Можем ли да прилагаме ТЕС няколко пъти последователно?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
bonka
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Ное 2009 07:14

Можем ли да прилагаме ТЕС няколко пъти последователно?

Мнение от bonka »

Здравейте!
Аз съм съвсем новичка и имам въпроси на които не намерих отговор.
Можем ли да прилагаме ТЕС няколко пъти последователно?
1. Определила съм СЕН на емоцията или проблема. ТЕС-вала съм я, но няма резултат. Мога ли веднага да ТЕС-вам отново. И до колко пъти последователно?
2. Ако пък СЕН е намалял, в следващите дни трябва да работя пак върху тази емоция така ли?
3. Ако междувременно СЕН е намалял, но не е станал 1 или 0, но емоцията се е сменила с друга, дали да работя върху новата емоция или върху старата?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

1. Можеш но промени декларацията така, че да описва по-точно проблема ти. Препрочети стъпките за правене на ТЕС и се увери, че използваш всяка от тях. Т.е., че правиш техниката както е описано. Също виж отново - Пречки за ефективна работа на ТЕС.
както и "14 стъпки към успех с ТЕС".
Често, но не винаги, само промяната на декларацията и пиенето на много вода дават резултати.

2 и 3 - можеш да правиш каквото искаш и да работиш върху различни емоции в един и същи час, ден, седмица, месец, година. Важното е да се връщаш към всяка от тях (емоциите), ако си я изоставила преди да си свалила нивото й под 1, и да работиш върху нея докато го свалиш под 1.
Т.е. почвам да работя с тъга по някакъв проблем - свалям я от 10 на 5, но ми се появява , страх на ниво 7, почвам да работя със страха, и го свалям до 3, но ми се появява вина на ниво 5, почвам с вината и я свалям под 1. След това се връщам на страха и ако е все още над 1 свалям и него под 1. След това се връщам на тъгата и ако е все още над 1 работя с нея докато е под 1 и т.н.

А може и - хващам вината и я ТЕСам докато е под 1 след това хващам следващата емоция която се появи, ако се появи, свалям я под 1 и т.н. докато никаква негативна емоция не ми се появява във връзка с този проблем, което от своя страна ще елиминира и проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Колко лесничко, приятно и бързо постижимо би било всичко ако имаше уред за мерене на ниво на емоциите!

Това е единственото нещо, на което не успя да ме научиш, Иване. При мен освен 10 и 0 друго няма, а в този случай нали се сещаш колко истинска е нулата :roll: .
bonka
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Ное 2009 07:14

Мнение от bonka »

ivangp написа:1. Можеш но промени декларацията така, че да описва по-точно проблема ти. Препрочети стъпките за правене на ТЕС и се увери, че използваш всяка от тях. Т.е., че правиш техниката както е описано. Също виж отново - Пречки за ефективна работа на ТЕС.
както и "14 стъпки към успех с ТЕС".
Често, но не винаги, само промяната на декларацията и пиенето на много вода дават резултати.

2 и 3 - можеш да правиш каквото искаш и да работиш върху различни емоции в един и същи час, ден, седмица, месец, година. Важното е да се връщаш към всяка от тях (емоциите), ако си я изоставила преди да си свалила нивото й под 1, и да работиш върху нея докато го свалиш под 1.
Т.е. почвам да работя с тъга по някакъв проблем - свалям я от 10 на 5, но ми се появява , страх на ниво 7, почвам да работя със страха, и го свалям до 3, но ми се появява вина на ниво 5, почвам с вината и я свалям под 1. След това се връщам на страха и ако е все още над 1 свалям и него под 1. След това се връщам на тъгата и ако е все още над 1 работя с нея докато е под 1 и т.н.

А може и - хващам вината и я ТЕСам докато е под 1 след това хващам следващата емоция която се появи, ако се появи, свалям я под 1 и т.н. докато никаква негативна емоция не ми се появява във връзка с този проблем, което от своя страна ще елиминира и проблема.
Сърдечно благодаря за подробния и изчерпателен отговор! Мисля, че ми просветна.
Публикувай отговор