Проблем с откриването на емоцията

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Проблем с откриването на емоцията

Мнение от sladura »

Здравейте на читателите които четат. казвам се Иван и искам да мина направо кам темата. Става дума за мен положим сам толкова много услуия Да се Тесвам така и не мога да уловя този контраст т.е. тази частица да я хвана и да я елеминирам явно е дълбоко в мен вкоренена и не мога да се преборя...
Тесвал съм се за абсолютно за всяко едно самнение тоес негативно привличане. но така и не мога да успея да елиминирам до край . За исвесно време малко са поуспокояват нещтата но пак се връщат старите симптомии. Просто е ужасяващо не знам вече какво да правя . За това сам тук и искам да намеря помощ
За сега това е от мен моля помогнете ми ако някаде съм сбъркал.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей Иване! Добре дошъл. На правилното място си.
Първото което си сбъркал е че от поста ти нищо не се разбира. Една голяма боза е. Седни и опиши подробно какво си ТЕСал с какви декларации, колко време и с какви резултати.

Иначе как да разберем къде си сбъркал и какво трябва да промениш.
Също така прочети внимателно първите 2-3 теми в подфорум Често задавани въпроси.
Там вероятно доста неща ще ти се изяснят.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей!
Дай , моля, конкретна информация за проблем, декларация, НФ!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

здравейте отново. не знам от каде да започна имам толкова много въпроси на които не мога да си отговоря. трябва се да почна от някаде. значи симптомиите ми започнаха да ми се появяват преди две години тоес не знам как но усещах че нещата не вървят на добре...
бях в депресия знаете много кво е да си депресиран " ужас направо не ми се говореше Това е защотото се дължеше на мноого нещта бях безработен нямах пари беше ми паднало самочусвието винаги бях в леглото прекован и всяка една частица на тялото ме болеше беше направо ужас...както да е. на следващата годинина пак кам септенври месец отново се повтори Тази депресия бях много очаян свякаш не виждам изод от тая дупка имах чусвото че бях обречен.
даже нямах желание за абсолютно нищо.
така и един ден попаднах на вашата книга моята суседка ми беше я препоръчи да си я купя прочетох я три пъти поне докато ми се разясни всичко в книгата . почнах да се тесвам от скоро може би две седмици до извесно време имах някаво облекчение. но само за някакво кратко време кам 3 4 дни и отново пак ми се появиха симптомиите..
значи давам пример...
страхувам се да се возя докато утида до работа
постоянно имах болки в гърдите
имах болки в стомаха
докато вървя примерно се разхождам до парка болеше от дясната страна под ребрата
докато бягам пак ме болеше от дясната страна под ребрата
сърцебиене
задържане на вуздуха сякаш не могах да издишам спокойно
напрегнато ми беше всеки път
усещане за дисконфорт
стягане в сърдечна област
имам и др по основни проблеми те са ми болки в окото дясната страна на втъта ми и дясната страна на прешлена това върви надолу и стига до дясната страна на задната на краста и усещам как ми истръпва кракат ми.вичко от дясната страна
аз сигуно и имам др пролеми които несъзнателно не мога да ги разбера
за това искам помощави от вас.
тези всички симптомии съм ги тесвал едно по едно и не знам вече кво да правя.

моля дайте ми няква надежда. посочете ми правилния пат. каде греша
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ще ти дам пример само с един от проблемите, за другите постъпи по същия начин!
страхувам се да се возя докато утида до работа
От какво точно се страхуваш? Представи си отиването до работа с всички подробности, напиши всичко, което те притеснява и чисти с ТЕС- това е ТКФ- има я в книгата.
Предположения за подсещане-
-страх от превозното средство, страх от хората в превозното средство, от шума му...от скоростта, от това, което се вижда наоколо, миризмата в него, от кондуктор, катаджия, повреда на двигател...
-страх от самата работа- че няма да се справиш, че пак ще останеш без работа, някой или нещо в работата не ти харесва/плаши /дразни...
-страх от времето на деня, през което отиваш до работа( тъмно, студено, безлюдно...)
Успех и прочети повечко из форума, много е написано вече!
:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

mersi mnogo v momenta se dose6tam samo za edno
pri misalta 4e kato utida na rabota 4e 6te mi e strashno mnogo sku4no .
vednaga se zaeh s test po4nah da rabotq uporito dokato ne se mahne tazi misal v glavata mi i mejdu drugoto po4nah da si vodq dnevnik i zapisvam vsi4ko negativno i po4vam da tesvam dokato ostranq vsi4ko v men
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

zdraveite tuk sam otnovo. ne znam kak da se obarna kam vas, mnoogo 6te mi budete polezni ako mi pomognete...
ta vaprosa mi e koga nai nakraq 6te spre da me bolqt tezi gurdii. ujasmo mnogo me bolqt, kato si poema vuzduh i sqkash go zadurjam i to za mnogo vreme kato 4e li 6te se prasna i na vsi4koto otgore me boli . ne znam kak moga da se uspokoq
TESVAL sum se absolutno vsi4ko i prodaljavam da se tesvam 4e me bolqt tezi gurdi
kakvo bihte me posuvetvali?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Направи си декларации от това
kato 4e li 6te se prasna
ne znam kak moga da se uspokoq
и пиши на кирилица , моля!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Чайлд, нямаме от какво да се хванем. Не знаем какво си правил. Но моято предложение за теб е да хванеш най-сериозния за теб симптом около гърдите и да го сведеш до "0", ако щеш за два три дена. Ползвай идеите на Алиса, но съм сигурен , че ще ти дойдат много неща. Обърни внимание на ПО-тата. Преди да започнеш конкретната работа направи тес с всички по-та, които знаеш и се сещаш и така всеки ден.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

исками се някой лично да ми обесни или аз не го правя както трябва
вече и аз не знам...

май трябва да утида на сименар
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ами кажи какво точно искаш? Точно тук е момента не го изпускай. Сега в момент , вкойто вече търсиш помощта от вън , защото си загубил вярата че можеш сам. Преудолей това с ТЕС , не пропускай момента, удобен е. Работои само за това че искаш някой вместо теб да свърши работата. :!: Яко ПО. Явно тесането те е вкарало в точната ситуация, обаче тъй като не ти харесва това което виждаш смяташ, че всичко това е досадна случайност. Това че си стигнал до тук е чудесно. Давай да видим до довечера какво ще напишеш.
Поздрави :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Chaild, гърдите ще спрат да те болят, когато спре да ти пука дали те болят или не. Дотогава има много ТЕС да правиш. Действай!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

така е лесно е да се каже. не знам какво ми е чесно казано въпреки че се тесвам постоянно за всяка една моя негативна и физическа болка постоянно мисля за това как и до кога ще спре.
Давам ви един пример неска... ще опиша с мои думи това мое преживяване
сабуждам се сутрин и усещам някак ми трепери тялото "някак вътре в мен го усещам в коремната част" леко сум неспокоен - Да не казвам,че имам травми от сигурно две години в областа " дясната страна на окото вътре в самото око сякаш ми е изпъкнало и виждах леко замаглено" другия симптом е болки в дясната страна на врата и от там болките в дясната страна на рамото и от там продължава дясната страна на прешлена (плексит) и от там тръгва по сялата дясна страна до кръста ми даже някои пат ми се схваща целиа десен крак
освен това и ме болят гардите по някога.. почвам и първата ми задача е да се заема с тест пример:
"въпреки,че страшно ме боли окото безрезервно приемам себе си"
после сменям настрйката
"въпреки, че не виждам достатъчно с дясното око безрезервно приемам себе си"
това го правя поне доста повторения поне кам 6 до 10 пати на ден
после нагласям др настройка :
"въпреки, имам ужасни болки в дясната страна на врата ми безрезервно приемам себе си" това пак го повтавям поне 6 пати и повече
после отново др настройка :
"въпреки.че страшно много ме боли плексита безрезервно приемам сее си"
и така с кръста се тесвах
искам да се върнем кам това което исках да кажа по рано
въпреки че се тесвах почусвах някакво малко облекчение но не нацяло е премахнати проблемите... и като дойде време да се приготвям за работа наван имаше ужасна буря страшен вятар и исках да кажа 4е от момента който излязах от входната врата някак се почусвах скован отново симптомиите на гардите ми се върнаха .тогава усещах ужасни болки в гардите и едновременно имах сърцебиене някак тогава много се уплашихмного даже не ми стигаше въздуха имах чусвото че ще се прасна -не бях никак спокоен ужас... това стана в рамките от една две минути докато утида до спирката.
не бях никак спокоен не знам как да се успокоя. докато дойде рейса
се качих докато патуеах ми минаха какви ли не мисли. бях много обаркан даже усещах как почвам да се задушавам сякаш не ми стигаше въздуха -идваше ми да изляза от рейса и да си поева въздух и да се успокоя.бях много напрегнат не знам как издържах чесно казано.но въпреки това утидах си на работа.
на какво се дължи всичко това нямам си никаква идея искам всички негативни и физически болки да преодолея...
като си спомням аз никога сум нямал такива страхове примртно че има буря и да ме хване шубе..но ся като ми стана тази случка се растреперих като някой приятел, не знам не мога да си го обесня искам да ми се разясни това. някой ако може да ми помогне може би ще ми е от полза благодаря за вниманието което ми оделихте поздрави:))))
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

А случва ли ти се да имаш подобни симптоми в почивни дни, когато не си на работа?
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

да последно когато почивах преди 3 дена бях на село и си викам ся ще утида и ще си почина и да релахирам ,но познай бях в ужасно състояние не можах никак да се отпусна бях много напрегнат макар че съм имал и дни на село било ми е супер яко.
Публикувай отговор