11 Вселенски закони

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

FrozenDREAM написа:Щом съществуваш винаги ще съществуваш ти си безкрайност и безкрайноста си ти, това е законът. И бтв колкото и абсурдно да ти звучи настоящето определя миналото ти.
Ще си позволя да дам гледната точка до която съм достигнал:

Ние сме част от процеса на одухотворяване на минералния свят, през растителния и животинския.

До толкова до колкото сме достигнали преходната форма от животно към Бого-човек, ни е предоставен шанс за развитие и усвояване на Духовната материя.

В този аспект нищо не е вечно и нищо не е предопределено - ако действията ни не кореспондират с посоката на Първопричината, биваме отстранявани от физическия живот и ни се предоставят нови възможности.

Ако не успеем да покажем достатъчно положителна тенденция в предназначението за което сме създадени, е възможно да ни изпратят на нова планета от трета плътност, където да започнем всичко от начало (това става при завършване на всеки Голям Природен Цикъл);

Друга (крайна) възможност е - тотално разграждане - ако сме показали абсолютно отрицателни тенденции ( т.е. абсолютно безнадеждни случаи );

Има и други възможности, но за сега работя върху тях и не мога да ги коментирам.

Забележка: По принцип, на въплатените души ( каквито сме ние ), е много трудно да разберат какво в действителност се случва отвъд прехода наречен смърт, а и въобще в Духовния свят, поради факта че тялото оказва изключително блокиращо въздействие върху нас като духовни същности в развитие.
Това което обикновено правим е да съдим за случващото се там по сянката което то хвърля върху нашия свят.
Ето защо написаното от мен е част от процеса на разкриване на Тайната наречена Живот и е моментна снимка по пътя към Себе си!!!

С много Любов от мен.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vanko57, виждам в блога ти, че има разказ "Умът-взе ли го със себе си".
Когато говориш в поста си за положителни и отрицателни тенденции - кой го казва това - ти или умът ти?
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Живеем във вселена която се разширява, а не във вселена която се смалява, защо ЗЗП работи на базата на привличането, а не на базата на изключването, това което твърдиш е меко казано абсурдно. Ако не е трябвало да съществуваш вече нямаше да съществуваш. Искаш да кажеш, че ако не се държа прилично ще спра да съществувам ли? А не е ли в същността на всяко същество свободата на избора.?Всеки сам избира с енергията си как да оформи живота си. Това е много тъмна перспектива която си изграждаш. Да покажем тенденция, че сме достойни за съществуване ... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D.
Мога ли да попитам това 57 набора ти ли е ? ( нищо лично )
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Vanko57 , това за което пишеш в последния си пост със сигурност ли го твърдиш, т.е. това нещо което си преживял или нещо което знаеш?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

На никой нищо нямам да доказвам. И твърдиш, че сме произлязли от маймуните така ли ?
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

MagicWoman написа:vanko57, виждам в блога ти, че има разказ "Умът-взе ли го със себе си".
Когато говориш в поста си за положителни и отрицателни тенденции - кой го казва това - ти или умът ти?
Въпросът ти е много добър. Благодаря.

Накара ме да погледна отново в Себе си и да проверя нещата - зер още мърдам по таз Земя, значи грешки от моя страна не са изключени.

Умът е инструмент и е много добър слуга. С моят сме в съгласие за много неща, за други още се дърпа и противи.

Но би ли споделила, защо питаш по този начин?
Какво искаш да разбереш?
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vanko57 написа: Но би ли споделила, защо питаш по този начин?
Какво искаш да разбереш?
Защото виждам, че не се идентифицираш с ума си, а същевременно говориш за положителни и отрицателни тенденции, които са единствено в сферата на ума и са двете страни на една и съща монета. Отвъд него, нещата просто са различни, те са такива, каквито са. Моето разбиране е че, идваме в дуалността да получим опитност чрез противоположностите, чрез границите, които изкуствено си създаваме между околната среда и организма ни, между организма и егото и между егото и персоната /его без отрицателни черти/. Тези граници са конфликтни линии, водещи до страдание, водещо до осъзнаване, което от своя страна води до премахването една по една на тези граници, докато накрая обединим всички противоположности и почувстваме, че всички сме Единно съзнание. Понякога страданието не води до осъзнаване, защото се потиска по различни начини, понякога страданието кара човек просто да си тръгне от този свят и да започне отново, но понякога има възможност да се събуди и да види отвъд илюзията. И няма нищо неуместно или случайно в живота ни, нито пък независещо от нас.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

MagicWoman написа:
vanko57 написа: Но би ли споделила, защо питаш по този начин?
Какво искаш да разбереш?
Защото виждам, че не се идентифицираш с ума си, а същевременно говориш за положителни и отрицателни тенденции, които са единствено в сферата на ума и са двете страни на една и съща монета. Отвъд него, нещата просто са различни, те са такива, каквито са. Моето разбиране е че, идваме в дуалността да получим опитност чрез противоположностите, чрез границите, които изкуствено си създаваме между околната среда и организма ни, между организма и егото и между егото и персоната /его без отрицателни черти/. Тези граници са конфликтни линии, водещи до страдание, водещо до осъзнаване, което от своя страна води до премахването една по една на тези граници, докато накрая обединим всички противоположности и почувстваме, че всички сме Единно съзнание. Понякога страданието не води до осъзнаване, защото се потиска по различни начини, понякога страданието кара човек просто да си тръгне от този свят и да започне отново, но понякога има възможност да се събуди и да види отвъд илюзията. И няма нищо неуместно или случайно в живота ни, нито пък независещо от нас.
Радвам се, че си ме усетила правилно.

Въпросът ти е уместен.
Пиша по този начин, защото го изисква публичността на форума и факта че ще го четат и хора с не толкова дълбоки познания по въпроса.
Каква файда, ако седна да пиша гръмки фрази и оплетени изрази.

Виждам, че има дълбочина в поста ти, макар изразните средства да са малко по-различни от моите, което е абсолютно нормално.

Ако желаеш да задълбочим дискусията - на ЛС или мейл.

Пожелавам ти Светлина по Пътя към Себе си.

Дерзай
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
tea78
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2011 12:04

Мнение от tea78 »

Прочетох форума на Посветения и влизайки в този форум откривам желанието на vanko57 да влезе в неговата роля, макар и все още твърде далеч от неговите познания.Казвайки това не като упрек , а просто като нещо , което ми направи първо впечтление. В тази посока vanko57 не би следвало да дава препоръки или да навлиза в подробни разяснения към отделни постове, коригирайки ги спрямо собствените си възгледи и разбирания.
Не изказвам упрек към vanko57 или frozendream , а по скоро обръщам вниманието на останалите участници във форума, които биха могли да изкривят собствените си разбирания , спрямо нечии други.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Признавам си, че съм рогат и може би леко тъп овньо, но като видя ник "посветения" и хем ме напушва неудържим смях, хем ми израстват още по-дебели рога. На мен цялата работа ми прилича на препиване с кока-кола + пушене на разни треви. :) Хайде холан, как пък точно по форумите се пръкнаха посветени, дето ще ни открехват за великите тайни на Всемира, за Господ, за Плана и всичко останало...нали си знаете отговора от "галактическия стопаджия". :wink:
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Здравейте аз ли само не разбрах кое ще се разгради ? :D :D :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

tea78 написа:Прочетох форума на Посветения и влизайки в този форум откривам желанието на vanko57 да влезе в неговата роля, макар и все още твърде далеч от неговите познания.Казвайки това не като упрек , а просто като нещо , което ми направи първо впечтление. В тази посока vanko57 не би следвало да дава препоръки или да навлиза в подробни разяснения към отделни постове, коригирайки ги спрямо собствените си възгледи и разбирания.
Не изказвам упрек към vanko57 или frozendream , а по скоро обръщам вниманието на останалите участници във форума, които биха могли да изкривят собствените си разбирания , спрямо нечии други.
Аз лично бих предпочел,да е Просветления,но нека и не забравяме,че човек може лесно да се манипулира,а до колко всеки един от нас ще допусне това да се случи е личен избор,но като цяло поста ти е искрен и донякъде поддържам мнението ти!
Все пак всеки да си споделя и казва каквото иска,ако на някой не му харесва или допада,не е нужно да му обръща внимание,а да го подмине просто!
Разумният човек се приспособява към света,неразумният упорито се стреми да приспособи света към себе си! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vanko57 написа: Ето защо написаното от мен е част от процеса на разкриване на Тайната наречена Живот и е моментна снимка по пътя към Себе си!!!

С много Любов от мен.
Много убедително звучиш,а ми е интересно на база личен опит ли е това или на много четене на по сложни книги,а сам го каза,че всичко се крие в простотата? :wink:

P.S.Надявам се,че не приемаш този пост като заяждане?Въпрос на гледна точка,а аз си имам моя,както и ти твоя,никой не я оспорва и ни най малко имам желание,не съм любопитен,а любознателен! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

MagicWoman написа:
vanko57 написа: Но би ли споделила, защо питаш по този начин?
Какво искаш да разбереш?
Защото виждам, че не се идентифицираш с ума си, а същевременно говориш за положителни и отрицателни тенденции, които са единствено в сферата на ума и са двете страни на една и съща монета. Отвъд него, нещата просто са различни, те са такива, каквито са. Моето разбиране е че, идваме в дуалността да получим опитност чрез противоположностите, чрез границите, които изкуствено си създаваме между околната среда и организма ни, между организма и егото и между егото и персоната /его без отрицателни черти/. Тези граници са конфликтни линии, водещи до страдание, водещо до осъзнаване, което от своя страна води до премахването една по една на тези граници, докато накрая обединим всички противоположности и почувстваме, че всички сме Единно съзнание. Понякога страданието не води до осъзнаване, защото се потиска по различни начини, понякога страданието кара човек просто да си тръгне от този свят и да започне отново, но понякога има възможност да се събуди и да види отвъд илюзията. И няма нищо неуместно или случайно в живота ни, нито пък независещо от нас.
Казваш,че се идентифицира с ума си,а именно при повечето от нас той е този който ни контролира,но е възможно човек да обърне нещата и той да бъде този който го контролира.Т.е. ако е така в случая,не трябва ли да се работи в тази насока?Нямам намерение да навлизам и се задълбочавам в сложните ви постове от които за мен са някакви теоретични изказвания на нещо прочетено,но не и приложени на практика.
Сега да кажа за страданието което пишеш също нещо.Ако го няма него,как човек може да тръгне по пътя към другата му противоположност?Това,че хората се взират повече в него и не виждат,че всъщност това е пътя към който то ги насочва,но се страхуват да тръгнат,проблемите са проблеми само когато ние ги превръщаме в такива,си е въпрос на избор.Не всеки остава на брега на страданието,има и такива които се решават да преплуват реката да идат на другият бряг.И точно това е целта на страданието може би,да видим,че зад него се крие нещо хубаво.Как след денят настъпва нощ и после идва отново ден?Защо няма само нощ или ден?
А и аз съм до тук,просто изразих мнението си,може на други да бъда полезен с това,а на други пък с вашите,хора разни какво се казва! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vanko57 написа: Ако не успеем да покажем достатъчно положителна тенденция в предназначението за което сме създадени, е възможно да ни изпратят на нова планета от трета плътност, където да започнем всичко от начало (това става при завършване на всеки Голям Природен Цикъл);
Интересно изказване,сподели на база личен опит ли го казваш и ако си разбрал за какво сме тук,какво ни е предназначението и кой ще ни изпрати на трета планета?Ще ни е интересно,предполагам на повечето нас тук да научим нещо повече.
Много ми харесва една тибетска притча-Живота е една илюзия,всичко е една сетивна измама и има временен характер!
Има един интересен филм на Дийпак Чопра-Да опознаеш бог,ако не си го гледал ти го препоръчвам!

Ето още един интересен просветен във интернет пространството,а за самадхи Ян Ван Хелсинг пише не малко в книгата-Не пипай тази книга:
http://bg-bg.-----.com/pages/%D0%90% ... 1203948980
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор