Плаче без да спира

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Плаче без да спира

Мнение от Arethuse »

Сякаш не иска да спи, но толкова много пищи...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Напоследък трудно и късно засива и сякаш като усети, че искам да го приспивам, започва да се тръшка и да се съпротивлява. Тази нощ се събуди с ужасяващ плач, не искаше гушкане, нито гърда, нито да г разхождам...
Излязохме с колата - същата работа. Правих тес на себе си и на него, но не е лесно с толкова болезнено пищящо бебе. Когато се прибрах светнах лампите, дадох вода и сега заспа... но ме е страх... тесам и не знам какво става.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Съвет от препатил. Първо си махни рекцията към плача/пищенето му. знам, че то може да те побърка абсолютно. След това му прави прокси колкото можеш и когато можеш. Кой знае какво му минава през главицата. Най-важното е ти да не изперкулясаш междувремено. :)
Може да пробваш и да му пращаш успокоителна енергия с ръцете си. Техниката за която говорихме с ЛС :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, това за реакцията е ясно. Ама трудно беше с ревящо на умряло дете, гърчещо се във всички посоки. Правих и прокси и КТ (нищо не почувствах, което не е показателно, де). В крайна сметка се успокоих, но наистина много се шашнах, защото не се е случвало така да плаче и толкова дълго.
по едно време даже си мислех да идем в болницата, но като си представих, че ще му хакнат най-вероятно нещо успокоително, ще му вземат кръв и ще ми набиват канчето заради ваксините, тоест липсата им, бързо се разубедих.

Правих прокси за болка в коремчето и растящи зъби, може и да са свързани. От няколко дни не яде нищо, освен кърма, ама в червата му се чуват едни оркестри...

Иначе е много бодър, весел и любвеобилен през деня.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

До кои зъбки е стигнал? Моя син плачеше по подобен начин, когато му излезе първия кучешки, беше си страшничко. Не знам защо, но точно тия зъби много болят.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ох. (въздишка на облекчение)

Фрост - стигнал е до кътните. Но според мен беше нещо като нервна реакция от преумора (може би).

От известно време имаше тенденция да заспива късно към 10-11 часа, но като дойдоха свекитата този час се премести към 11.30 :shock: И всъщност не иска да заспива, защото ако го занеса в спалнята и му дам да суче, в момента, в който някой угаси лампата например, се започва едно тръшкане, което не свършва докато не отидем в другата стая. Случвало се е цялата къща да е тъмна, а той да ходи по стаите и да си играе най-невъзмутимо :lol:

Та въпросната нощ пак трудно заспа и като се събуди сякаш се сети, че не е искал да заспива...

Мисля, че беше комбинация от новите хора вкъщи, плюс усещане на моята нервност, пак заради тяхното присъствие. Почти не правих ТЕС през този месец, и бях доста стресирана.

Освен това детето спря да се храни. Не че преди ядеше много твърда храна, но сега имаше поредици от по няколко дни, в които не ядеше нищо, освен кърма. Освен това и хремата :roll: Тя поне мина за един ден (добре, че тогава се мобилизирах да тесам). А аз бях изпаднала в някакво супер нервно състояние. Не знам защо не правих тес - най-вероятно як ПО.

Важното е, че не се е събуждал през нощта от тогава,
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Радвам се, че нещата са се нормализирали! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор