Защо се използват негативни фрази в ТЕС

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
neti
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2009 15:57

Защо се използват негативни фрази в ТЕС

Мнение от neti »

Здравейте, Иван! Прочетох книгата и се питам защо трябва да си напомням, че нещо ме боли или че се чувствам зле. Не трябва ли напомнящата фраза да е точно обратното на това, което сме декларирали? Напр. в декларацията казваме"Въпреки че имам главоболие...", не е ли по-добре при потупванията да си напомняме, че главата ни е минала напълно и никога повече няма да ни боли?
Вторият ми въпрос е по време на потупванията колко пъти трябва да казваме напомнящата фраза? На едно място в книгата пише, че се извършват 10-ина потупвания докато я повтаряме, а малко след това - че се повтаря по веднъж, докато се потупва всяка точка.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И на двата ти въпроса е отговорено в книгата и тук във форума.
1. Повтаря се проблема за да се получи асоциация между правилно протичане на енергията и проблема, което от своя страна елиминира проблема. Разликата между ТЕС и позитивните утвържденията е, че има енергийно въздействие.
2. На всяка точка се потупва поне по 10 пъти и се повтаря НФ поне веднъж. Може и повече пъти да се потупва и да се повтаря НФ.

3. На всички препоръчвам да препрочетат книгата поне 3 пъти, особено описанието на техниката. Информацията е нова, доста е и един прочит не е достатъчен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Троя
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Юли 2009 11:06

Мнение от Троя »

А след като е прочетана само веднъж, неможе ли да се прилага написаното,докато трае вторият или третият прочит?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Разбира се че може. Но има голяма вероятност да не правиш нещата както трябва и съответно да няма ефект. :)

Аз нали съм "бързата кучка" още преди даже да дочета първия път книгата започнах да правя нещата. Някои ги бях запомнила добре и ги прилагах правилно, но други не и липсата на резултат ме отчайваше идразнеше.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Lady Frost написа:Разбира се че може. Но има голяма вероятност да не правиш нещата както трябва и съответно да няма ефект. :)

Аз нали съм "бързата кучка" още преди даже да дочета първия път книгата започнах да правя нещата. Някои ги бях запомнила добре и ги прилагах правилно, но други не и липсата на резултат ме отчайваше идразнеше.
Много точно казано. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Какво е Основна рецепта? Според мен е Настройка, Серия 1, 9-те гами, Серия 2. Правилно ли съм разбрала?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Когато си купих книжката веднага я прочетох, улесни ме честото влизане в този форум. Ей така, на шега си ТЕСнах страха от едно събитие. Честно казано резултатът беше бърз и траен. Не че е изчистен напълно, но схващам някак с душата си идеята на ТЕС. Благодарна съм.
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Да споделя и аз нещичко

Мнение от violetavioleta »

И аз съм от по-бързите. Бях на семинар. Прочетох веднъж книгата. Много неща не ми бяха ясни, но от опит знам, че работата учи. Започнах с предизвикателство върху ставни проблеми. В процеса на тесането продължавах да се информирам и форума ми помогна значително. Сега вече чета книгата като настолна, защото търся моментите ,които не съм разбрала. Т.е. отварят ми се очите и вече знам какво още трябва да науча.
Днес постигнах успех с главоболието на майка ми, която е на 78години. Тя се справи сама, с моята помощот и главоболието от 5-6 се сведе на 0.
Желая успех на всички!!! :)
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Аз не само прочетох книжката многократно, но и всички теми като си извадих текстове, които са ми интересни. Така имам информация от практиката на други.
Виолета, сподели ми на ЛС за резултатите от ТЕС за ставите. У нас този проблем е добре застъпен :D
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Оплетох се съвсем. Например: съставям си Декларация: Въпреки че имам възпален седалищен нерв на левия крак и той е леко изтръпнал аз напълно и безрезервно възприемам себе си - това е за Настройката. Имам възпален седалищен нерв на левия крак и той е леко изтръпнал - това ли е Напомнящата фраза? И само това ли трябва да повтарям при потупванията?
Правя основната рецепта на лявата ръка. На 10-тина потпувания - НФ по веднъж, нали?
След това какво следва - същото и на дясната ръка? Отново Настройка с Декларация, Напомняща фраза и т.н.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не знам какво и откъде си чела, но не е това правилният начин. Прочети в книгата отново кое как се прави.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор