Разкритията на един посветен

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Разкритията на един посветен

Мнение от vanko57 »

Ако си позволявам да ви насоча към този материал, то е защото времето с което разполагаме, за да разберем поне част от това за което сме дошли, изтича.

Ще попитате защо? До този отговор трябва да стигнете сами!

Пак ще попитате - Защо? Защото само изстраданата Истина бива ценена.

Този материал бе част от Пътя ми, затова ви го предлагам! (Това не ви задължава да го последвате !!! )

ВАЖНО ДОПЪЛНЕНИЕ:

- Ако почувствате напрежение, не се насилвайте да четете.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нещо изключително се случи в един форум, в продължение на няколко дни и предизвика голямо оживление на определени места в интернет. Човек с прякора „Посветен” заяви, че е от доминираща кръвна линия и позволи на хората от форума да го попитат всичко, което поискат. Първоначално изглеждаше като поредната интернет-измама, някои неангажиращи въпроси бяха последвани от неангажиращи отговори. След това обаче, нещата започнаха да се променят драстично. Всеки, който мислеше логично, осъзна че отговорите, които Посветения даде бяха така конструирани, че да провокират задаването на въпроси, които да достигнат самото ядро на материята. Първите няколко въпроса от страна на Посветения бяха като: „Сигурен ли си, че живееш на планетата, на която си мислиш, че живееш?”, което накара хората да реагират по различен начин от този преди това. Отговорите, които този човек започна да дава, показаха дълбоки познания по философия, история, метафизика, религия, магия, политика; изразени по изключително иновативен начин и провокиращи питащия сам да даде някои от отговорите. Поразяващото е, че Посветения отговаряше на тези въпроси за отрицателно време, като имате предвид, че темите са от различно естество, а някои задълбочени и епични отговори бяха давани за минути. На човек му е странно как ставаше това.. Copy/Paste от друг форум? Проверих щателно, но изречениета, които той използваше, не можеха да се намерят никъде в интернет. Както един човек отбеляза, това беше нещо повече от случаите на обичайните заподозрени, правещи си шеги. Някои хора започнаха да се изнервят, други пък бяха заинтригувани и всичко това доведе до диалог, в който толкова много беше казано, в това число от задаващите въпросите членове на форума, че може да бъде изследвано с години. Звучи трудно за вярване? Прочетете!
Последно промяна от vanko57 на 23 Дек 2011 12:13, променено общо 1 път.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Прочетох го един път, определено ми зададе въпроси :) , ще видим .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Прочетох го .
Много груба грешка от моя страна.
Удавих се във думи и нищо същественно не улових.
Няма да се хващам повече на високопарни изказвания и да си блъскам красивата главица с подобни главоблъсканици.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Не може всичко да се разбира :D , въпросът е човекът казва да се работи на индивидуално ниво. Т.е. работа му е майката, каквото не разбраме голяма работа :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

Vasilka написа:Прочетох го .
Много груба грешка от моя страна.
Удавих се във думи и нищо същественно не улових.
Няма да се хващам повече на високопарни изказвания и да си блъскам красивата главица с подобни главоблъсканици.
Наистина голяма грешка да го прочетеш наведнъж. Особено ако нямаш подготовка.
Подобен род материали не се четат като книга, иначе се получава точно това - удавяне в думи.
Има принцип който трябва да се спазва и той е - прочиташ известно количество инфо, като се получи натоварване, се оставя. След време като се сетиш - пак отваряш, пак четеш до някъде и така.
Тази материя е много трудна за овладяване и трябва да се подхожда внимателно, с разбиране.
Принципът е същия като при храненето - ядеш, после спираш и смилаш/усвояваш. В случая с това което четем ние храним ума и душата си.
Последно промяна от vanko57 на 23 Дек 2011 12:17, променено общо 2 пъти.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не успях да стигна до края. Спрях на средата. Много ми дойде.

За мен лично, на този етап от моето развитие, това бяха безмислени брътвежи, които с нищо не ми помогнаха да живея по-добре или да осъзная нещо.

Пак казвам, че стигнах само до средата. Може във втората половина да е е имало нещо ценно за мен.
Като му дойде времето и ако му дойде времето, ще прочета и останалата част.
Последно промяна от ivangp на 22 Авг 2011 17:40, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

Vasilka написа:Прочетох го .
Много груба грешка от моя страна.
Удавих се във думи и нищо същественно не улових.
Няма да се хващам повече на високопарни изказвания и да си блъскам красивата главица с подобни главоблъсканици.
Стори ми се интригуващо, но прекалено дълго.
А гениалните неща и прозрения са простички... Като въпроса и отговора в "Пътеводителя..."
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Re: Разкритията на един посветен

Мнение от vanko57 »

Bogo69 написа:Стори ми се интригуващо, но прекалено дълго.
Не гледай купчината - не можеш я премести цялата.

Обърни внимание на отделните камъчета - само така можеш да се пребориш с нея !
Bogo69 написа:... А гениалните неща и прозрения са простички...
Наистина е така, но схващаш тяхната простота едва след като ги разбереш или прозреш.
Когато това стане, ти е трудно да го споделиш - или думите не достигат, или не могат да опишат същността им.
Мога да дам пример с океана - всички виждат неговата повърхност, но неговата същност се крие под нея и колкото и да ви я описват и показват по телевизия, не се ли гмурнете, не можте го усети!
И това и предното са личен опит, затова си позволявам да го споделя.

Между другото, благодаря, че нямаше нито едно обвинение за трудния материал. В други форуми това не ми се е случвало.

Изключително толерантни сте.

Поклон
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ок, след като си в топли отношения със себе си, бих искал да ти задам няколко въпроса:
- от сегашната ти гледна точка, как изглежда за теб стреса и съществува ли той за теб?
- ако си в това състояние , в което описваш не ти ли омръзва да си в него?
- използвал ли си енергийни техники каквито и да били или всичко при теб е идвало от вътре?
- имаш ли цели?
- какво смяташ да правиш от тук нататък
:lol:
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

nikimm написа:Ок, след като си в топли отношения със себе си, бих искал да ти задам няколко въпроса:
- от сегашната ти гледна точка, как изглежда за теб стреса и съществува ли той за теб?
- ако си в това състояние , в което описваш не ти ли омръзва да си в него?
- използвал ли си енергийни техники каквито и да били или всичко при теб е идвало от вътре?
- имаш ли цели?
- какво смяташ да правиш от тук нататък
:lol:
Поздрави
Стресът е натрупване на отрицателна енергия, поради различни фактори. Обикновено идва от отрицателно мислене, говорене, правене. (Има и други фактори, ако желаете ще пусна тема по въпроса. Ще се учудите колко много насилие човек прилага върху самият себе си).
Когато тези трите са насочени в положителна посока и не се разминават, ако имаш правилно разбиране за нещата, стрес няма.
Естествено през мен минават отрицателни енергии, то целия наш свят е потопен в такава в момента, но има начини за чистене. Основното е положителна насоченост на цялото същество.

Дали омръзва това състояние - по никакъв начин, усещането е неповторимо, но трудно се работи на физически план. За нас - въплатените души е доста трудно да съчетаваме това състояние с физическата работа. Просто енергиите са много различни и се разминават с начина ни на мислене. От друга страна високата вибрация обездвижва в определена степен.

Следващият въпрос е много общо зададен затова ще го пропусна.

Основната ми цел от доста време насам е пълен синхрон на мисъл-слово-действие. От скоро - Спазване на Принципа за Ненасилие (Ахимса - Йога).

По последният въпрос - Спазване на Вселенските Закони.
Последно промяна от vanko57 на 02 Сеп 2011 22:09, променено общо 1 път.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"Без тяло не може да се постигне Дао.
С тяло не може да се постигне истината."

Даоистка мъдрост.

Наслаждавайте се и на двете докато ги имате! :)
По-рано или по-късно ще изгубите тялото си и по-рано или по-късно ще се въплътите отново в друго тяло.

Докато сте в тялото осъзнайте ДАО - Двойнствеността!
Когато сте без тяло ще изживеете истината - Единството!

Двойнствеността и Единството, Материалното и Духовното, ДАО и Истината, Осъзнаване и Несъзнаване и т.н. също са двойки определения създадени от ума. :idea:
Последно промяна от ivangp на 30 Авг 2011 13:41, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Vanko57 написа:
Стресът е натрупване на отрицателна енергия, поради различни фактори. Обикновено идва от отрицателно мислене, говорене, правене. (Има и други фактори, ако желаете ще пусна тема по въпроса. Ще се учудите колко много насилие човек прилага върху самият себе си).
Какво означава отрицателно според теб?
Основното е положителна насоченост на цялото същество.
Това стремеж ли е ? И ако е така защо според теб има и отрицателно?

И още нещо :
Ако теб те нямаше, щеше ли да има любов, ако теб те нямаше щеше ли да имаш решение какво да следваш, като закон или каквото и да било?
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

ivangp написа:"Без тяло не може да се постигне Дао.
С тяло не може да се постигне истината."

Даоистка мъдрост.
ivangp написа:Двойнствеността и Единството, Материалното и Духовното, ДАО и Истината, Осъзнаване и Несъзнаване и т.н. също са двойки определения създадени от ума. :idea:
Много вярно !!!

ivangp написа:Наслаждавайте се и на двете докато ги имате! :)
По-рано или по-късно ще изгубите тялото си и по-рано или по-късно ще се въплътите отново в друго тяло.

Докато сте в тялото осъзнайте ДАО - Двойнствеността!
Когато сте без тяло ще изживеете истината - Единството!
Тези сентенции не могат да разкрият Същността в нейната дълбочина. Само бегло я описват.

Благодаря адаш.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

nikimm написа:Vanko57 написа:
Стресът е натрупване на отрицателна енергия, поради различни фактори. Обикновено идва от отрицателно мислене, говорене, правене. (Има и други фактори, ако желаете ще пусна тема по въпроса. Ще се учудите колко много насилие човек прилага върху самият себе си).
Какво означава отрицателно според теб?
Привет Ники

В първият момент като прочетох въпроса ти за отрицателното се афектирах - бе не знае ли тоз човек какво е отрицателно та ми губи времето? - си рекох.

Оказа се, че въпросът ти е повече от чудесен.

Да си отрицателен означава да си насочен към собственото си аз, да мислиш само за себе си - с две думи да си егоист ( последното означава егосъщ - същността ти да е егото ). При това над 95 % от съществото ти трябва да е с такава насоченост.

Ако си между 51 и 95 % его-центриран - си от "равнодушните".

Ако си над 51 % с мисъл за другите - си положителен.

Разширих малко отговора за да внеса яснота.

(Откровението по-горе написах, за да разберете, че не съм идеален и това че съм минал през определени състояния не ме прави по-различен от вас всинца ви. Напротив - колкото повече разбирам нещата толкова повече разбирането за цялостност ме завладява и осъзнавам недостатъците си. Направи ме по-отговорен.
Но преди всичко промени перспективата от която гледам на случващото се около нас и с нас - това е. )

Много благодаря.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

nikimm написа:
Основното е положителна насоченост на цялото същество.
Това стремеж ли е ? И ако е така защо според теб има и отрицателно?
Това е изминат път, който минава през това състояние.

Защо има отрицателно.

Отрицателното произтича от въвеждането на свободния избор, който ни е спуснат за да можем да се развиваме и да вървим напред. Без познанието за добро и зло ние не можем да изградим правилна представа за света и не можем да намерим пътя към Дома.

Преминавайки през отрицателното ние изграждаме правилно разбиране за нещата, просто защото имаме с какво да сравняваме. И съответно да направим избора - дали да бъдем отрицателни или положителни ( със съответните последствия според избора ).

Това е задължителен етап от развитието на всяка цивилизация.



nikimm написа:И още нещо :
Ако теб те нямаше, щеше ли да има любов, ако теб те нямаше щеше ли да имаш решение какво да следваш, като закон или каквото и да било?
Поздрави
Всичко което съществува и е сътворено - е необходимо. Ето защо въпроси като горния само те отклоняват от пътя по който вървиш за да откриеш себе си. Ти, аз, участниците във форума, кучето на улицата и т.н. всичко си е на мястото и е необходимо.

Теоретизиране от този сорт е загуба на време и енергия. Няма нищо лошо да го правиш, но това си има своята цена.

Какъв е замисъла на Твореца - това е една от мистериите на този свят.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
Публикувай отговор