Определяне на СЕН ниво

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
eses
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2009 11:08

Определяне на СЕН ниво

Мнение от eses »

Прочетох добре книгата и от няколко дни ТЕСвам. Мисля че определено има напредък,обаче срещам затруднения с определянето на степен от 1-10, намирането на място в тялото и понякога осъзнаването на емоцията. Например искам да съм по активна за нещата които са важни за мен,соред мен това че не съм е мързел,но мързел емоция няма.Какво се прави в такъв случай? Или пък не изпитвам неприятна емоция,но искам да променя нещо в себе си,например,аз съм човек който често се налага,искам да променя това но не мога да намеря негативна емоция.Относно оценяването,честно казано не изпитвам и нужда да го правя,просто следя дали все още съществува или не съществува,за сега си повярвах че след 3 дни работа над проблем,проблема изчезва и до сега е найстина така.
Другия въпрос които имам е: Проблема видимо изчезва найстина,дали обаче не е по дълбоко погребан?
eses
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Дек 2009 11:08

Мнение от eses »

Ще кажа аз как тес-вам и до какъв извод стигнах.В декларацията и напомнящата фраза понякога изброявам 2-3 чувства, и повтарям един след друг тесването 3 пъти,досега има ефект и то доста добър.Първо работих над постоянството си,защото ако не друго то точно то може да ми попречи да продължа да тесвам.Стигнах до извода че ако си повярва човек че едновременно 2-3 емоции и то последователно 3 пъти тесване ще действа то действа.
Преди 5 години почина мой много близък човек и това ме съкруши,изпаднах в много голяма дупка,която доведе до много страх,безпокойство и натрапчиви мисли. За 2 години успях да махна страха,сега не се страхувам,но натрапчивите мисли останаха,в момента тях тесвам,но проблема с емоцията си остава,защото аз премахнах страха който мисля че е в основата и сега малко трудно намирам емоцията която потдържа тези мисли. Ако работя пак върху страх но видимо не го изпитвам,има ли действие?И ако не намирам място в тялото си в което да усещам нещо( всъщност единственото място за всички проблеми до сега ги усещам в гръдния кош и деколтето) и ако не го назова в декларацията има ли действие?Някой от нещата който искам да променя в себе си не ми носят негативна емоция.Например смиението,искам да съм по смирена,но това че не съм не ми носи негативна емоция,то е просто желание,как би трябвало да бъде формулирана декларацията?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Описаният в книгата алгоритъм за ТЕСане не е единственият правилен път.
Той обаче е сигурен път. Ако за теб друг начин на ТЕСане действа , няма проблем, карай си по твоя начин. Ако обаче не получаваш желаните резултати, връщай се към сигурният начин.

Страхът вероятно не си го махнала. ТЕСай го. Ако не е страх то е някаква друга емоция, която поддържа наличието на натрапливи мисли, идентифицирай я и я ТЕсай!
Наличието на натрапливите мисли също води до определени емоции, ТЕСай и тях!
Смирение е много обща формулировка на проблема. За общи формулировки се прилага Предизвикателството.

Твоите убеждения (вярата ти) се превръщат в твоя реалност.

Всяка емоция има израз в тялото (удещане), търси го и ще го намериш.
Практика му е майката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор