11 Вселенски закони

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

FrozenDREAM написа:Ванка аз това което го търся съм го открил , не мога да разбера каква е твоята истина ?

П.С и не разбрах за разграждането ?? :D :D :D Моля ти се поясни ми.

Просто ми е интересно не се заяждам :>. Винаги съм готов да науча нещо ново :::::::::::>
Формулирай коректно въпроса и ще ти отговоря. Така е много общо. Влагайки това което те интересува ми е по-лесно да ти отговоря.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

FrozenDREAM написа:Ванка аз това което го търся съм го открил , не мога да разбера каква е твоята истина ?

П.С и не разбрах за разграждането ?? :D :D :D Моля ти се поясни ми.

Просто ми е интересно не се заяждам :>. Винаги съм готов да науча нещо ново :::::::::::>
Ето че дойде моментът да отговоря на този пост по същество.


Фроз - няма моя истина !!! Има ИСТИНА и начин по който аз Я възприемам. Това е много важно да го подчертая.


---

И Фроз - не мисли че нещо си открил - ТОВА КОЕТО Е ОКОЛО НАС Е ОГРОМНО и от него можеш за "откриеш" само една малка частичка.

Толкова, колкото е хоризонтът на Твоето Осъзнаване.


---


Относно разграждането

Днес попаднах на текст, който превъзходно описва това за което ме питаш:

"Във всяка систeма, ако дадeна eнeргия нe поддържа систeмата, щe сe разтвори и щe сe върнe към по-­eлeмeнтално състояниe."

Опереция Тера


---

FrozenDREAM написа:Винаги съм готов да науча нещо ново :::::::::::>
Фроз Новото е вътре в теб, просто трябва да го потърсиш.


---


Всичко което пиша и споделям е с основна цел, да ви помогна да активирате
Най-важното направление на Познанието - Вътрешното. То е Истинското !!!


Бъдете Благословени
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ванко, ако цялото е огромно и не може да бъде напълно опознато, то вътрешното познание е част от цялото и като част не може да бъде абсолют, т.е. и то е ограничено и е част от истината, а не цялата истина. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

ivangp написа:Ванко, ако цялото е огромно и не може да бъде напълно опознато, то вътрешното познание е част от цялото и като част не може да бъде абсолют, т.е. и то е ограничено и е част от истината, а не цялата истина. :idea:
Адаш, това което си написал, по същество не противоречи на даденото от мен.

Ти застъпваш един съществен аспект относно Познанието и Истината, но на него ще се спра в подходящ момент.

Благодаря ти
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Най-новото заключение до което съм стигнал е че илюзорната ни персонална идентичност с която се идентифицираме се състой от:

а)Белиеф системи - Дефиниции
б)Емоции - Мисли
в)Поведение - Действия

Тази илюзорна маска може да ни служи доста добре ако я използвяме вместо да бъдем подвластни на нея. Ние сме просто point of view чрез която създателя се изживява през всяка една част от себе си.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

FrozenDREAM написа:Най-новото заключение до което съм стигнал е че илюзорната ни персонална идентичност с която се идентифицираме се състой от:

а)Белиеф системи - Дефиниции
б)Емоции - Мисли
в)Поведение - Действия

Тази илюзорна маска може да ни служи доста добре ако я използвяме вместо да бъдем подвластни на нея. Ние сме просто point of view чрез която създателя се изживява през всяка една част от себе си.
Браво Фрози, това е добро попадение !
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

FrozenDREAM написа:Най-новото заключение до което съм стигнал е че илюзорната ни персонална идентичност с която се идентифицираме се състой от:

а)Белиеф системи - Дефиниции
б)Емоции - Мисли
в)Поведение - Действия

Тази илюзорна маска може да ни служи доста добре ако я използваме вместо да бъдем подвластни на нея. Ние сме просто point of view чрез която създателя се изживява през всяка една част от себе си.
Супер, сега остава да кажеш как според теб да я използваме и как да не сме й подвластни.

Според мен пък тази маска си ни служи добре, независимо от това какво правим с нея. Което също е въпрос на гледна точка. И самото й осъзнаване и приемане води до това да се чувстваме по-добре и до освобождаване от всички закони и правила, които си налагаме за да я използваме и да не сме подвластни. Защото винаги хем ще я използваме хем ще сме й подвластни.

Също така е добре да помним красотата и богатството на собствения си език. :wink:

А и кой е съдателят? :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

А и кой е съдателят? :roll:
2. Всичко е едно - едното е всичко

П.С Мисля,че за маската разбра какво исках да кажа :)
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

FrozenDREAM написа:
А и кой е съдателят? :roll:
2. Всичко е едно - едното е всичко

П.С Мисля,че за маската разбра какво исках да кажа :)
Фрози под маската разбираш Матрицата ли?
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Ами по-скоро нещата които са ми имплеметирани от системата така наречената програма от която се събуждам. Много интересно как всичко е навързано, но все пак има изход. Който разполага със знанията и притежава информацията може да живее както иска независимо от заробването и програмирането на което сме били подложени от деца. И скоро ще бъдат разрушени старите системи и ще бъдат заместени от структури които ще се базират на качествата на хората не им остава много време още, хората започват да се събуждат от дългия сън и не им харесва това което виждат :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vanko57 написа: Всичко което пиша и споделям е с основна цел, да ви помогна да активирате Най-важното направление на Познанието - Вътрешното. То е Истинското !!!
Защо смяташ,че имаме нужда и търсим точно твоята помощ и това което правиш ни е нужно на повечето тук от участниците във форума и по какъв начин според теб смяташ да го направиш?
Според мен всеки си е намерил неговият начин и път,както най-вече аз да говоря от мое име?Защо трябва да се вслушваме в думите на някой,който говори общи приказки,не споделя нищо за себе си и не дава пример с личният си опит какво е постигнал?Това което за теб е добро,каква гаранция е,че за мен също е добро,а не зло да речем?
Вярно е,че се казва,ние сме едно цяло,но все пак не е редно да налагаме собственото си мнение като единствено.
Ще цитирам една мисъл:
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно.Истинското благородство се състои в това,да превъзхождаш предишният си АЗ. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Светът е отражение - това, което ни дразни в другите или и ние го имаме или го осъждаме, Гена. :wink:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

tea78 написа:Прочетох форума на Посветения и влизайки в този форум откривам желанието на vanko57 да влезе в неговата роля, макар и все още твърде далеч от неговите познания.Казвайки това не като упрек , а просто като нещо , което ми направи първо впечтление. В тази посока vanko57 не би следвало да дава препоръки или да навлиза в подробни разяснения към отделни постове, коригирайки ги спрямо собствените си възгледи и разбирания.
Не изказвам упрек към vanko57 или frozendream , а по скоро обръщам вниманието на останалите участници във форума, които биха могли да изкривят собствените си разбирания , спрямо нечии други.
Диана,в този ред на мисли би могла да напишеш това преди време и за този пост,прав съм предполагам?А и в поста си питам конкретен човек и искам да разбера неговото мнение по въпроса.:roll:
Ако човек е болен и можеш да му помогнеш,а той не иска или не търси помощ,какво правиш?Започваш на сила да го лекуваш ли?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

гената написа:
tea78 написа:Прочетох форума на Посветения и влизайки в този форум откривам желанието на vanko57 да влезе в неговата роля, макар и все още твърде далеч от неговите познания.Казвайки това не като упрек , а просто като нещо , което ми направи първо впечтление. В тази посока vanko57 не би следвало да дава препоръки или да навлиза в подробни разяснения към отделни постове, коригирайки ги спрямо собствените си възгледи и разбирания.
Не изказвам упрек към vanko57 или frozendream , а по скоро обръщам вниманието на останалите участници във форума, които биха могли да изкривят собствените си разбирания , спрямо нечии други.
Диана,в този ред на мисли би могла да напишеш това преди време и за този пост,прав съм предполагам?А и в поста си питам конкретен човек и искам да разбера неговото мнение по въпроса.:roll:
Ако човек е болен и можеш да му помогнеш,а той не иска или не търси помощ,какво правиш?Започваш на сила да го лекуваш ли?
Гена, много благодаря, че повдигаш въпроса отново. Всъщност ти повдигаш няколко.

Първо, теа78 е абсолютно прав/а - аз не мога да бъда от нивото на Посветения, поради простата причина, че той е от по-висока плътност. Не знам от коя точно е. Но това няма значение.

Това обаче не означава че аз не нося Знание което може да ви бъде полезно. Дали е така всеки сам ще прецени.

Второ - това че теа78 не ме обвинява е добре, но неговата/нейната загриженост, може да извади очи вместо да изпише вежди. Защо?

Аз бих попитал:

-Кое не изкривява нашите разбирания?

Дали книгите които четем, дали телевизията, дали някои от Учителите? Това че нещо е публикувано не го прави автоматично вярно. Бих казал дори, че е по скоро обратното.
Като сте толкова загрижени за другите, сигурни ли сте че с вашите мнения не изкривявате Потенциални Истини ???

И дали промяната в случая не се тълкува като изкривяване? И ако това е така то мненията на Теа78 и Гената също могат да се окачествят като изкривяване ! Добронамерени, но изкривявания.

И какво привеждат те като довод, че изкривявам мнението на другите? Това че не приемат каквото споделям? Много моля - това е несериозно.

Слагането на всичко под общ знаменател не върши работа, защото се получава объркване. БОЗА !!!

Разберете, не искам да влизам в пререкание с никой от вас - давам ви още една гледна точка за да може да направите сами своя избор !
САМИ !
Последно промяна от vanko57 на 25 Сеп 2011 22:38, променено общо 2 пъти.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

MagicWoman написа:Светът е отражение - това, което ни дразни в другите или и ние го имаме или го осъждаме, Гена. :wink:
Меджик - и го имаме, и го осъждаме. И двете.

Човек осъжда това което не е съградил в себе си !!!

Това правило е достойно за обсъждане в отделна тема.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
Публикувай отговор