и разбирания или да се отклони от нещо,което всъщност е вече открито,но променяйки го с нещо от себе си,то става вече лична разработка.Къде ли е истината?Коя ли я знае?А и да я знае,какво печели? :roll:
Колко хора от написаното по горе се възползват да научат и прилагат тогава в ежедневието си?Аз лично си признавам,идея си нямам как мога да почна да приемам животът такъв какъвто е с КС,а и не се опитвам да разбера,защото може би има и други начини,не само този.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

гената написа:http://www.dailymotion.com/video/xqhebr ... -yyyyyy_tv
Един интересен филм! :wink:

http://www.dailymotion.com/video/xqn8cb ... yy-yyyy_tv

И още един! :D

Благодаря, много образователно! Хареса ми! :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Искам да споделя нещо, което ми стана интересно.
От няколко месеца по време на КС започнах да се прозявам точно така, както по време на ТЕС.
depest
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Окт 2011 13:24

Мнение от depest »

mayadob написа:Искам да споделя нещо, което ми стана интересно.
От няколко месеца по време на КС започнах да се прозявам точно така, както по време на ТЕС.
Mayadob, а при мен само това се получава. Една седмица се опитвам да правя КС и това, което се получава при мен е прозяване и сълзи и понякога се поклащам. Триъгълник не виждам никъде. Резултати отчетени нямам за определен случай. При ТЕС пак се прозявам, но не плача. При КС ми текат много сълзи, точно както като баят за уруки. Виждала съм такива баби, как плачат.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

И на мен ми се е случвало често при КС
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:..... Не смятам, че съвети от рода на яжте това, пийте онова или още повече пък къпете се със студена вода, ще ме доведат, мен лично, до вътрешен покой и приемане на света.
:D :D :D
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:... И винаги можем да се полюлеем на люлката, когато ни стане скучно, но вече осъзнаваме, че това е роля и тогава наистина е забавно, защото знаем как да се върнем у дома. Дори и да изиграеш скандал, в теб е спокойно езеро. Кастанеда го нарича Контролирано Безумие. Играйте осъзнато...прекрасно е!
Toва ми напомни за думи на Иван: "Ние сме на този свят, за да се забавляваме!"
Per aspera ad astra!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Франк Кинслоу

Мнение от Bastet »

Моля, който има новата книжка на Франк Кинслоу да спомене няколко думички за нея! Разбрах, че в нея се говори за КС без употребата на две точки...
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не зная за тази книга. Но КС действително може да се прави без две точки. Аз го усещам като някакво състояние в главата. Когато съм спокойна и отпочинала, ми е лесно. Но, когато съм в движение, напрежение или уморена, имам нужда от двете точки. Тогава забивам ноктите на палците във върховете на показалците си и така имам усещане за две точки, към които раздвоявам вниманието си.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Щом като не се ползват двете точки, тогава не става ли въпрос за чиста медитация???
Публикувай отговор