За Ключичното дишане.

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Аватар
kamen_leventieff
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Окт 2010 11:46
Местоположение: Градът на Слънцето

За Ключичното дишане.

Мнение от kamen_leventieff »

На стр.63 от книгата е описано, че ТЕС може да бъде възпрепятствана различни фактори като Ключично дишане. Това същото ключично дишане ли е, което е представено на стр.70?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Камене ти ме разбиваш с тези въпроси бе човек.
Чети внимателно, по няколко пъти преди да питаш.
Хайде сегада видим за кой Камен говоря! :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
kamen_leventieff
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Окт 2010 11:46
Местоположение: Градът на Слънцето

Мнение от kamen_leventieff »

Доколкото ми виждат правилно очите и доколкото мога да чета, на стр.63 ясно пише, че Ключичното дишане може да бъде възпрепятстващ фактор за ефективността на ТЕС заедно с ПО и ЕТ. После на стр.70 е дадена техниката на Ключичното дишане, но аз що да сторя, след като не е обяснено какво представлява това възпрепятстващо ключично дишане в първия случай!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първият пасаж на стр. 70, обяснява, че КД е коригиращ процес на уникален дисбаланс на енергията в организма. КД не е фактор възпрепятстващ ефекта от ТЕС,а коригиращ процес. Наистина може да се получи объркване тъй като първоначално КД е листвано като фактор. Но не мисля че може да се обърка КД описано в книгата с друго КД.
Особено в контекста на описанието на премахването на другите фактори, които могат да са пречки за получаване на резултати с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
kamen_leventieff
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Окт 2010 11:46
Местоположение: Градът на Слънцето

Мнение от kamen_leventieff »

Благодаря ви много за разяснението! Аз от самото начало разбрах за техниката от стр.70 - просто ми се искаше да си изясня писаното на стр.63, след като 2 очевидно различни неща се назовават с едно и също име. Такива важни работи, засягащи човешката психика, мисля, че трябва да се четат буква по буква и да се обръща голямо внимание на подробностите - затова питам толкова настоятелно за дребни детайли. Интересувал съм се от йога преди време и там в Пранаяма също се говори за ключично дишане, което представлява дишане изключително с върховете на дробовете. Така че съм малко обременен откъм понятия :) Благодаря ви още веднъж! А сега на работа!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Камене, да не би да си пилот?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
kamen_leventieff
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Окт 2010 11:46
Местоположение: Градът на Слънцето

Мнение от kamen_leventieff »

Не, но бихте ли ме светнали по въпроса ми за честотата на повтаряне на напомнящата фраза по време на сериите. Имам отговор от участник, но ми се пие вода от извора :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Там където отговорите от други хора съвпадат с моите обикновено не се включвам. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
kamen_leventieff
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Окт 2010 11:46
Местоположение: Градът на Слънцето

Мнение от kamen_leventieff »

Благодаря ви, г-н Петърнишки, продължавам нататък. :)
Публикувай отговор