МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
0574
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2018 11:50

МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Мнение от 0574 »

МОЖЕ ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ, БЕЗ ДА ГО АНГАЖИРАМ ДА УЧАСТВА
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Мнение от ivangp »

Да, можеш ти да му потупваш точките и да говориш вместо него, а то само да слуша. Или можеш да му правиш прокси. Как се прави прокси пише във форума. Ползвай търсачката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
0574
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2018 11:50

Re: МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Мнение от 0574 »

не съм навлязла още в ТЕС....уча се.......Детето ми е шести за седми клас, увлече се в
по т.н геймърство, не иска да спортува, да излиза въобще навън, по цял ден е с телефона или пред компа. Разведена съм, боря се сама с проблема, а баща му го подкрепя и поощрява за игрите, затова ми е много трудно
0574
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2018 11:50

Re: МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Мнение от 0574 »

помагайте с какъвто опит имате, със съвети ....Ще съм ви много благодарна
gingerina
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2011 05:39

Re: МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Мнение от gingerina »

Здравей,
Истинско прокси не съм правила. Но като имам проблем с децата обикновено както съм чела тук гледам да определям моето отношение към проблема. Т.е. как това, че детето ми играе игри ме кара МЕН да се чувствам, каква ми е емоцията. Както казваш, детето и бащата нямат проблем с това, а само ти. Определяш си емоциите, оценяваш ги от 1-10 и работиш докато ги изчистиш.
Ето това много ми харесва и много ми е помагало:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... =60#p19841

Освен това, моите синове също много играят на телефони и таблети и това ужасно ме дразни. А всъщност аз самата прекарвам мнгоо време на телефон или лаптоп. Все по-често вместо към книгата посягам към телефона. Така, че може да е проблем всъщност, който те дразни и у самата теб...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: МОГА ЛИ ДА ПРИЛАГАМ ТЕС ВЪРХУ ДЕТЕ

Мнение от ivangp »

Тежък и силно разпространен проблем в наши дни.
Но както вече ти бе отговорено, синът ти няма проблем, а ти имаш.
Проблемът са негативните емоции. Най-вече страхът от евентуални проблеми в бъдеще.
Най-добрият начин да научиш детето си на нещо и да го промениш е да му бъдеш модел за подражание.
Т.е. да се храниш както би искала то да се храни, да спортуваш толкова, колкото би искала то да спортува, да пиеш и пушиш толкова колкото би искала то да пие и пуши и т.н.
Не му казвай, а му показвай.
И най-вече приеми го с "проблемите" му. Както и себе си със своите.
Светът е огледало, в което виждаме отражението на собствената си същност.
Когато сочиш навън винаги поглеждай навътре.
Промени себе си за да промениш и реалността си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор