Освобождаване от нужди

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

А Иване, какво ще кажеш от нуждата от справедливост. Справедливост е също така илюзорно понятие. Според теб има ли място при нуждите?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Справедливостта спада към контрола.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

Мога ли да тесвам конкретно дадена нужда без да намесвам проблем, породен от нея? И съответно каква е най-подходящата декларация и напомняща фраза
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко може.
Обикновено колкото си по-конкретен толкова по-бързи са резултатите.
Да ТЕСаш само нужда без конкретизация е възможно, но не е най-добрият подход според мен.
Но нищо не пречи да пробваш.
Всяка декларация, която ти дойде наум е най-добрата за теб.
Експериментирай смело!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
точка
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2011 15:47

Мнение от точка »

аз маи съвсем се обърках,може би защото чета и от книгата влизам и във форума и в главата ми вече е пълна каша -опитвам се да формулирам декларация за да изчистя отношенията си с конкретен човек от които се чувствам -унизена ,наранена и предадена /може би /и все тепкам на едно място ,разбрах че трябва да тесвам конкретните чувства по отделно -опихах.последва неприятен спазъм в гърдите точно на мястото на слънчевия сплит -сега вече доиде объркването ми .него ли да тесвам или да продължа с емоциите ??не знам дали точно се изразих и дали ме разбирате ,защото маи и аз вече не разбирам какво правя .единственното ми успокоение е че ТЕС не вреди /доколкото прочетох/
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

тесвай спазъма и виж как се променят чувствата и продължи да тесваш тях. Ако се появят други физически симтоми, тесвай и тях и гледай променят ли се и как чувстват и съответно променяй декларацията.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Точка, по принцип тесай това, което ти причинява най-силен дискомфорт в момента. Дори и да се променя през 5 минути - тогава променяш декларацията през 5 мин.

Тази тема не е подходяща за този въпрос. Питай тези неща в по-подходящи теми :)
depest
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Окт 2011 13:24

Мнение от depest »

Ако въпросът ми е за друга тема, моля да ме извините. Не знам къде трябва да пиша по този въпрос. Днес започнах да ТЕС-ам нужда от одобрение от баща си и значимост за него. Винаги в живота си съм се стремяла да се харесам на него, да получа одобрение му, съгласието му. За всичко, което правя в живота си, съм търсила това одобрение. И не на последно място, това са килограмите. Все ме е опреквал, че съм напълняла или пък много съм отслабнала и вече не съм хубава в лицето. Или че не съм гледала както трябва децата си. Такива подобни неща.
Първо тесах одобрението. При одобрението нищо не забелязах. После тесах нужда от значимост. Още в началото при декларацията започна една прозявка и сълзи. Когато стигнах на точките на веждата и окото, започна болка под ключицата. На около 4, 5 см. надолу. Стигам на точката там, тупам, тупам, болката почти минава. На следващото завъртане пак се повтарят нещата, че с още по-силна болка. Не мога да си обесня какво се случи. Спрях да тесам и болката отмина. Няма и помен от нея. Какво стана? Какво трябва сега да тесам? Нуждата докато отмине болката или самата болка? Направо ум ми зайде.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай това което предизвиква болката. Като изчезне то ще изчезне и болката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Solle
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Ное 2011 03:23

Мнение от Solle »

Аз дълго време се опитвах да се справя с един досаден хроничен проблем появил се отникъде. Докато в един момент както си тесвах само симптомите, спонтанно ми се появи мисъл че тази болест която имам е идеално решение за да не правя някои неща които не исках да правя, и да работя една конкретна работа която не исках повече да работя. Тъй че в случая аз имах нужда от оправдание. Започнах да "чистя" именно това, нещата се подобриха, не напълно, но аз имам търпение. Но и други неща се промениха, самата действителност се измени така, че нещата за които ми е служила болестта като оправдание вече не стоят на дневен ред. :)
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Напоследък прилагам само тази техника и постигам доста добри резултати с нея.След като разбера, че дадена емоция е породена от нуждата ми от контрол, който спада към сигурността, нуждата от контрол ли трябва да чистя или направо нуждата от сигурност?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Първо нуждата, някой друг да ти отговори, а после сама ще разбереш! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Еййй, тази сигурност няма изчистване :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако не можеш да ги победиш, присъедини се към тях! - римска поговорка
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

А най-голямата победа е да станете приятели и взаимно да се уВАЖНОавате..според мен де :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор