Ако само се потупваме... ?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Just_a_man
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Апр 2009 23:23

Ако само се потупваме... ?

Мнение от Just_a_man »

Интересно ми е върху какво ще въздейства ТЕС, ако само се потупвам, без да си мисля за нещо конкретно и без да изричам някаква фраза? Върти ми се една идея в главата. Ако имам даден сериозен проблем, и на подсъзнателно ниво той постоянно ме тревожи, въпреки че съзнателно не мисля за него, дали ТЕС няма да афектира върху него в случая? Едва ли е така, но все пак да попитам ;) Дефакто, има ли смисъл от потупване без концентриране върху даден проблем?
Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не знам какво ще стане, но принципно идеята на ТЕС е да се концентрираш върху проблема чрез думите, иначе умът ти блуждае. Според мен потупване без фрази ще има общооздравителен ефект, но не и конкретен. Освен ако в момента на приложението не си завладян от някаква много силна емоция, т.е. да се скъсваш от рев или да трепериш от страх. Тогава вероятно тази емоция ще бъде изчистена. Но принципът е един и същ - концентрация върху проблема, чувството емоцията.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор