Вече...

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Вече...

Мнение от feishtica »

...не ме интересува.
Последно промяна от feishtica на 16 Фев 2018 01:47, променено общо 1 път.
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

край

Мнение от feishtica »

край
Последно промяна от feishtica на 16 Фев 2018 01:52, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре дошла feishtica! :D
Първо да те успокоя, че тук в ТЕС вяра не е нужна, нито задължителна, но помага ако я изпитваш. За всеки случай, можеш да си направиш и ТЕС за скептицизма.
Второ почни с нещо простичко " Въпреки, че чувствам (еди каква си) болка в ... когато ...(ситуация-ходя, стоя, клякам, друго), аз напълно и ..." Ако почустваш промяна - значи формулировката работи, ако ли не, то сменяш формулировката. Можеш да си направиш списък с всички неудобства и емоции, които този проблем поражда в живота ти и да работиш и с тях.
Трето можеш да пиеш всякаква вода, стига да е чиста. :D
Успех! и споделяй как се развиват нещата.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

край
Последно промяна от feishtica на 16 Фев 2018 01:52, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Малко не знам какво ще правя в някои дни, когато няма да съм вкъщи, като например на 04/06., когато се очаква да прекарам следобеда на язовир Искър с приятели...
Еми...тъкмо и приятелите ти ще научат за ТЕС! :D
Правиш това за себе си, не за другите, нека това те води!!!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

Alisa написа:
Малко не знам какво ще правя в някои дни, когато няма да съм вкъщи, като например на 04/06., когато се очаква да прекарам следобеда на язовир Искър с приятели...
Еми...тъкмо и приятелите ти ще научат за ТЕС! :D
Правиш това за себе си, не за другите, нека това те води!!!
Ъъъъ... вярно, че никой, който ме познава не очаква от мен да се държа нормално, ама чак да се тесвам публично не смятам. :) Не защото е странно, просто ми се види малко лично. Инак бъди сигурна, че ако ТЕС проработи, целият околен свят ще научи. :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ти забравяш, че може и на ум! Може и сред храстите, в палатката...стига човек да иска, ще намери начин, ако не иска, ще намери оправдание. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

Alisa написа:Ти забравяш, че може и на ум! Може и сред храстите, в палатката...стига човек да иска, ще намери начин, ако не иска, ще намери оправдание. :D
Ммм... ще бъдем в редин ресторант, но да речем, че на влизане и на излизане от ресторанта ще се тесвам в тоалетната. Надявам се, че ще ги докарам до десет пътин и този ден, пък и да не ги докарам, не ми се вярва да е фатално за крайния резултат.
Днес ми е вторият ден. Засега не усещам някаква файда, но предполагам, че не се и очаква толкова бързо да има резултат.
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

Днес става точно седмица и резултатът е нулев. Дори ми се струва, че глезенът ме боли още повече при ходене. Предполагам, че е от влагата.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да ти дам малко жокери от Луиз Хей:

За глезените-Представлява подвижността и ориентацията.

Стави-Предствляват промените в направлението на живота и лекотата, с която се извършват те.


КОЛЕНАТА, както и вратът, са свързани с гъвкавостта но те са по-скоро проявление на смирението и гордостта, егото и упоритостта. Често, докато вървим напред, изпитваме страх да сменим посоката и по този начин губим своята гъвкавост. Това сковава ставите. Искаме да напредваме, но нямаме желание да се променяме. Ето защо за лечението на колената се изисква повече време - защото тук е замесено и егото ни. Глезенът също е става, но в случай на нараняване се оправя доста бързо. За колената е необходимо повече време, защото тук се намесват гордостта и самоувереността ни.
Следващият път, когато имате проблеми с колената, запитайте се в какво отношение сте прекалено уверен в своите убеждения, къде отказвате да направите завой. Откажете се от ината си и се отпуснете. Животът е течение, животът е движение и за да се чувстваме удобно, трябва да сме гъвкави и да се движим заедно с него. Върбата се накланя, олюлява и поклаща заедно с вятъра и винаги е грациозна и животът не я тревожи.


АРТРИТЪТ е болест, която възниква поради неизменната нагласа да критикуваме. Първо себе си, а след това и другите хора. Страдащите от артрит често привличат доста критики, понеже те самите имат склонност да критикуват. Те са наказани с „перфекционизъм", нуждата да бъдат съвършени по всяко време и във всяка ситуация. Познавате ли някой на тази планета, който е „съвършен"? Аз не познавам такъв. Защо да въвеждаме критерии, според които трябва да сме „свръхчовеци", за да ни приемат околните? Изразът „Не ме бива достатъчно" е прекалено силен, а товарът, който той ни носи - непоносимо тежък.

Дано това да те подсети и насочи към проблема,и запомни че всичко е в твои ръце и само от теб зависи,дерзай смело!
Очаквам скоро промяна и хубави новини! :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

. Така че както виждате, много по-лесно е да вярвам, че зад проблема ми стоят чисто физиологически причини, отколкото причини свързани с енергия и емоции.
Ще се наложи да повярваш,че емоциите са причината за тези проблеми и това ти го казвам от личен опит!
Имах чести схващания на врата,гърба,болки в кръста.Тесах се за емоционални проблеми,след което сега тези проблеми изчезнаха,така че пак си стоя на течение,спя на някои неудобни легла,всичко ми е ок!
Но работи и виж в себе си какво ще откриеш от това което ти копирах!!!
feishtica
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Май 2011 14:06

Мнение от feishtica »

гената написа:
. Така че както виждате, много по-лесно е да вярвам, че зад проблема ми стоят чисто физиологически причини, отколкото причини свързани с енергия и емоции.
Ще се наложи да повярваш,че емоциите са причината за тези проблеми и това ти го казвам от личен опит!
Имах чести схващания на врата,гърба,болки в кръста.Тесах се за емоционални проблеми,след което сега тези проблеми изчезнаха,така че пак си стоя на течение,спя на някои неудобни легла,всичко ми е ок!
Но работи и виж в себе си какво ще откриеш от това което ти копирах!!!
Чела съм Луис Хей и съм съгласна с нея за много неща. Несъмнено когато се намираме в дадена ситуация имаме избора дали да я превърнем в трагедия или да се опитаме да я изживеем по възможно най-добрия начин. Но дотук. Теорията й че можем да манипулираме вселената с мислите си ми изглежда чиста проба религиозно вярване. А ако трябва да приемам безкритично всичко, в което хората вярват и в което, според твърденията им, са се убедили по емпиричен път или пък са получили като откровение свисше, в главата ми би царял безпределен хаос от възможно най-противоречиви и взаимно отричащи се вярвания. Във всеки случай ако в Тайната и визуализацията имаше някаква истина, на света нямаше да има нито един нещастно влюбен, защото всеки нормален влюбен живее в свой свят, в който обектът на въжделенията му е винаги до него, където и да се намира въпросният обект в реала. Или както хубаво го е написала Блага Димитрова: "Сутрин първата мисъл е тази, че не трябва да мисля за теб". Т.е. всеки нещастно влюбен практикува настървено Тайната. А ако човек се предовери на подобни теории, по-скоро би могъл да полудее от разминаването на личната му действителност и реала, отколкото действително да манипулира реала.
Списъкът от болести и съответните им психологически причини на Луис Хей също не е много повече от религиозно вярване. Т.е. аз трябва да вярвам в нещо само защото някой твърди, че го е почерпал под формата на чиста проба Истина от вселената, т.е. вселената му е докладвала за причинно-следствени връзки, които от векове объркват рациума и науката.
Същото важи за мъглявите меридиани, чиито изходни точки така упорито почуквам от седмица - религиозно вярваме. Не изключвам възможността да съществуват (иначе нямаше да се почуквам в отчаянието си), но смятам за много по-вероятно да са измислени от хора, които и дисекция на жаба не са правили във времена, когато наука и митология са същестували е нежна и неразривна прегръдка.
Та ето защо съм толкова скептична. Твърде много вяра се очаква да имам. Вяра в ню-ейдж учителки. Вяра в представите на древността за човешкото тяло. Вяра в чайника на Ръсел и в Спагетеното чудовище. Вяра, че всъщност не е от никакво значение дали в следствие на мускулна атрофия 40 години си натоварвал неправилно кости и стави. Т.е. вяра, че ако 40 години ходим с коленете на хикс, но пък със стройни и позитивни емоции, хрущялът няма как да се износи. :) Прочее как обяснява Хейката вродените заболявания? Неправилни пренатални мисли?
Както и да е, положението ми е толкова окаяно, че не виждам друг изход, освен да повярвам в меридианите, че и в спагетеното чудовище ако се налага. Наистина, опитвам се да вярвам, инак нямаше да съм тук и да упражнявам графоманията си върху всеки, който би имал търпението да ме изчете. Нямаше да се надявам, че все пак може би някой ще ме обори и ще ме вкара в някой филм, в който ще съм някой нов Нео, който спира куршуми със силата на мисълта си и дегенерационни процеси с потупвания. :)
Та какво сега? За всеки емоционален проблем, който ми дойде наум по един месец предизвикателство? Щото е очвеидно, че ако ще врваме на ТЕС, зад всяко 40 -годишно дегенеративно заболяване стоят 40-годишни емоции, които едва ли ще се изчистят само с един - два сеанса.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

иначе нямаше да се почуквам в отчаянието си
Ей тука се крие, според мен, причината за всичките ти неуспехи.
ИзТЕСай първо отчаянието си.
Осен това негативните емоции могат да се изброятн апръстите на 2те ръце. Няма знаение от колко години ги имаш. Дори да правиш по едно предизвикателство за емоция пак ще ти отнеме по-малко от година да ги изчистиш. :idea:
Така че както виждате, много по-лесно е да вярвам, че зад проблема ми стоят чисто физиологически причини, отколкото причини свързани с енергия и емоции.
Така е. Винаги е по-лесно да обвиняваш нещо или някого извън себе си за проблемите си, отколкото да поемеш отговорност за всичко, което ти се случва. Никой не казал, че е лесно. Пътят на трансформацията е трънлив.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Щото е очвеидно, че ако ще врваме на ТЕС, зад всяко 40 -годишно дегенеративно заболяване стоят 40-годишни емоции, които едва ли ще се изчистят само с един - два сеанса.
Не е нужно да вярваш в ТЕС,а да го практикуваш!И без да вярва в нея човек,техниката работи!
Знам,че за много като теб е трудно да се осъзнае,че причината за това да сме болни е в самите нас,както и че така тялото ни казва нещо и ние трябва да го разберем какво е то.Важното е да повярваш в себе си и да почнеш да се обичаш!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Искам да те попитам нещо!След като казваш,че си доста скептична,можеш ли да си обясниш за себе си какво представлява болестта,да я материализираш и от къде идва тя в нас и по какъв начин?

Сега,да погледнем и една друга версия!Какво е човека?
Казваме енергия и светлина и за това тези енергийни методи лекуват и помагат,логично е да е така!Ако е така,пак да се върна към първият въпрос.Лекарствата и лекарите с какво ни лекуват и помагат тогава?
Защо сме научени,че лекарите са нашите помощници когато сме болни да се обръщаме към тях,както и за много други неща които ни отдалечават да вярваме в себе си и това,че ние сме така съвършено устроени,че имаме уникални възможности но не знаем какви са и как да ги използваме! :wink:
Едни вярват в себе си,други вярват в бог,всичко е въпрос на личен избор и осъзнаване!Ако смяташ,че Луиз Хей и тези неща за болестите са не повече от религиозно вярване,то тогава ти в какво вярваш?
Публикувай отговор