МОЙ БЛИЗЪК СТРАДА ОТ...........КАК ДА МУ ПОМОГНА?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

МОЙ БЛИЗЪК СТРАДА ОТ...........КАК ДА МУ ПОМОГНА?

Мнение от ivangp »

Ако близкият ти не е дете под 14 години, т.е. няма оформена логика, и самосъзнание, защо той сам не иска да си помогне, а трябва ти да го оправяш?

Ако искаш да му помогнеш, най-добрият начин е чрез личен пример. Т.е. стани ти образец за подражание. Излекувай се сам с ТЕС и така той ще се убеди от първа ръка в силата и възможностите които му предоставя тази техника.

Вариант 2 - разкажи му за ТЕС, покажи му как се прилага за някой от симптомите му (като види резултати той ще е по-склонен да пробва сам. Забележка - не се оставяй да те убеждава само ти да му прилагаш техниката защото той не знае как и т.н., т.е. да паразитира.), подари му книгата, насочи го към уебсайта и форума. Т.е. дай му информация и го остави сам да реши иска ли сам да се бори за здравето си с или без чужда помощ.

Вариант 3 - прави му Прокси ( с уговорката първо да изчистиш себе си от всички негативни емоции свързани с неговия проблем и да помниш, че не можеш да го манипулираш, т.е. ако той сам не пожелае да се излекува, никакво Прокси и никой друг не може да го накара да се излекува).

Помни - всеки има правото на личен избор в живота.
Това включва правотo на избор на болест.
Живота си е негов и той избира как да го живее. Най-полезен на всички други можеш да бъдеш като се погрижиш първо за своя живот, а после за живота на останалите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Здравейте,

Мнение от adel »

много ми хареса израза "правото на избор на болест".

В момента имам дертове, с "избора" на болест на свекърва ми....

Използвах настройката"Въпреки, че се дразня, възмущавам от неразбирането на свекърва ми към нашата невъзможност /на семейството ми/, да бъдем постоянно с нея, аз напълно и безрезервно приемам себе си".
Мисленно тесах, пътувайки сутринта до работата си.
Колко голяма възможност ни дава "избора".
А когато избора на свекърва ми не е нашия избор ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не разбрах въпроса. Изборът на някой друг естествено няма да е твоят или вашият избор.
Но ти винаги имаш избор да се ядосваш или не заради избора на другия. Да му ходиш по свирката, да търпиш, съчувстваш или не.
Да отстояваш правото си на собствен живот или не.
И т.н.
Ти винаги имаш избор. Винаги.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много полезна тема...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Мнение от adel »

Иван, благодаря за отговора.

Вярвам, че дори и хаотичното /за сега/ ми използване на ТЕС, ще затвърди моя избор, без усещане за вина.
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Много полезна тема...

Мнение от adel »

Arethuse,
темата за свекървата :) или темата за избора.
Предпочитам темата за избора.
Публикувай отговор