ТЕС само с положителни фрази и утвърждения?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

ТЕС само с положителни фрази и утвърждения?

Мнение от Just_a_man »

Здравейте! Въпросът ми е дали би имало ефект, ако работя с ТЕС само с положителни утвърждения? Например "успявам във всичко", "вярвам във възможностите си", "привличам всичко, от което имам нужда" и т.н.? Чувствам се добре, когато използвам положителни фрази, но не знам дали при ТЕС това би било добре, ако не се съчетае с работа върху негативните емоции и съсредоточаване върху тях... Може би ще ми кажете да пробвам и да разбера сам, но все пак, ако имате някакъв опит с това, споделете, ще бъда благодарен. Иска ми се да работя само с положителни утвърждения ;)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС само с положителни фрази и утвърждения?

Мнение от ivangp »

Just_a_man написа:Може би ще ми кажете да пробвам и да разбера сам, но все пак,
Пробвай и разбери. :wink:
Ако си бе направил труда да прочетеш малко по-надолу из въпросите, или поне да си пуснеш една търсачка, щеше да имаш отговор на въпроса си и нямаше да го задаваш. :evil:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Аз съм работила така и определено при мен има ефект. Но обикновено го използвам само при Прокси.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Мнение от Just_a_man »

Аз засега си работя само с негативни емоции, без положителни утвърждения и скоро завършвам едно Предизвикателство и ще споделя резултатите си ;) Но се поразчетох из чуждестранните форуми за положителните утвърждения и ТЕС и научих някои неща. При тес-ане с положителни фрази трябва да се следи за реакциите на тялото и психологическите съпротиви (ПО), които изникват при опита да почувстваме това, което изричаме. Тези реакции се наричат "tail enders", на български си го превеждам като "опашки". Т.е., когато изрека примерно "Случват ми се само хубави неща", в съзнанието ми изниква "опашката" "Да, ама това не е точно така, цяла година ми се случват толкова лоши работи" и т.н. Та идеята е, тези "опашки" да бъдат отстранени с ТЕС, за да бъде разчистен пътят за мощните положителни утвърждения ;)
Смятам, щом приключа първото си Предизвикателство, да опитам този метод и се надявам на много положителни резултати. Някой работи ли само с положителни фрази и може ли да се похвали с успех? Както вече споделих, много ми харесва да работя с ТЕС по този начин и ми се иска да прочета мнения по въпроса :)
Благодаря!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Това с опашките е описано много добре и в книгата "Обещанието на енергийната психология".
Публикувай отговор