Послания от "Абрахам".

Мисли и цитати за размисъл, нови идеи и интерпретации на живота, света около нас, какво е възможно и невъзможно, какво трябва и какво не трябва, защо сме тук, откъде сме тръгнали и накъде вървим, и как да направим пътуването по-приятно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Послания от "Абрахам".

Мнение от ivangp »

Над 20 години Естър Хикс превежда мисли от един "Нефизичен Източник на Информация" - който тя също така определя като "Вътрешно Аз" или "Душа" - и който се самоназовава в множествено число "Абрахам" (няма връзка с библейския персонаж).
Ето някои от мислите които е канализирала:


Ако ти осъзнаваше потенциала си да се чувстваш щастлив, ти не би искал никой и нищо друго да бъде различно, за да се чувстваш щастлив.

Ти би се освободил от бремето на непостижимото желание и въображаемата нужда да контролираш света, да контролираш човека до себе си, да контролираш децата си.

Ти си единственият създател на реалността в която живееш.
Защото никой друг не може да мисли вместо теб. А мислите ти създават твоя свят. Никой и нищо друго не могат да го сторят. Само и единствено ти самият.

Всичко в света е поток от чиста, позитивна енергия. И светът който познаваме е изпълнен с нея.
Когато ти позволяваш на този поток да тече през теб и чрез теб свободно и с цялата си мощ ти се чувстваш прекрасно. А когато го ограничаваш ти се чувстваш не чак толкова добре.
Съществува само този поток от добрина и щастие, който ти ограничаваш или пропускаш през себе си.
И твоите емоции са индикаторът който ти показва до каква степен позволяваш на потока да протича през теб. Доколко го ограничаваш. Доколко си свързан с него.

Позитивни утвърждения:

Днес е началото на моя нов живот.

Днес започвам всичко от начало.

Само прекрасни неща се случват в живота ми днес.

Благодарен съм, че съм жив тук и сега.

Виждам красота нвсякъде около себе си.

Живея живота си страстно и целеустремено.

Отделям време за смях и игра всеки ден.

Чувствам се буден, енергичен и жизнен.

Свободен съм да бъда себе си.

Аз съм Великолепие в човешки облик.

Аз съм олицетворение на Съвършенството на живота.

Благодарен съм, че съм това което съм.

Днес е най-прекрасният ден от живота ми.


Може да ти се струва, че живота ти би бил много по лесен, ако бе чул всичко това в първия час от земното си съществуване. И ако ние (Абрахам) ти говорехме в първия ден от твоето земно съществуване, ние бихме ти казали:

"Добре дошъл на планетата Земя!
Няма нищо което не можеш да бъдеш, да имаш и да правиш.
Ти си един великолепен създател. И си тук поради своето силно и доброволно желание да бъдеш тук.
Върви напред мислейки за това което желаеш, привличайки жизнен опит който да ти помогне да решиш какво желаеш. И веднъж решил какво искаш, насочи мисълта си само към това което искаш.
Голяма част от времето ти тук ще бъде прекарано в натрупване на информация която да ти помогне да решиш какво всъщност искаш.
Но истинският смисъл на живота ти е да решиш какво искаш и след това да го привлечеш/материализираш в живота си като концентрираш мисълта си върху него."

Ние вярваме, че ти си велик, че има нещо великолепно в теб.
Независимо от това какво се е случило досега в живота ти, независимо от това колко млад или стар мислиш че си, в момента в който започнеш да мислиш правилно, ще се събуди онази сила в теб, която е по-мощна от всички обстоятелства. Тя ще сбъдва желанията ти, ще те храни, ще те облича, ще те предпазва, ще те насочва, ще поддържа самото ти съществуване. Стига само да й позволиш.

Не се стягай относно това което токущо прочете!
Не се насилвай да се променяш!
Играй и изпитвай удоволствие от играта!
Няма нищо което трябва да правиш.
Прави само неща които искаш да правиш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Абрахам ме вдъхновява от дълго време насам. Когато гледах филма "Тайната", ми се запечати в съзнанието, и до днес, следния цитат: There is only a stream of well-being that flows, you know. It is a stream of pure positive energy, and the Universe, all that we know, is abundant with only that. This is a world that is based upon well-being. And well-being dramatically abounds. :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Stef_S

Мнение от Stef_S »

Заинтригувахте ме
как точно се казва книгата Послания от"Абрахам"?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ако не направите нещо за вибрационното си излъчване, нищо няма да се промени. Нищо в дългосрочен план, това е сигурно.... Не сте ли забелязали, че се появява нова болест, и човечеството намира лек, само за да намери друга болест, която се появява. Не мислите ли, че е интересно, че не идва краят на тези болести? Причината е, че не сте престанали да се борите срещу нещата.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Както лесно можеш да предположиш, не съм чела и Абрахам, ще ги прочета всичките тези книги някой ден, със сигурност, но понеже сега все още не съм го направила и се уча само от форума и от опита си, искам да те попитам дали разбирането ми е правилно.

Значи според мен (откакто работя с тес – само около 3 месеца) всичко опира все до едно и също – приемането, само че:
НЕ приемане = харесване (както много често го срещам интерпретирано), а
приемане = разбиране защо е така,
приемане = изчистване на съпротивлението срещу и създаване на почва за промяна.

Поне това е моето разбиране за нещата на този етап от развитието ми.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Re: Послания от "Абрахам".

Мнение от Arethuse »

Nia,
ivangp написа: Съществува само този поток от добрина и щастие, който ти ограничаваш или пропускаш през себе си.
И твоите емоции са индикаторът който ти показва до каква степен позволяваш на потока да протича през теб. Доколко го ограничаваш. Доколко си свързан с него.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Супер точно казано, и това аз си го имам инсталирано някъде в "огромния компютър", но базата данни още ми е твърде огромничка там, но ... да, така го чувствам.

Благодаря :) .
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Моето въображение привлича всички сътрудничещи взаимоотношения... Вие имате силата да пораждате от другите взаимоотношенията, които желаете. Но не можете да получите нова-и-по-добра ситуация, отдавайки вниманието си на настоящата ситуация. Вселената, и всички физични и нефизични участници в нея, отговаря на Вибрациите, които вие предлагате; и няма разлика между Вибрациите, които предлагате, когато наблюдавате и Вибрациите, които предлагате, когато си представяте... Ако вие просто си представите живота ви както искате да бъде, всички сътрудничещи компоненти ще бъдат свикани. И което е по-важно, всички свикани компоненти ще сътрудничат. Това е закон. Опитът, който имате с другите е това, което вие пораждате от тях.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Трябва да се говори само ако говоренето ви кара да се чувствате по-добре. Никога не е стойностно да активирате и говорите за нещо, което не се чувства добре, защото това го реактивира във вашата вибрация; това го превръща в още една точка от вашите точки на привличане, тоест вие сте по-малко ясни (бележка от мен - в положителните си желания).

С други думи, когато се фокусирате върху проблемите на другите, вие намалявате вашата способност да им помогнете. Хората вярват, че трябва да се фокусират върху проблема, за да намерят решение. И ние казваме - решението никога не идва - то не може да се вдъхнови. Това са две напълно различни вибрации. Ако познавате някого, на когото много неща му вървят зле и едно нещо му се получава, бийте барабана за това което върви добре и го оставате да бъде вашата точка на привличане. Ако се фокусирате върху техните проблеми, вие постигате вибрационна хармония с нещо различно от Източника, който ви дава решение.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Даа, все неща, които уж знам (стигнала съм до извода, че работят), но все още ми се налага да си напомням да постъпвам така, което препраща към убежденията.

Когато ми станат убеждения ще постъпвам така винаги и по принцип, интуитивно. Иван казва, че ще стане ... би било доста комфортно тогава и това вече бих нарекла истинско „носене по вълните”.

Благодаря ти още веднъж, че споделяш прочетеното за хора като мен :) .
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Това са цитати, които получавам всеки ден по мейла. Радвам се, че ти носят радост :) :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Вие просто не можете да убиете всички, които не са съгласни с вас. Не можете да го направите. Ще убиете достатъчно от тях, и съвсем скоро ще останете само вие, и тогава вие ще започнете да имате разногласия помежду си.... С други думи, вие не можете да стигнете там, където искате, като се борите срещу това, което не искате - никога, никога не става така.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Защо искам Връзката, която искам...? Помислете за това какво искате в една връзка и защо го искате. Погледнете тези около вас, които имат хубави връзки, и почувствайте признателност за тях. Направете списък от положителните страни на тези, с които прекарвате време... Всъщност, един от най-бързите начини да си направите чудесна връзка е да намерите каквото и да е, което ви кара постоянно да се чувствате добре и да се фокусирате върху него, дори и да няма нищо общо с връзките.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Нищо няма нужда да бъде поправяно. Всичко се развива перфектно. Така че когато вие застанете във вашето сега, приемайки че всичко е добре, тогава от тази вибрация вие бивате заобиколени от все повече и повече доказателства, че всичко е добре. Но когато сте убедени, че нещата са счупени, че има замърсяване, или че нещата са се объркали, или че правителството прави конспирации... тогава това, което се случва е, че вие бивате хванати в тази вибрация и започвате да осъществявате неща от този род, и тогава казвате "Виждате ли, казах ви че нещата вървят на зле".
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор