Проблем с откриването на емоцията

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Хващаш ли някаква зависимост между това къде се намираш /село-града/ и това дали ти предстои да ходиш на работа и симптомите, които имаш? Аз не те познавам, пък и не си дал много информация, но на мен това, което описваш ми прилича на силно съпротивление срещу ходенето ти на работа, нещо в работата ти те притеснява. Изобщо всичките ти постове до тук говорят за силна тревожност и напрегнатост. Може би да потърсиш корена на тази напрегнатост, а като го намериш, да го ТЕС-аш, а симптомите за сега да ги оставиш настрани.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И на мен ми прилича на: "Мразя да ходя на тази работа, ама се налага."

Обичаш ли си работата? Защо работиш точно тази работа? Харесваш ли колегите си? А работната среда? А шефа? А възможностите за развитие, които ти предоставя тази работа?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

чесно казано и аз не знам как да отговоря на този въпрос може би наистина се налага да ходя защото нямам друг избор. като се сещам каква безработица е просто не мога др работа подобра да си намеря.
а дали е това ее проблема незнам . от една страна по принцип ми харесва тази работа защото имам много свободно време но чесно казано да подчертая" много ми е скучно" .. нямам проблеми с колегите нито с шефа нито с който да е било работата за мен не е проблем
а за развитие аз не виждам никакво развитие тука просто не ме валнува това. просто не виждам как може това да стане.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

chaild, това което си преживял тръгвайки в бурята към работа, прилича на паник атака. Сам казваш че ти е много скучно там- ТЕСай го, казваш, че ходиш по принуда-ТЕСай го. И тъй нататък. Измери си 1 емоция по скалата, ТЕСни и премери пак. Знаеш процедурата.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

и какво да кажа " въпреки че паникьосах по време на бурята ме обзе ме голям страх безрезервно приемам себе си "
така ли е по правилно да се Тесвам
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

и да продалжа последователно другите причини които ме тревожат както вие смятате
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

какво да ТЕСаш зависи от теб, ние само предлагаме.
Въпреки, че съм в паника и сърцето ми ще се пръсне, аз се приемам..
НФ сърцето ми се пръска от страх, не мога да дишам, задушавам се, не мога да мръдна...и каквото ти излезе от душата- по точките!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

chaild написа:чесно казано и аз не знам как да отговоря на този въпрос може би наистина се налага да ходя защото нямам друг избор. като се сещам каква безработица е просто не мога др работа подобра да си намеря.
а дали е това ее проблема незнам . от една страна по принцип ми харесва тази работа защото имам много свободно време но чесно казано да подчертая" много ми е скучно" .. нямам проблеми с колегите нито с шефа нито с който да е било работата за мен не е проблем
а за развитие аз не виждам никакво развитие тука просто не ме валнува това. просто не виждам как може това да стане.
Какво разбираш под добра работа?
Какво се случи,че започна да гледаш на всичко около теб като един куп проблеми в които си вперил всичкото си внимание?
Нашето преживяване е онова,към което насочваме вниманието си.
Ако си на единият бряг на една река където ти се случва всичко описано до тук,защо не преплуваш до другият бряг,където може да видиш точно това от което имаш нужда?
Страх от промяна,от това,че може да не успееш,несигурност в себе си?
Не се ли замисляш,че каквото мислиш по този начин ти проектираш и това което във времето ти се случва?
Нахвърлям ти тези въпроси,на които отговорите за теб могат да ти дадат някаква яснота защо си в това положение което описваш.Безработицата не е причина да направиш някаква промяна,а извинение което отправяш за да оправдаеш нещо което е в теб и ти е като спирачка да затвориш една врата и минеш през другите които ти се отварят.
Какво искаш да постигнеш?Имаш ли цел и каква е тя?Какво правиш за да я постигнеш?Какво свърши за постигането на тази цел,какво трябва да направиш и да свършиш искам да ти обърна внимание,че са две различни неща и е хубаво да се замислиш върху това,че свършената работа не е като тази която си смятал,че трябва да направиш! :wink:
Ако ти не виждаш нещо,то едва ли ние сме хората които трябва и ще го видим.
Получаваме от живота не това което искаме,а това което сме!
Замисли се върху тази мисъл,за себе си.Какво правиш и какви са резултатите от свършената работа и това,което не правиш,а знаеш,че трябва да се направи,но все си намираш причина да го отлагаш.
И една последна мисъл,с която искам да те накарам да се замислиш:
Ако не знаеш къде отиваш,всеки път ще те отведе до там!
Желая ти успех и попътен вятър!Не забравяй,че решението на проблемите е в теб! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

ми чесно казано иска ми се да преплувам от другата страна на Брега само и само да намеря щастие. да намеря това което наистина имам нужда да ми е приатно да го правя и т.н.
имам чусвото е че всичко върви срещу мене не го желая. напротив искам толкова много неща да постигна но все ме спава нещо:
давам пример причини финансови как може 4 членно сем. от които аз и майка ми работим за някаква минимална сума и трябва да избураме месеца. и на мен ми се иска да се запиша да уча някакув език и аз искам да постигна. имам чусвото че се въртя в затрорен кръг и сичко ми се повтарря едно и също. надявам се искрено да намеря правилниа пат да изляза от тази дупка искам да видя светлина която да може да ме огрее да покажа на хората на какво съм способен.искрено се надявам всичко да си дойде на мястото си. опитвам се с всички сили да проумея аджаба каде ми е мястото кадето мога да се почувам най добре.
искам да видя света с други очи и да кажа ДА това исках АЗ
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Според мен ти вече плуваш към другата страна на брега. Много хора не осъзнават толкова, колкото ти си осъзнал и това те доближава до целите и мечтите ти. А и фактът, че си попаднал тук също показва това. Визуализирай по-точно това, за което мечтаеш, представяй си го как се случва. И те емоциите ще дойдат сами. Успех!
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз работя в две направления,ако едното не върви,то разчитам на другото,търся решения,защото виждам,че всичко се променя и става трудно,а когато се подсигури човек от рано е малко по различно.Това за приходите ви,че създава притеснения и безпокойство не означава,че трябва да се примириш с това,а по скоро трябва да се търси някакво решение.Ако ти си казваш и мислиш,че няма,да наистина няма да има,но за теб,защото -Реалността е функция на съзнанието.
Само да казваш,че няма работа и безработицата е голяма,да си стоиш успокоявайки се с тази мисъл,няма как да стане със сигурност.
Замисли се какво искаш да правиш,къде може да се реализираш и правиш нещо друго като допълнителна работа.Дори и да е за малко пари,по добре е имаш 5лв повече отколкото да ги нямаш и тях.
Малките количества,водят до натрупване на по-големи,все от някъде се почва,а едно начало е по-добро от никакво такова.
Замисляш ли се,че много хора когато отидат някъде и търсят работа,те не питат какво трябва да работят,а колко пари ще ми давате?
Ти искаш повече пари,а самият ти замисляш ли се какво можеш да дадеш от себе си за да ти се плащат тези пари които ти смяташ,че заслужаваш?Тези пари от някъде трябва да се изкарат нали?Някой трябва да си ги заработи по някакъв начин,предлагайки своята услуга и възможности.
Тук може да си отговориш и за какво ти и майка ти работите за минимални суми.Явно услугата която предлагате струва толкова и за това,а не че има някаква друга причина.Търсете допълнителни доходи,и това може да е решение,с времето може да се отвори друга по-добра възможност,но до тогава не е нужно да се оплакваме и да не правим нищо,нали ме разбираш какво искам да ти кажа?
Хубаво е,че знаеш какво искаш и наистина си тръгнал да плуваш към отсрещният бряг,и наистина съвета да си визуализираш промяната и това което искаш е добър и се замисли върху него.
Искаш да учиш език,направи го това!Какво те спира?
Хубавите неща стават бавно,не стават бързо с магическа пръчка за миг!И нека се замисляме по често,че трябва да търсим причината вътре в нас,а на не навън! :wink:
Ако си казваш,че няма какво по-лошо да стане от това,ще ти кажа,винаги може да стане и още по-лошо!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Език можеш да учиш и безплатно. Интернетът е голяма работа - теглиш безплатни програми за обучение, слушаш, пишеш и т.н. Като гледам имаш компютър и интернет, така че това, че не си се хванал да го правиш е просто мързел. Също така пишеш много неграмотно, а това също може да се поправи; иска се просто да седнеш и да го научиш. Няма как да имаш по-добра и платена работа, ако сам не положиш усилия да станеш по-квалифициран. Струва ми се, че мързелът ти е в повечко. ТЕС-ай това.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

И още нещо искам да споделя.Докато се чувстваш жертва няма да промениш нещата лесно и бързо,излез от тази роля.Ако само се оплакваш и мрънкаш,че някой друг ти е виновен,то се замисли,кой всъщност има вина и е направил избора да си в това положение?
Застани пред огледалото и си кажи-Аз съм виновен и оплесках всичко!аз трябва да променя това което сам си направих.
Ако си го направил,поздравления! :wink:
Един път да бъдеш искрен! :lol: :lol: :lol:
Това е книгата на Лари Уингет-Не се скатавай!Работи!
Надявам се,да ти е харесало като идея,как да осъзнаеш простите неща от живота,които ние сами си ги правим сложни и трудни понякога и търсим причината извън нас?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
sladura
Участник
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Авг 2010 11:39
Местоположение: BG

Мнение от sladura »

мисля да си направя една лична консултация с Иван Петърнишки така че така ще мога да преодолея тези всички неща които не искам
някак си сам не мога да намеря ТЕзи пречки в мен. те са доста и на всичкото отгоре съм объркан , главата ми се въртят разни мисли. та и за това ми се и отразява и на здравето
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Освен на здравето ти се отразява и това което се случва в живота ти,объркан си и живота ти става объркан.
Поздравления за идеята да направиш лична консултация с Иван.Започваш да ми харесваш,явно решителността да се действа по същество в теб се е събудила! :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор