Магнезиево олио

Информация за здравословен начин на живот.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Магнезиево олио

Мнение от Siska »

Твърди се, че магнезиевото олио е полезно почти за всичко, тъй като повечето съвременните хора страдали от дефицит на магнезии. Магнезиевото олио, всъщност представлява субстанция между магнезиев хлирод и вода и не се пие, а се втрива в кожата.

Според това, което съм чела, магнезият спомага за: цялсотно стимулиране на организма и повишаване на енергията, освобождаване от токсини, кожни проблеми, депресия, стрес, използват го и спортисти, защото при втриване релаксира мускулите или травми

Има една книга - Трансдермална терапия с магнезий от Марк Съркъс, който е специалист по източна медицина, в която магнезият се представя, заедно с други мунерали и витамин С, като ключов и за профилакта за рак, диабет, насилие и агресия, цялостно стареене на клетките и т.н.

Като цяло моят опит е, че при прием на магнезии по този начин, човек осезаемо се успокоява - тъй като ние се мажем цялото се семейство с магнезии (5 човека) и ефекта е такъв при всички (да речем, че при мен използването на техники от форума, също е фактор, но при другите не би трябвало да е) :)
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

къде се продава :и колко струва :D
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

не е скъпо - една опаковка от 250мл е около 10-12 лв (по-големите излизат по-рентабилно), а стига за доста време - с темповете, с които аз го позлвам веротно ще ми стигне за 2-3 месеца.. По въпроса къде се продава - чесно казано не знам, защото на мен ми го дадоха, но знам, че може да се поръчва по интерент, защото го няма в стандартните аптеки - ще проверя и ще ти кажа :)
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

ето адреса за онлайн поръчка: http://www.mountheal.com/Contact.html
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Сиска БЛАГОДАРЯ ТИ
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Мнение от adel »

Може да погледнеш и на този адрес: http://www.magnezij.com/
“Грешките и неуспехите заслужават изследване, но те разкриват много малко от силните страни на всеки човек ”
казват Бъкингам и Клифтън
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Адел ,благодаря ти,свърши ми работа :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

По повод магнезиевото олио--поръчах го за майка ми ,която има крампи вече и на гърба.С 3-4 дневно намазване по 3-4 пъти на ден се вдигна на крака и даже има сила да върши домакинска работа.Откакто я мажа я кара много на сън,но това е добре защото тя страда от яко безсъние заради проблеми с щитовидната и не само от нея но и от много др простотии.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Зарибих се и аз ще поръчам за някои хора,да видя какви резултати ще има! :D
Виждам,че се предлага и селен на капки,поръчах си и от него да видим какво ще помогне и той!Да се надявам,че продуктите са наистина качествени,но след като има положителни резултати не се притеснявам,доверявам се на мненията ви! :wink:
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Има книжка на д-р Пашкулев в нея е описано по-подробно за какво помага.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Ей, fif42, супер! Много се радвам :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

fif42 написа:Има книжка на д-р Пашкулев в нея е описано по-подробно за какво помага.
Дай малко повече информация,как се казва и от кое издателство е!Днес питах в една книжарница,но само от тази информация която даваш ако трябва да се поръча не е достатъчно! :wink:
dora11
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2011 23:42

получих книгата безплатно при доставката

Мнение от dora11 »

Гената вече два пъти поръчвам магнезиево олио от този сайт:
http://www.mountheal.com/Contact.html
и получих книгата безплатно при доставката.
Доволен съм!

Това е инфо за книгата:
http://mountheal.com/blog/?p=9
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена,чак сега видях ,че си ме запитал нещо.Получих книгата,като бонус,че съм направила 50лв.и тогава не се плащат транспортни разходи.Сега погледнах и видях ,че няма издателство.Вероятно си е на фирмата,не съм гледала дали я има в спиралата.Но както се разбира или поне както аз съм разбрала,магнезия много лесно е изхвърля от организма ,както и не може да се натрупа и в повечето случай липсва в организма,особенно за хора ,които не ядат риба ,морски дарове ,сурови ядки и мисля ,че ставаше дума за бадемите.И от липата му калция не може да се траспортира из организма и се натрупва ,като каманяци и шипове. :D има малко инфо на линкивете на Сиска и на Адел,но не е цялата книга.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нямам идея, за какво става дума.
Само няколко мисли искам да споделя във връзка с всеки такъв продукт - хранителна добавка, който се продава, като нещо супер необходимо на организма, което няма как да се получи по друг начин.

1. Всеки път когато пия нещо продадено ми в опаковка, аз не знам какво пия. Тъй като не съм го слагал аз в опаковката. Т.е. ефекта му може да е предизвикан по различен от обяснения ми начин.

2. Ако средния човек се храни по приблизително един и същи начин, защо не всеки развива дадени болести при положение, че всички би трябвало да имаме недостиг на еди какво си?

3. Защо има хора, които дори след приема на дадена добавка, която се предполага, че би трябвало да ги излекува, продължават да боледуват от същите болести?

4. Всичко в природата е в баланс и зависимост и е свързано с много други неща. Изолирайки даден елемент и внасяйки го в организма в чист вид, той няма да има ефекта, който би имал, ако бе внесен в природен вид. Няма да се усвоява толкова добре, ще наруши някакъв баланс в организма.
Ако има някой недостиг на нещо, то според мен, е най-добре да го внесе в организма използвайки природна храна, която го съдържа, а не химически препарат.

Просто няколко мисли, които можете да вземете под внимание или напълно да игнорирате.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор