Започване на работа след майчинство

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Започване на работа след майчинство

Мнение от Arethuse »

И така, всяко нещо си има край, малкото ми бебе вече не е бебе, животът следва своя ход и се оказва, че съвсем наскоро ще започна работа.

При това възникват един куп притеснения, осъзнати и сигирно и неосъзнати, свързани с този факт.

Ще се опитам да си ги изброя тук, за да ми е по-прегледно и да си ги тесам и се надявам, че може да се включат и някои други и да обменим опит.

1. Той е много привързан към мен. Още от бебе не се отделя от мен. С времето естествено става по-самостоятелен, но все пак повече от половин един час не изкарва без мен вкъщи (тръгва по стаите и започва да ме търси), и повече от два три часа навън. Навън все пак е п-добре, защото има интересни неща, изморява се и заспива.

2. На второ място, но не и по важнст, аз го кърмя и той не яде значителни количества друга храна. Проявява интерес към храната, но не сме сигурни с мъжа ми дали я свързва всъщност със задоволяването на глада си. Всъщност това не ми е толкова притеснително, той расте и все някога ще започне да яде, но не знам как ще му отрази емоционално това внезапно спиране на кърменето в дневните часове, и също така се опасявам, че колкото е залепнал сега за мен, като ме няма цял ден и вечер като се върна, съвсем няма да има пускане, което честно казано вече ми тежи, защото трябва да готвя с него, да прибирам с него, да се къпя с него и с него да ходя до тоалетната. Понякога е забавно, но понякога започва да ме изнервя.

3. Друго, по-малко притеснение е, че той много не говори, аз го разбирам добре, но баща му (който ще се грижи за него), често не го разбира, но това само е въпрос на време, надявам се.

Започвам да тесам и ще дописвам.

Имам и други притеснения относно започването на работа, но те не са свързани с детето и ще ги оставя за друга тема :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

При нас Кирчо беше така привързан, както и Яна сега. Положението ни е малко сходно с твоето, защото чакаме следващото бебе и аз се притеснявам тя как ще го приеме. При положение, че реве, когато ме види да гушкам Кирчо или баща й. Поръчах й капки на Бах. Жената, която ми ги прави, ми дава анализ на състоянието й. И, четейки анализа, установявам, че аз имам проблем за решаване. Явно аз прилепвам децата до себе си. Сега започнах да го тесам, но доста малко. Предстои ми по-подробно заемане с това.

Изцеждала ли си се? Той може ли да пие кърма от шише? Нали знаеш, че Меги така ходеше на работа - с изцеждане.

А това, че само ти го разбираш, не е проблем според мен. Една приятелка беше с деца на 5-6 години и на 1,5 г, когато нещо й прищрака и заряза децата на мъжа си за няколко дена. Казва, че до този момент мъжът й е подминавал малкия като кукла. Когато се върнала, мъжът й бил възхитен, казвал й колко богата душевност има бебето, как се разбират и т.н. :lol:
При нас също само аз разбирам какво говори Яна. Мъжът ми не се опитва особено да я разбере, сигурно мисли, че не му е работа. Но ги оставям двамата. Понякога виждам как не може да я разбере, но пак ги оставям да се оправят без да помагам, правя се на ударена.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да ти кажа, сигурно и аз имам проблеми за решаване :lol:

Ще помисля в тази насока.

Засега започнах да тесам с

Въпреки, че се притеснявам Ники да не се травмира от това, че няма да ме има... Въпреки, че се страхувам, че Ники може да си помисли, че съм го изоставила... Въпреки, че и на двамата ще ни е мъчно... Въпреки, че знам, че ще ходи по стаите и ще ме търси и няма да знае къде съм...


Но малко механично го правя. Сигурно има нещо по-дълбоко.

Не съм се изцеждала, той пие течности от чаша (или нормално шише) или гребе с лъжичка от купичка. Шише с биберон никога не сме му предлагали, а тези детските чашки за пиене се чудеше какво да прави с тях :lol: Силно подозирам, че няма да пие кърма от шише. Аз ще се изцеждам, поне в началото, докато се регулира лактацията. А и ми се иска да се храни повече. Не че искам да го отбивам, но мисля, че и това постояно висене на циците ми е малко прекалено :lol:

За разбирането не се притеснявам толкова, знам, че ще се напаснат. Те иначе се разбират много добре, даже напоследък се случва малкият да не пуска баща си да ходи някъде (например да излиза от стаята), а като баща му излиза без него/нас, започва да плаче.

Може ли да споделиш малко повече за анализа на жената с капките на Бах?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ето малко повече - http://www.rodilnitza.com/forum/index.php?topic=619.0 :lol:
Мисля да пусна един от нейните анализи, за да се види как изглеждат.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Привет!

Искам да споделя, че при нас нещата потръгнаха много добре, детето е спокойно, яде, спи, радва се на баща си, нямаме никакви грижи. :D
Аз също съм спокойна, работата върви добре и така :D

Не тесах много, но чинно си изтесах всичко от първите два поста и много се радвам, че промяната и на тримата ни се отразява много добре :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

mayadob написа:Ето малко повече - http://www.rodilnitza.com/forum/index.php?topic=619.0 :lol:
Мисля да пусна един от нейните анализи, за да се види как изглеждат.
Аз също давах такива капки на малкия когато го пуснах на градина - давах Рескю и Орех. Едновременно с това му правих и прокси на детето, защото хич не му се ходеше на градина. Както писах и в други постове засега не мога да се осланя само на ТЕС, а го комбинирам я с Бах, я с хомеопатия.
Както и да е резултата беше повече от чудесен и детенце от втората седмица ходи с желание и настроение.
За капките съм "самоука" изчетох 3 книги по темата, но ми стана интересно какво представлява този анализ.... Мая, ако е удобно може ли да ми пуснеш да видя какво представлява? Аз водих големия си син на Бах терапевт, ама никакъв анализ не съм получила ;-)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ОК, Аурелия, ще пусна анализ. В Родилницата.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

mayadob написа:ОК, Аурелия, ще пусна анализ. В Родилницата.
Благодаря :)
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Не намерих друга подходяща тема и макар тази да е малко " в застой " реших да пиша тук .
Накратко : предстои ни ясла .
Притесненията ми са доста , почти сходни с гореописаните :
1. Той е много привързан към мен. Още от бебе не се отделя от мен.
2. На второ място, но не и по важнст, аз го кърмя .. Как ще му отрази емоционално това внезапно спиране на кърменето в дневните часове ...
Освен тези горе са и моите страхове и притеснения , че доста ще реве , понеже съм пробвала да го оставям за малко с непознати ( в детски кът ) като се е заиграл , но доста бързо открива , че ме няма и почва яко да крещи ! А пък ва нашите ясли има практика още от вратата да го дърпат от ръцете на майката , та и това ще драматизира допълнително работата .
Моите страхове и притеснения ще ги изтесам , но имам въпрос как да действам с него , понеже искам , ако мога да го подготвя , а не знам какви ще са емоциите му .
Става ли :

Въпреки , че скоро ще ме отведат при непознати лелки , от които ще се изплаша отначало ....

Въпреки , че ще ме дръпнат рязко още от вратата и това вероятно ще ме уплаши до смърт ...

Въпреки , че мама няма да бъде с мен постоянно , както досега ...

Въпреки , че ще бъда сам за известно време през деня .... аз знам , че мама винаги ще ме взима и пак ще сме заедно ... ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Става, ама не е добро.
Според теб това ли мисли и чувства детето ти?
Виж как се прави прокси.
Работи интуитивно след като си се идентифицирала като него, т.е. с първото което ти се появи, а не с логически правилното за теб в момента.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Чела съм как се прави прокси и съм го ползвала за разни хреми , кашлици , трески и прочие неща .

Ще пробвам с влизането ми в неговата роля , но как точно да оценя от 1 до 10 чувства , които все още не съществуват ?

Мисля да пробвам и с т-ка на избора , например :
Въпреки , че всеки път , когато мама не е наоколо , аз изпитвам силен страх ... , аз избирам да съм спокоен , когато остана сам , понеже знам , че не съм изоставен ...
Нещо от сорта ?
Благодаря за всяка помощ !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Sylvia написа:
Въпреки , че всеки път , когато мама не е наоколо , аз изпитвам силен страх ... , аз избирам да съм спокоен , когато остана сам , понеже знам , че не съм изоставен ...
Ето това вече е много по-добро.

Чувства, които още не съществуват = липса на проблем.

Ти обаче имаш чувства, които съществуват в момента и точно тях трябва да адресираш преди да правиш каквото и да е прокси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор