Метод ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО (ВЗД) - отзиви

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Мая, освен и аз да ти водя един процес и да станеш супер накрая?! Щото на мен ми е хубаво и да съм водена и да съм водеща (вече :wink: )!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Имах няколко дена някаква странна съпротива да пиша и даже и да чета във форума.От този семинар си тръгнах някак много спокойна,за разлика от еуфорията от Тес ,която още ме държи.Може би защото очаквах пак ,че още по голяма еуфория,но и това не е лошо.За самосъжалението за което работих,за момента го няма,както ги няма и яда и негудованието.Онова кръстовище за което работих минавам удивително спокойна през него :D :D :D По улиците вървя по средана на тротудара и не гледам да съм до стена,дърво,колче :D :D :D Иване,благодаряти за това,че правиш тези семинари и че ми даде няколко насоки през тези два дена :D Алиса благодаря ти ,че ме побутна за гимнастиката с позитиви и негативи,от която не мога и една десета да си спомня :D Маги продължаваш да си висока 180 и бойна и та теб благодаря :D Пламена,Марто и на вас :D И на Надето също,че идва с мен ,ето още матерял за работа :D И сега да си благодаря и на мен ,че ВИ открих.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Аз днес срещнах първият отпор.Когато се заобяснявах, че ще работим не с проблема, а с негативните емоции, които този проблем предизвиква...и отсреща казаха"Ама как така ще се успокоя, е аз не искам..." Искат си решение на проблема, и то тяхното, не щат да се ровят в собственото отношение към проблема и това е. :wink: Напомнят ми на някой, на кой ли?!Не успях да се обоснова както трябва :cry: Нещо някъде пак не уцелих! :( Нищо, може би не му е дошло времето..После ми хрумна, че май в случая беше по-добре да предложа направо ДП4, а?!
Има още две кандидатки, така че..няма да се давам, поне не без бой :D :D :D така де, рано или късно е редно да оправдая на Фиф вижданията, нали Фиф?!И аз ти благодаря за това, че дойде, че бяхме заедно, че работихме заедно..както виждаш "не ми пука, все ми е тая" още ме държи ! И браво за кръстовището!!!Браво на теб! :D :D :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

fif42
Алиса благодаря ти ,че ме побутна за гимнастиката с позитив и негатив,от която не мога и една десета да си спомня
fif42, каква е тази гимнастика!? :oops: :shock: Дали пък и аз още не съм в час? :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Майче никой няма намерение да пише в Фейса.
Имах успешен сеанс.Проблема беше ревност :).Мина като по учебник и много бързо,а накрая клиента каза "И кво сега,тази техника се оказа много тъпа".Питах аз защо ,а отговора беше е как защо,вече не изпитавам никаква ревност :).Така,че припомняйте им че желанията понякога се сбъдват :)) и да внимават какво си пожелават :).
Поздрави
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol: :lol: кънти из цялото помещение чааак до дълбините на Вселената!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Марто:
.Така,че припомняйте им че желанията понякога се сбъдват ) и да внимават какво си пожелават .
:D :D :D :D :D Марто, ей това ще да е ключа за бараката, браво на теб!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Алисаааа,мисля че се казва ,края на думите.Негатив и после позитив :D Търсих ,но нещо не я намерих в записките си,но мисля ,че Мая я вкара в компютъра си :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа:Аз днес срещнах първият отпор.Когато се заобяснявах, че ще работим не с проблема, а с негативните емоции, които този проблем предизвиква...и отсреща казаха"Ама как така ще се успокоя, е аз не искам..." Искат си решение на проблема, и то тяхното, не щат да се ровят в собственото отношение към проблема и това е.
Следващият път като имаш такъв отпор просто питай човека отсреща - Защо искаш да премахнеш този проблем?

Независимо какво ти отговри продължавай да задаваш въпроса - Защо?

Рано или късно всеки ще стигне до някакъв отговор, който съдържа идеята - За да се чувствам еди как си, (т.е. различно /по-добре от сега).

Тогава наблегни на факта, че всъщност основната му цел и желание не е да премахне проблема, а да се почувства различно и просто за момента вижда премахването на проблема като единственият начин това да се случи.

Кажи му, че ти всъщност имаш същата цел, но му предлагаш алтернативен начин и че докато не пробва твоя начин няма как да разбере, дали той работи или не.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D Благодаря, Иван!Това дето го написа ми е ценно!Ще го ползвам още веднага като ми падне!Прегръщам те!И имаш един розов слон от мен!Летящ!Снощи ми се появи!Твой е! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

fif42 написа:Алисаааа,мисля че се казва ,края на думите.Негатив и после позитив :D Търсих ,но нещо не я намерих в записките си,но мисля ,че Мая я вкара в компютъра си :D
Че това Иван го даде на семинара, не аз?!
А ти ела във Фейс Бук, дам да си обсъждаме на воля. Прочети ми подписа!

Иване, погледни и ти там, моля! Имам един въпрос към теб.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Алисаааа,знам ,че Иван го даде ,но ти ме подбутнаааа и за това ти благодариииххххх :D :D :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ООООККККК!!!! Пак заповядааай!:lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

личен опит

Мнение от vladopetkov »

След проведения на семинара с мен процес от Надя се чувствам много добре. За какво става дума: в къщи има човек, който бавно си отива от този свят и аз заедно с друг човек се грижам за него. Чувствотото на страх, гняв и безсилие смесени в едно ме бяха обхванали почти перманентно. Донякъде бях снижил това чувство на тревожност с ТЕС, но нарочно, знаейки за семинара ВЗД, не го бях изчистил до край. И с ВЗД вече всичко е наред. Чуствам се отново центриран в Point 0, като след ПЕАТ. Скоро мисля да го приложа на един познат, който до сега видя бая рахат от ТЕС, но скоро пак ми се оплака, че го обзема ярост относно... Та така, Бог да благослови тези техники и хората, които ги измислят, разпространяват и прилагат. :)
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Владо, браво, много се радвам за новото състояние!На мен ми е малко по-различно от ПЕАТ-усещането е много по....нямам дума!Всеобхватно/ми не е точен термина, амааа!/
А за благословиите брой и мен :D
Благодаря ви!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор