Въпрос за ТЕС и позитивните утвърждения

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Въпрос за ТЕС и позитивните утвърждения

Мнение от tonita »

Здравейте,
скоро се запознах с ТЕС ,все още съм начинаеща но изключително много вярвам в ефективността на ТЕС. Вече го прилагах и имаше резултат. Но имам въпрос ,на който не можах да открия отговор във форума . Доколкото разбирам ТЕС действа както с положителни утвърждения , така и с отрицателни . Не съм сигурна че съм разбрала правилно ...
Въпроса ми е ако човек се занимава със сценично изкуство или спорт ,кое е по-подходящо като утвърждение при потупване на точките / ако иска да се представи добре , да се чувства спокоен на сцената , да владее себе си / - " Аз съм спокоен , сигурен в себе си , всичко ще мине добре '' или '' Страх ме е , не се чувствам готов ''......и т .н с отрицателни изречения ?
Четох за предизвикателството ,но не мога, или не съм сигурна как да формулирам отрицателните фрази .
Наистина не знам кое е по-подходящо ?
Моля , дайте ми съвет !

Благодаря предварително !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Можеш да приложиш Техниката на избора. Виж Допълнителни техники.
По принцип с ТЕС се работи с проблеми, т.е. с отрицателните емоции които си цитирала.
Аз те съветвам в началото поне месец да работиш само с нежелани емоции и след това да експериментираш с други техники.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Много благодаря за отговора ,ще започна да се занимавам с неприятните емоции / даже днес започнах /,но се чудех дали може да имат край - имам предвид страха от сцената например, защото както казват много хора той наистина е нещо абсолютно нормално .
Само че на мен ми се иска човек да разгръща целия си потенциал без да му пречи подобен вид страх / или сценична треска /
:) поздрави
daromi

Мнение от daromi »

Така ми казват и като ходя на лекар: "Нищо ти няма. Това, което имаш, се среща при 50% (60%, 70%,90%) от хората."
Само дето аз не се чувствам добре и искам да променя това. И съм отишла при тях. Какво ме интересува колко процента от хората имат същия проблем! На тях това може да им харесва.
Общо взето така стоят нещата - ако ти харесва, живееш с проблема; ако не ти харесва, опитваш да се освободиш от него.
Вместо страх, можеш да изпитваш радост.
Успех и пиши за резултата!
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Благодаря, непременно ще пиша за резултата !
Със сигурност ще има , ако успея да си намеря правилните формулировки !
Това е едно от най-трудните неща май.....
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

ТЕС ще ти подскаже правилните формулировко - ти замо започни от някъде, от където и да е.

Успех! :)
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Здравейте,
искам да се похваля с добри резултати ! Вчера имах изпит-концерт и последните два дни доста за занимавах с ТЕС.Имаше резултат,мина добре ,чувствах се спокойна,разбира се има още накъде да се работи,все пак това което искам да постигна не е лесно ,така че ще продължавам ,но имах напредък ,така мисля. Само че като правя ТЕС пада едно ГОЛЯЯЯЯЯЯМО прозяване след това.
Нормално ли е ?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Нормално е :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Искам да споделя още нещо - гони ме доста добър апетит от вчера ,и това ли е от ТЕС , обикновено нямам чак такъв апетит !
И да попитам още нещо -
как е по-правилно да формулирам декларацията си за дадена ситуация
''............................ аз избирам да бъде еди как си ...."
или
''..............................аз избирам да бъда /аз/ концентрирана /например / и т .н.
т.е. към себе си ли трябва да насочвам винаги или може към ситуация ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Към себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор