TЕМПОРАЛНО ПОТУПВАНЕ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Essence написа:И винаги когато правиш темпорално потупване, задължително го комбинирай с невролимфатичен масаж (като наблягаш на най-много далачните точки) - това, за да се избегнат депресивни състояния от проследяване на тройния енергетизатор в обратна посока (и това съм го изпитала):
Depression from Sedating Triple Warmer Too Long
Това имаш предвид, нали?
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Essence написа:Яна, винаги когато прилагаш ТП стимулирай точките на далака (и акупунктурните, и невролимфатичните)...
Явно трябва да се прочете цялата книга... :roll:
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Главоболието наистина премина , няколко дни по-късно , и горе-долу спрях сериозна работа с ТП ,както вече казах , но имаше ефект :) . Онзи ден започнах отново за нещо друго , и отново имах малко главоболие ,но вече ми мина ,мисля,че беше същото , в областта на очите . И още нещо -прозяването е налице винаги ,буквално от втората секунда след като започна с потупването - винаги !
Чувствам че имам повече енергия !
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Яна написа:Това имаш предвид, нали?
Да, това имам предвид :) Грешката ми беше, че по едно време се потупвах по-силно от допустимото (за по-добър резултат) и оттам ми дойде проблема.
Знаех, разбира се, че Ян меридианите получават своята енергия от Ин меридианите (не е като да не съм го чела), но в началото хич не включвах какво отношение има това към темп. потупване - че тоя енергиен поток (троен енергетизатор) като се проследява постоянно в обратна посока, така се и отнема от енергията му...
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Снощи си направих масажа, беше странно. Отначало започна да ми се гади, едно такова много специфично гадене. Продължих с масажа и гаденето отмина, а аз започнах да усещам едно много приятно пулсиране из цялото си тяло и ми стана едно топличко отвътре.
Имам леко главоболие (пренебрежимо), но предполагам, че ще отмине тия дни.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Яна написа:Снощи си направих масажа, беше странно. Отначало започна да ми се гади, едно такова много специфично гадене. Продължих с масажа и гаденето отмина, а аз започнах да усещам едно много приятно пулсиране из цялото си тяло и ми стана едно топличко отвътре. Имам леко главоболие (пренебрежимо), но предполагам, че ще отмине тия дни.
Яна, и при мен в началото беше нещо подобно - моментни световъртежи, които за кратко време отшумяваха и на тяхно място настъпва усещане за лекота и сила.
За невролимфатичния масаж говоря. Понякога през невролимфатичните точки съм си изкарвала и скрито главоболие.
Но това беше много отдавна.
Интересното е, че след като чистих чакрите си, то почти изчезна (главозамайването) или пък го усещам съвсем слабо.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Вчера приложих ТП докато шофирах (по-лесно е отколкото да се ТЕС-ам докато карам) и определено се чувствах по-спокойна и уверена. Не анализирах, просто действах според ситуацията, чиста от емоции. Ура! Много отдавна се стремя да го постигна това с шофирането и се радвам, че успях. Тук и много тес съм прилагала де, не е само на еднодневнен сеанс с ТП.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Колкото повече прилагаш ТП, толкова повече ще имаш чувството, че в теб сякаш се е вселило друго същество - по-смело, по-решително, по-безцеремонно (в хубавия смисъл де), и което ти подсказва какво да правиш и как да се държиш в различни ситуации. Ето така работи истинското програмиране! :D

ТП работи много добре с освобождаването от стрес чрез очите - онази техника, при която изписваш вълновия модел на ауричното поле (8 ) в обхвата на зрителното ти поле.

Само, че докато развиеш усет да го прилагаш в своя полза минава известно време. Не става просто изведнъж.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Essence
Ето така работи истинското програмиране!
Ето тук ми светна нещо!
Хващаш една "нежелана програма" и я подменяш с "желана програма"!... Обаче "Желаната програма" е харесвана поради "нежеланата". Т.Е. В сянката на даден проблем, по "разумен" начин, някой избира "разумно", формата на "желана програма". За мен, това е създаване на нов проблем, понеже, това не е свободен душевно и разумно избор направен от свободен от зависимост човек (осъзнат избор на осъзнат човек), а избор продиктуван като рефлекс, компенсаторно, реваншистки.
Не изключвам варианта на съвпадане на "желана програма", при свободен и несвободен избор!
Иначе казано, когато си свободен в избора си, "програма"отпада, понеже идва "свободен избор" и става безгранично неизброим потенциал от варианти като възможности за реализиране, в които човек плува като в свои води, без "програма".
Не че казвам нещо ново, но това ли искате наистина- несвободен избор на нова "програма"?:idea: :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Алиска, не си спомянм точно в коя тема, ама последният ви спор с Иван беше точно за това според спомени :lol: :lol: :lol: . Абсолютно съм съгласен с теб! :lol:
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа: Иначе казано, когато си свободен в избора си, "програма"отпада, понеже идва "свободен избор" и става безгранично неизброим потенциал от варианти като възможности за реализиране, в които човек плува като в свои води, без "програма".
Или с коя да е програма без да е привързан към нея. Т.е. без да е програмиран да изпълнява само тази програма.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
Иначе казано, когато си свободен в избора си, "програма"отпада, понеже идва "свободен избор" и става безгранично неизброим потенциал от варианти като възможности за реализиране, в които човек плува като в свои води, без "програма".
ivangp:
Или с коя да е програма без да е привързан към нея. Т.е. без да е програмиран да изпълнява само тази програма.
"И" не "ИЛИ".Свободен избор да си плуваш без програма и с всяка програма,без да си привързан към нея.Добре, и как се стига до въпросния свободен избор.Ами според мен не с отхвърляне на старата, нежеланата, а с приемнане.Иначе няма измъкване.Необходима е светата троица!Най-лесният начин за постигане на тази свобода според мен, поне досега, от всичко до което съм се докоснала , това е ПЕАТ.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm
Алиска, не си спомянм точно в коя тема, ама последният ви спор с Иван беше точно за това според спомени Laughing Laughing Laughing . Абсолютно съм съгласен с теб! Laughing
Поздрави
Я пак, ама при мен, да не спамим тук. Ще прочета пак, на прясна глава де! 8)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иван и Ники, да ви натряпя, че съм съгласна с и /или- то, че да го забележите :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

E, най-после има видео и в тубата (YouTube):

Donna Eden talks about Self-Reprogramming using the Temporal Tapping
Карма = Психологичен обрат
Публикувай отговор