Няколко въпроса за чистене на случки

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Boko
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2017 09:44

Няколко въпроса за чистене на случки

Мнение от Boko »

Здравейте на всички.
Закупих си книгите на Иван Петърнишки за ТЕС и Емоционална психотерапия след което започнах да прилагам техниките.Но имам няколко въпроса на които се надявам да ми отговорите.Започнах първо да прилагам техниките за един мой страх и забелязах че наистина физическия усещания доста намаляха но ми останаха черните мисли в главата това значи ли че трябва и тях да ги чистя с ТЕС.Също така искам да попитам забелязах че когато искам да чистя някаква случка от миналото но когато си я спомням не мога да изкарам емоции след което реално не мога и да я изчистя.И последно коя техника е по добра за чистене на случки Пренареждане на матрицата или дългата техника на върха на пръста.
Извинявам се предварително за дългият въпрос и ако има нещо нередно във въпроса ми.
Благодаря ви.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Hяколко въпроса за чистене на случки

Мнение от ivangp »

1. Черните мисли са черни защото предизвикват нежелани емоции. Само емоциите ни оцветяват нещо в черно или бяло. Ако има черни мисли значи има неизчистени емоции. Иначе щеше да има просто мисли, без емоционална окраска. Най-вероятно не си чистил страха си чрез случки, а общо.

2. За всеки човек различна техника ще работи най-добре. Пробвай ги всичките и си харесай някоя.
За случки без емоции ПМ е по-добра от Дълга ТВП.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор