Уголемена 3-та сливица на дете, засегнат слух

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Преди да заспя отново :D :D :D правих ТЕС , мислено на Деско, за тъгата и. Стигнахме до това, да се засмее ( представях си, че първо я потупквам аз, а после тя сама започна да се потупква, а аз заедно с нея, за всеки случай :wink: ). Направих и подарък-голям гирлянд от елхови клончета (явно Коледата ме е обсебила :lol: :lol: :lol: ) тя го взе и се покатери на една домакинска стълба, за да го окачи високо над пердетата и много доволна. Деско, ти май много обичаш растения, а?! Имаш ли си достатъчно? :D :D :D Предлагам ти, ако не го правиш, да почнеш- да говориш на цветята си, говори им и се потупквай, да видим какво ще се получи. :roll: :lol: Докато си сама в къщи им изкажи всичко, което ти тежи, но не спирай и да се потупкваш през това време, става ли?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Здравейте. Искам да ви благодаря за всичко, което правите за Калоян, за да се оправи.

Ирмена, напълно позна, че Калоян много тъгуваше в началото, беше го страх да не го оставя и доста плачкаше, а и се стискаше да плаче също. Накрая най-вероятно се примири, но пак си му е тъжно.
Иване, последно наистина се окзва, че дясното ухо е по-зле от лявото. Не знам какво означава този подарък, какво символизира, но на по-долния пост на едно от момичетата christa, съвпада горе долу подаръка-нивеляшка. Зеления цвят също съвпада с по-долно описание. Странна работа.
vladopetkov, определено си прав, че връзката ни е много силна. Постоянно ме търси, постоянно иска да се гушкаме. Хомеопатката също ми го е казвала. Също и, че моите проблеми се прехвърлят върху Коко.
Alisa, не знам какъв подарък точно си ни направила, но в петък мъжът ми извънредно си тръгна от работа доста зле. Не знам дали има нещо общо или е съвпадение. Но факт е, че изпуснахме банкета в петък :) Относно твоите виждания, направо съм впечатлена. Калоян искаше подарък от дядо Коледа кученце, което правило "баф". Действаме и с т.нар. награди, ако слуша. Това не знам до колко е правилно, но си мисля, че трябва да се научи, че когато прави нещо хубаво, съответно ще бъде възнаграден. Иначе от както тръгна на ясла коренно се промени. Доста неща ги прави на пук, на инат. Не е в яденето, там нямаме проблеми, но имам чувството, че ми отмъщава за дето ходи на ясла. Нямам спомен да сме му обещавали нещо и да не сме го изпълнили, но ще си помисля още. Засега не се сещам.
christa, предполагам, че Калоян си сдържа мъката, защото още в началото го забелязах как иска да си поплаче, а ние нали уж за добро му викахме, че е мъж и не трябва да плаче. Едната вечер го виждам как се стиска, бяхме в банята и му викам-поплачи си мамо, поплачи си и той като ревна. Много мъчно ми стана.

Аз вчера се тес-ах с декларацията както ми писа Алиса. В началото вътрешно се съпротивлявах, че иска някой да ми помогне, но после се понесох по течението. Общо взето ми е доста изнервено, още от снощи, та и сега. Няма промяна в състоянието на Калоян. Искрено се надявам, че това се дължи на някакво забавяне, както беше писал Иван.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз благодаря на всички, които се включват.
Влизам от време на време да чета, но не са ми свободни ръцете да пиша.
Всички описания звучат много силно.
Между другото скоро правих подарък на едно друго детенце. Също подарих кутия, в която не зная какво има и отвътре излезна клоун на пружина.

За сега аз не мога да се включвам с проксита. Но си мисля, че ако мога, бих наблегнала на Деси :roll:
Как мислите?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Снощи не успях да правя ПРОКСИ в 8 часа, но когато се прибрах и се замислих аз усетих повече проблемите на Деси!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

И аз не успях да се включа,че детенцето ми е болно,но ако решите отново да правите прокси,ще участвам
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Деско, за подаръците виж тук http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... c&start=30
Действаме и с т.нар. награди, ако слуша. Това не знам до колко е правилно, но си мисля, че трябва да се научи, че когато прави нещо хубаво, съответно ще бъде възнаграден.
Дали винаги ще си до него за да го награждаваш?! Ако няма награда, ще "слуша" ли? Ами ако "слуша" дали другите ще го награждават ( мъж на 40 години :wink: в работа...)? Ще има ли собствено мнение и самостоятелност ако все "слуша" някого?! Какво значи да "слушаш"?! Ами ако отказва да "слуша" развивайки голяма 3-та сливица, която да му притиска евсахиевата тръба=нечуване????????? А?! :?: :!:
Доста неща ги прави на пук, на инат
Защо? Каква е причината?
имам чувството, че ми отмъщава за дето ходи на ясла.
Защо?
а ние нали уж за добро му викахме, че е мъж и не трябва да плаче
Къде тук е ЕМОЦИОНАЛНАТА СВОБОДА?
Не ти се карам, опитвам се да ти посоча явни за мен, разминавания със здравословните норми, ако въобще една норма може да е здравословна от гледна точка на ТЕС, но това е друга тема...
Помисли и ТЕСай, аз продължавам да опитвам дистанционна помощ. :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Е, това за награждаването се прави определен период от време. Да поощриш детето, да му покажеш кой е правилния път, после само поема по пътя, започват другите подходи в зависимост от възрастта. Не казвам, че съм права де :)
Знам ли защо ми прави на инат :roll: Обяснявам си го с яслата, че не съм до него, че съм го един вид изоставила, а той не е съгласен да ходи там, а аз на работа.
А за емоционалната свобода, знам че там греша. Против съм да го спирам да плаче, да се стиска. Но понякога, когато се чудиш как да успокиш детенцето, започваш да търсиш всякакви варианти, били те правилни и неправилни. Случва се да реагирам неправилно на изпълненията на Коко, после се упреквам. Вярно е, че трябва да работя върху себе си. Много често ми се случва да съм изнервена, признавам си. Определено всичко се отразява върху Калоян :cry:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Деско, нещата стават така както си стават. Децата често страдат заради нашето отношение, често при на с е същото. Ориентирай мислите към действия, остави какво е.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
lubo
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Май 2010 10:10

Коко и Деси

Мнение от lubo »

Моето скромно мнение е че проблемите на детето изцяло произтичат от проблемите на майката (или родителите). Човек ако прочете историята им ще го забележи и в буквален смисъл. Кой може да си представи детето здраво и щастливи при това състояние на майката (и бащата)?!!!!!
Аз лично не мога да си позволя да правя каквото и да е директно с детето. Просто нещо ме спира! Пожелавам на Деси (и съпруга и) да се вземе в ръце, защото детето и просто това чака.
В противен случай излиза че КОКО трябва да "поведе хорото"!?
Седят бухал и менгеме на един клон. След дълго мълчание бухалът казал:
- Буху, буху!
Менгемето отвърнало:
- Браво бе, дай да ти стисна ръката!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Здравейте.
Искам да се похваля, че левкоцитите на Калоян са в норма. Малко в горна граница, но влизат :)
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Това е страхотно! Дано продължи и по скоро да се оправя детенце :)
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз също не съм правила прокси в събота, защото, да си призная, нямах сили за това. И като гледам колко хора изведнъж са се почувствали зле, когато е трябвало да участват се питам дали деско е допускала помощта до себе си и детето? А иначе нищо не пречи всеки да й праща енергия и да прави прокси, когато реши.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Femme написа:Аз също не съм правила прокси в събота, защото, да си призная, нямах сили за това. И като гледам колко хора изведнъж са се почувствали зле, когато е трябвало да участват се питам дали деско е допускала помощта до себе си и детето? А иначе нищо не пречи всеки да й праща енергия и да прави прокси, когато реши.
Аз не, че нямах желание, но като при Любо нещо ме спираше. Не можах да създам такава връзка, при която да знам, че ще има смисъл. Може би трябваше да тесвам това....но тогава не ми хрумна.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Да, прави сте до някъде Femme и bulgi. Усетих нещо такова, когато се тес-ах, че съм готова да приема помощ. Тогава си помислих, че успях да го изчистя това задържане, защото накрая се пуснах по течението на водата. Но явно е останало нещо :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво е положението със сливицата сега?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор