Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ясно ми е всичко това.
Насилствени препоръки... така ги усещам. Просто не ми идва понякога да убеждавам хората във всичко това, за което пишеш. Може точно Краси да е какавидата, която трябва да се измъкне сама.
Може би за мен са насиствени, защото по принцип бих ги дала, но не ми идва.

Вярвам, че след операцията Елена може да има щастив живот, въпреки нея. Или по-точно вероятността за щастлив живот не зависи толкова от самия факт дали е оперирана или не.

Без операция пак може да се стигне до усложнения, за които да казват на Краси "Видя ли!" и да теса вина.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Иване напълно съм съгласна с теб че никой нищо не знае със сигурност. 5% от всички операции завършват фатално.Никой не знае предварително кои, ще приключат така. Ако обаче стигнем до операция, аз искам да се концентрирам върху 95%.

Сигурна съм че след години, ще има много по-съвршенни методи от това да се реже. Прав си че познанията ни напредват много бързо в тази област. Дори съвременната медицина може би ще бъде тотално трансформирана. Обаче аз нямам това време.

Страх ме е да не взема грешно решение. Страх ме е да не взема късно решение. Не знам къде съм и не искам да бъда съдена за това.

Астролог (за тази и следващата година), ТЕС,народен лечител и приятели, които се занимават с алтернативна медицина казват да не я оперирам.

Искам един доктор , който да каже че е възможно да се мине без операция при нейното състояние.

Днес се опитах да си "говоря" с Елена. Каквото и да я попитах, колкото и да се мусех или усмихвах, тя беше много сериозна. А тя не спира да се смее.

Тесах я да расте здрава и силна, както винаги. Почна да се смее още преди да докосна т.7 - вече си знае, кога идва веселата част. Ще направя предизвикателството за нея. За точната формулировка ще послушам съвета на Мая - ще си я тесам. Мисля че трябва да се насоча към последствието от дефекта като не мога да открия причината за него :(
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Майната й на причината. Може да я научиш някой ден, но не се спирай, за да я търсиш специално, явно не излиза.

Като гледам везната ти е наклонена наполовина.
Отношенията ти с лекарите не са чисти и стабилни. Излизаш от равновесие, когато се намеси лекарското мнение.
Изтесай всичките си разговори с лекарите. Направи ТКФ на всичко, което помниш. Извади си всички бумажтини от изследвания, визитки на лекари и каквото друго имаш и се потупвай, докато ги разглеждаш и държиш.
Тесай и всичко, което помниш за лекарите от малка.
Тесай това, което знаеш от родителите си за тях.
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

Здравей, Краси,
Започвам с това, че аз съм последовател на ТЕС. Запознах се с техниката неотдавна, през април тази година. Бях на семинара за начинаещи в София, проведен на 12 юни. Пиша това, за да разбереш, че не съм против ТЕС и практикувам техниката. Но останах изумена и силно се разгневих на написаното от теб, че се колебаеш за операциите на дъщеря си!!! (даже тесах гнева си).
Не мога да допусна, че си толкова наивна да вярваш, че изключително сериозна диагноза като Тетралогия на Фало може да се излекува с ТЕС, народна медицина, хомеопатия...... :shock: :shock: :shock: Дъщеря ти има едновременно 4 дефекта. Правилно ли съм разбрала? Как си представяш, че тя ще живее пълноценен живот с тях, с липсваща белодробна клапа?..... :shock:

Трябва да направя едно много важно уточнение: самата аз бях родена с предсърден дефект. Оперираха ме в края на 80-те години, когато, благодарение на проф. Чирков, в България беше създадена съвременната кардиохирургия. (Разбирам, че ти живееш в друга държава, така, че този факт няма отношение към теб.) Благодарение именно на оперцията, днес аз съм жизнена, не се уморявам, когато тичам, спортувам, ходя по планините, водя напълно нормален живот. Бях на 16, когато ме оперираха, т.е. достатъчно осъзната, за да съм наясно, че в часовете по физическо аз не можех да спортувам активно, защото много лесно се уморявах, бях непълноценна. И то забележи, само от един-единствен дефект. А какво да кажем за четирите на твоето момиченце? Тя сигурно е посиняла, нали? Многократно съм лежала в болници с деца с такава диагноза, знам как изглежадаха..... :( Веднъж в детското отделение бяха приели жена на 26 години с тетралогия на Фало, която беше толкова синя, че едва можеше на направи няколко крачки - просто се задъхваше. Аз бях малка, но си спомням неин разговор с една сестра, че не може да прави дори секс, защото от възбудата толково се уморява, че се чувства зле и не може да диша.

Тази диагноза е много сериозна! (вероятно си наясно). Крайно време е да проумееш, че детенцетото ти има нужда от медицинска помощ. Ти си отговорна пред него! То не може да говори, за да ти каже как се чувства.

Притеснява ме това, че астрологичната прогноза не е благоприятна за операции за тази и следващата година. Потърси друг астролог, може пък да има някаква греша.

Пожалавам ти да "стъпиш здраво на земята" и да проумееш, че ТЕС не е панацея! Помага, но не на всеки и не при всички заболявания.
Искрено ти пожелавам успешни операции и здраво, пълноценно дете! :wink:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

До сега никой не е опитал с ТЕС и подобни подходи :idea:
Orange
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 03 Май 2010 15:41
Местоположение: София

Мнение от Orange »

mayadob написа:До сега никой не е опитал с ТЕС и подобни подходи :idea:
Така е.
Разбирам, че нямаш никаква представа какво представлява Тетралогия на Фало, а и не си виждала външния вид на тези хора..... Нищо лично :wink:
Но не си представям ТЕС да помогне за изграждане на белодробна клапа..... :roll:
Тази диагноза е една от най-страшните в кардиологията.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

СветланаББ написа:Краси, пише ти майка на дете с Фало.Слава Богу, дъщеря ми отдавна преодоля този проблем и вече е голяма-25 години. Вярвам, че ще се справиш! Когато се роди дъщеря ми, не бях чувала нито за Силва нито за ТЕС.Но инстинктът ми на майка ми подсказваше точно това, което ти казва Иван.Визуализирай непрекъснато. Аз тогава не знаех, че е възможно моте представи и мисли за здравото и сърчице да помогнат и когато ми казаха че дупчицата е намаляла, лекарите го отдадоха на лошо измерване. Визуализирай и преместването на седящата аорта, която се премества там където и е мястото.И вярвай! Добрите мисли на хората от форума ще ти помагат. И през цялото време мисли за дъщеричката си като за абсолютно здраво дете. Моите мисли са с теб!
Краси, ти ТЕСаш от 8 месеца. Не може да няма никаква промяна!!! Помисли. А това, което ти е написала Светлана е от личен опит, не може да го пропускаш покрай ушите си. Визуализирай и ВЯРВАЙ!
Мисля че страховете ти са много. Не вярваш и затова се объркваш. Имаш ли срок за операцията? До каква възраст трябва да се направи, ако я решиш? Все имаш време да се заемеш сериозно, да изчистиш себе си от всякако чувство за вина и отговорност и да ВЯРВАШ!
Дерзай! Всички сме с теб!
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Мисля че успях да намеря формулировка на декларацията ми:

Въпреки че, имам дупка между двете камери на сърцето, нямам белодробна клапа и белодробната ми артерия е много разширена аз избирам сърцето ми да доставя кислород до всяка клетка от моето тяло и да елиминира плавно недостатъците си. НФ – „Сърцето ми има дефект „ и „плавно елиминирам недостатъка”.

Просто си тесах до като я намеря и си я харесвам, но приемам съвети:D

Може би трябва да спра да за момента да търся причината. Знам че ще мога да я намеря по-късно.
Orange
Не се ядосвай – аз просто си разсъждавам и търся най-доброто. Когато поставиха диагнозата на дъщеря ми бях бременна в 24 седмица. Лекарите казаха че не могат да направят нищо докато не се роди. Бяхме „готови” и за най-лошото. Но аз не се отдадох на отчаяние. Почнах да търся начини да и помогна:!:
Сега аз искам да направя всичко възможно преди да стигнем до операция. Не бих компрометирала нейното състояние. Тя НЕ синее, НЯМА пристъпи, почти лази, а няма 8 месеца. Тя диша значително по-учестено и пулсът и се чува като я държа в скута си. Но тя не прилича на бебе със сърдечен дефект за сега. Много хора се молиха за нея.

Както Мая написа, не знаем дали ТЕС може да помогне защото не сме опитали. Е аз ще опитам, ако не стане ще разчитам на помощта на хирурга.
Относно астрологическата и карта – някой тесал ли е да елеминира влиянието и :?: И ако да как :?: И успял ли е :?:
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Не можеш да елиминираш влиянието на астрокартата - то просто съществува и е такова каквото е. Трябва да се съобразиш с това. Като например с правилото, че не се докосва с метал тази част от тялото, която се управлява от знака, през който минава Луната. В случая, ако оперирате тя не трябва да е в Лъв. Това се допуска само при операции по спешност. Но затова явно имаш кого да питаш.
Последно промяна от Femme на 24 Авг 2010 14:03, променено общо 2 пъти.
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Femme
Макар и да не мога да си го обясня, аз знам че съм и помогнала, както знам че и други хора са и помогнали, за което много им благодаря :D

Права си че не вярвам със сърцето си - трудно е да се осмисли. Всичките тези векове на търсене на знанието изпускайки най-лесното, това което е в нас :shock: :shock: :shock:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ориндж, ти знаеш ли как организма изгражда каквото и да е?
Никой не знае. Е като не знаеш, естествено е да не можеш да си представиш какще изгради каквото и да е.
В твоя случай ти всъщност искаш да кажеш, че не можеш да си го обясниш, а не че не можеш да си го предствиш. Да си го представи може всеки. Да си го обясни, никой.
ТЕСай си спомените от посинелите хора и вярвай малко повече в неизвестните ти възможности на тялото!

Да изключваш и осмиваш нещо само защото не го разбираш е нормална човешка черта. Справка - има няколко цитата от известни личности в книгата ми, които са се оказали абсолютно неверни.

Фем, според теб човек подложен ли е на влияние от други звезди, планети, галактики освен тези от нашата галактика.

Помисли малко! Възможно ли е и вероятно ли е да ни влияе целия космос, а не само няколкото планети и съзвездия на които се основава зодиака?

Аз смятам, че е точно така. И ако е така и ние правим прогнози само с няколко от милиардите възможни комбинации, колко достоверни са ни прогнозите :?: :idea:

Питайте който и да е астролог, колко са му сигурни прогнозите!
Няма 100% сигурност в нищо. Всичко е вероятности.
Отворете ги тези умове най-после! Осъзнайте илюзиите с които сме закърмени! И като осъзнаете, че всичко е илюзия, ще разберете и че няма дадености.

Краси, ти си работи!
Според всички познати закони на аеродинамиката майският бръмбар не би трябвало да лети, но той си лети и не му пука, че и най-училите умове не могат да си обяснят как го прави. Всъщност той има късмета да не му е обяснено защо не може да го прави, че токувиж повярвал и си останал да пълзи само по земята. :roll:
Последно промяна от ivangp на 24 Авг 2010 23:01, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

ivangp написа: Фем, според теб човек подложен ли е на влияние от други звезди, планети, галактики освен тези от нашата галактика.

Помисли малко! Възможно ли е и вероятно ли е да ни влияе целия космос, а не само няколкото планети и съзвездия на които се основава зодиака?

Аз смятам, че е точно така. И ако е така и ние правим прогнози само с няколко от милиардите възможни комбинации, колко достоверни са ни прогнозите :?: :idea:
Може и да ни влияят, но това знание не е от вчера и не е за пренебрегване. Защото ни влияят и "неоткритите" тела.
Колкото астролози, толкова тълкувания.
Но има постулати, един от които е този за преминаването на Луната през зодиака и подвластните органи. Това, че никой днес не се съобразява с него само подчертава колко са самозабравени днешните медици.
А не е лошо човек "да си върже гащите", нали :) и да си ТЕСа на воля.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Е-е-е, хем постулати хем тълкувания. Нещо си противоречиш.
Луната ни влияе. ОК. Но също така ни влияе и трепкането на крилцата на пеперуда в Япония, изригването на вулкан в някоя глактика на милиарди светлинни години, както и това, че днес бай Пенчо от село Крина си е помислил, че кокошките му не снасят. Всичко ни влияе. Всичко е свързано. Само че не можем да калкулираме всички влияния и умовете ни са твърде ограничени за да обхванат многообразието от връзки.
В този смисъл, няма как да си вържем гащите.

Сигурността е илюзия.
Идеята за контрол също.
Последно промяна от ivangp на 25 Авг 2010 11:33, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

:lol: Аз например осъзнавам това, но все пак искам да налагам контрол над някои работи! Често разбирам, че се бия като вода в бряг, но го забравям често!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

ivangp написа:Е-е-е, хем постулати хем тълкувания. Нещо си противоречиш.
Луната ни влияе. ОК. Но също така ни влияе и трепкането на крилцата на пеперуда в Япония, изригването на вулкан в някоя глактика на милиарди светлинни години, както и това, че днес бай Пенчо от село Крина си е помислил, че кокошките му не снасят. Всичко ни влияе. Всичко е свързано. Самоче не можем да калкулираме всички влияния и умовете ни са твърде ограничени за да обхванат многообразието от връзки.
В този смисъл, няма как да си вържем гащите.

Сигурността е илюзия.
Идеята за контрол също.
Няма противоречие. Казвам че самото тълкуване на влиянието на хороскопа може да се прави и от псевдоталантливи астролози. Не сериозно е да се омаловажава влиянието на Луната - подчинява й се цялото водно пространство на Земята, а ние колко % вода сме? :)
"Връзването на гащите" е от гл.точка на това, че ако знаем че органа в даден момент е натоварен енергийно и е по-чувствителен и податлив можем да не го подлагаме на излишно допълнително натоварване, каквото несъмнено е една хирургична операция.
Предлагам, все пак, да не навлизаме в полемики и да спамим темата на Краси. /че има голяма опасност точно сега да не се разберем :wink: /
Публикувай отговор