Тетралогия на Фало с липсваща белодробна клапа

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:...
Луната ни влияе. ОК. Но също така ни влияе и трепкането на крилцата на пеперуда в Япония, изригването на вулкан в ...
На мен лично майка ми ми влияе в хиляди пъти по-силно от пеперудата в Япония. Съответно нормално е Земята да ни влияе по-силно от някое галактичесо тяло, за което няма да чуем никога.
Това не значи, че трябва да послушам майка ми или съответно да послушаме Земята, но просто го правим.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Femme написа:.......че ако знаем че органа в даден момент е натоварен енергийно и е по-чувствителен и податлив.........
Ако знаем, ама не знаем. Само предполагаме и избираме да вярваме в това или онова.
Когато си "връзваме гащите" не се знае дали не си връзваме и ръцете или дали не си развързваме обувките, например.

Хич не спамим темата, всичко което дискутираме си е по темата.

Мая, сетивата ни са ограничени. Ти си мислиш, че майка ти ти влияе по-силно от пеперудата, защото някое или няколко от сетивата ти го регистрират, но има много вибрации, информация, енергия, която минава през нас, заобикаля ни и ни влияе без да го регистрират ограничените ни сетива.

Няма как да кажем кое ни влияе по-силно. Можем само да кажем, че усещаме някакво влияние по-силно.
Но това са две различни неща.

Осъзнайте че нищо не знаете и никой нищо не знае и тия полемики няма да ги има. Защото те произлизат от твърдения като - това е еди как си (няма други варианти), онова е закон (няма други варианти), аз знам, науката е доказала, известно е от хилядолетия и т.н. все някакви непроменими и неотменими правила и закони, които са всъщност само убеждения, вярвания и наложени от вън мисли.

Да си мислим, че това което виждаме е реалност е все едно един далтонист да си мисли че света е черно-сиво-бял.
В общество от поколения далтонисти човек който казва, че съществуват цветове различни от черно, бяло и сиво ще бъде смятан за луд, осмиван и отхвърлян от обществото.

Очите на далтониста са по-ограничени от очите, на "нормалния човек", но очите на нормалния човек са по-ограничени от тези на котката например, ушите му са по-ограничени от ушите на кучето, обонянието му също и т.н.
Сетивата ни са ограничени. Щом са ограничени те регистрират само част от реалността. Но за нас тази реалност се превръща в единствената реалност.
Е, имаме и умове които са достатъчно развити да осъзнаят, че това не е цялата реалност и не е единствената реалност. Цялата реалност никога няма да опознаем, докато сме ограничени в някакви физически граници, имено защото физическите ни ограничения залагат ограничаване и на реалността ни.
Това обаче не пречи на възможности извън възприятията ни да съществуват. И ако ги търсим ще ги намерим. Както сме създали уреди, които регистрират звуци и светлина извън границите на
сетивата ни, така можем да създадем уреди и способности за реализиране на възможности които са извън границите на възприятията ни и които сега ни се струват невъзможни, невероятни, чудеса.

Който търси намира.
Който хленчи умира.

Отворете си умовете и ще осъзнаете, че има неща отвъд световете. :)


Това сме го дискутирали поне на 3 семинара на които си присъствала. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Femme написа:"Връзването на гащите" е от гл.точка на това, че ако знаем че органа в даден момент е натоварен енергийно и е по-чувствителен и податлив можем да не го подлагаме на излишно допълнително натоварване, каквото несъмнено е една хирургична операция.
Моля да бъда цитирана точно, а да не се измества темата :!:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, наистина ли мислиш, че не помня всичко това или че не си давам сметка за него? Но какво значение имат тези неща, когато Краси трябва да вземе решение за детето си? Какво като има информация, която ние не можем да регистрираме? Все пак можем да използваме наличните ни сетива и наличната информация. По-добре птиче в ръката, отколкото сокол в небето.
Това, че неизвестни галактики ни влияят, значи ли, че не трябва да ползваме астрологията такава, кавато е?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Femme, няма проблем ще цитирам отсега нататък абсолютно точно всяко твое изказване, когато го коментирам. Това обаче нямаше да промени нещата в случая. Ти явно не желаеш да схванеш същината на това за което говоря.
А тя е - ти казваш, че нещо знаем, а аз казвам, че нищо не знаем. Имено затова цитирах само част от поста ти за да наблегна на същината, а не на пълнежа. Защото, ако не знаем, всичко останало, което е написано след знаем е без значение.
Не виждам как съм изместил темата. Но явно виждаме нещата по различен начин.
"Най-сляп е този, който не желае да види." - народна поговорка
mayadob написа:Иване, наистина ли мислиш, че не помня всичко това или че не си давам сметка за него? Но какво значение имат тези неща, когато Краси трябва да вземе решение за детето си?
И ти ли, Бруте? :)
Честно казано очаквах поне ти да ме разбираш правилно.
Все пак си математик.
Кое уравнение се решава по-лесно, това с едно неизвестно или това с много неизвестни?
А ако няма начин да намериш неизвестните можеш ли да решиш уравнението?

Какво като има информация, която ние не можем да регистрираме? Все пак можем да използваме наличните ни сетива и наличната информация. По-добре птиче в ръката, отколкото сокол в небето.
Това последното изказване ми прилича на решаване на уравнение с три неизвестни, при което решаващият го, понеже не може да намери третото неизвестно, избира да реши уравнението с две неизвестни защото е по-добре да има решено уравнение с две неизвестни, отколкото изобщо нерешено уравнение.
Желязна логика, само дето отговорът на уравнението няма да е търсеният.

Какво е общото ли?
Ами това че, решението, което трябва да вземе Краси е основано на някаква информация. Тя се колебае между това което иска, а имено - детето й да се оправи без да го режат и това което й бива насаждано не като вероятност, а като неопровержима и непроменима истина, а имено, че ако не оперира сега после последствията ще са тежки и необратими. Но тези които й го казват няма как да знаят.
В случая по аналогия те са ези които изобщо не искат и да подозират и да си признаят, че има трето неизвестно. Свикнали са да си решават с две неизвестни и това е. Даже имат титли за решаване на уравнения с две неизвестни.

Това не го ли разбрахте вече. Никой не знае какво ще стане след една секунда, камо ли утре или след няколко години. Всичко е предположения основани на базата на минал опит.
Но това, че нещо вече се е случвало не означа със сигурност, че пак ще се случи. Че така трябва да се случва и че така ще се случва винаги.

Основният избор който стои пред Краси (а и пред всеки от нас) е на кого да вярва.
Понеже е научена, както всички нас, да вярва на авторитети, а лекарите за нея са авторитети, тя е склонна да повярва на тях. Е аз се опитвам да й покажа и докажа, че има и други варианти и други гледни точки освен тази на "експертите".
Коментарите ми бяха насочени срещу всички: ЩЕ, ЗНАЕМ, ЗАКОН, ПОСТУЛАТ и т.н. в изказванията в тази тема.

ЗАЩОТО НЕ ЗНАЕМ. И експертите не знаят, но на всички ни е много по-удобно да си мислим, че знаем. Това ни дава измамното чувство на сигурност и контрол върху нещата. Както вече писах, това чувство е основано на една илюзия и поради това е подвеждащо.

Това което целях с тези постове е да ви обърна внимание върху наличието на 3то неизвестно и това, че навикът да решаваме уравнения с две неизвестни не прави отговорите по-верни, особено като осъзнаем, че има и трето неивестно.
Това, че неизвестни галактики ни влияят, значи ли, че не трябва да ползваме астрологията такава, кавато е?
Абсолютно!

Какво значи да ползваме? Ако не й вярваме няма как да я ползваме. Ако й повярваме и ако нашите убеждения създават нашата реалност, както твърдят някои учени и "закона" за всемирното привличане на подобности, то ние ще реализираме в реалността си това, на което вярваме и така ще сбъднем предсказанията на астрологията.
Същото се отнася за всякакви врачки и магии.
Всъщност дори не говорим за Астрология в случая, а за астролози. Т.е. няма точна наука, а има тълкувания на различни хора, както бе споменто в един от постовете на ФЕМ. Кои "по-талантливи", кои "по-неталантливи", всички работещи с ограничена и поради ограничеността си непълна информация. А на база непълна информация е невъзможно да се правят правилни изводи, поне по логичен път.
За хипотетични проблеми има хипотетитчни решения.
Femme написа:........Казвам че самото тълкуване на влиянието на хороскопа може да се прави и от псевдоталантливи астролози........
Така, че според мен, АБСОЛЮТНО не трябва да вярваме на астрологията, такава каквато е.
Последно промяна от ivangp на 26 Авг 2010 00:00, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, съгласен съм с теб в ограничеността на информираността ни!
Вярвам, че и ти за себе си знаеш, че и ти нямаш цялата информация, но в живота все пак винаги ползваме някакъв носител на информация. Ние знаем, че най-вероятно не е вярно това което знаем, но го ползваме: караме коли, работим в колективи, ходим в ресторанти и там ползваме онзи натрупан опит от преди. В края на краищата, ако опитът от астрологията работи при някой, който вярва че работи, не мисля че има проблем. Все трябва да вярваме на нещо, което пък и да ни служи :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така. В нещо все ще вярваме. Но изборът на това в какво ще вярваме е СВОБОДЕН. А не е ограничен от закони.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Да :D !!!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

ivangp написа:Точно така. В нещо все ще вярваме. Но изборът на това в какво ще вярваме е СВОБОДЕН. А не е ограничен от закони.
Ама именно, всеки избира в какво да вярва! И ако някой ми каже, че нещото в което вярвам е ограничено от закони, ще му кажа, че се опитва да диктува избора ми.


Краси, слушай сърцето си! Слушай интуицията си и няма да сбъркаш!

Иване, искам специално да ти кажа, че ако съм тук то е защото ВЯРВАМ на това, което ТЕС прави и това е абсолютно СВОБОДЕН избор. Същото важи и за астрологията /примери няма да привеждам/

И сега ако ви кажа, че е период на ретрограден меркурий, следователно период на неразбории в комуникациите, както междуличностни, така и чисто технически, че се правят много математически и изчислителни грешки, забравят се вещи и се провалят срещи, Иван ще ме анатемоса :lol:, но аз все пак ще се съобразя с астрологията и ще прекратя участието си в този безмислен спор .
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Фем, съобразявай се с астрологията щом вярваш, но подобни "спорове" имат и ефективност, за участниците във форума. Някой някога ще прочете тези няколко поста и ще му хрумне нещо, което на него да му хареса. Винаги има някакво полезно въдействие, което ние сега не осъзнаваме. Все пак за да кажеш че е безмислен спора, дали не си имала някакви очаквания, които с отговорите на Иван или на който и да е не са изпълнени или пък надминати! :!: Само маркирам за теб самата, а и за мен самия! :!: Не отварям скоба за спор, само си мисля че и обикновените в нашите очи изказвания на другите са носител винаги на нещо, най-малко на енергия! Хайде да я пуснем през нас! :D Някога да кажем преди години, ако някой ти беше пуснал пост за астрологията в този дух, ти щеше да го цениш по един начин, а сега го цениш по друг начин , като "безсмислен", защото имаш желанието да го оценяш, според опита който трупаш в продължение на живота си! :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ники, нямам неоправдани или надминати очаквания, не съм писала постовете си с определени такива, изобщо! Спорът е безмислено да се пордължава, защото мисля, че всеки изказа своето мнение по въпроса..... и защото меркурий е ретрограден :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Femme, спорът не е и не бе безмислен.
Да го продължаваме е безмислено само ако и двете страни са се съгласили, че са на едно мнение или и двете страни са се съгласили, че всеки ще си е на своето мнение и не може да бъде убеден да си промени мнението.
Но преди това да стане и двете страни трябва да знаят за какво спорят.
Аз не съм против свободата на твоят избор, аз съм против налагането на твоят избор с някои от изброените по-долу изрази.

И моля ви, умолявам ви, пълзя на колене и лакти и прося, препрочетете това което бе изписано в този спор! Спрете да се хващате за отделни думички и осъзнайте за какво всъщност беше спора.

Не беше за астрология със сигурност.

Дано някой от четящите тук го проумее.
И най-вече Краси.

Това за което всъщност бе спора съм го подчертавал или писал с големи букви.

И за в бъдеще пак моля, в интерес на всички ни е, изказвайте мения но не се опитвате да налагате, подсилвате и утвърждавате мнението си с думи от рода на - СИГУРНОСТ, ЗАКОН, ВСИЧКИ ЗНАЯТ, ОТ ВЕКОВЕ Е ИЗВЕСТНО, УЧЕНИТЕ СА ДОКАЗАЛИ, ЕДИ КАКВО СИ ЩЕ СТАНЕ, АЗ ЗНАМ и други от този род.

Дано най-после бъда разбран и същината на спора схваната.

Нека всеки избира в какво да вярва, без да се съобразява със закони и правила и без да му бъде ограничаван избора от мненията на "авторитети".

Свободният избор е най-трудният избор.
Той ни плаши и поради това все се връщаме към измамната сигурност на наложения ни от "експертите" вариант.
Но той не единственият.
Просто е по-лесният.

Защото никой не знае всичко.
И в крайна сметка цялата отговорност за собственият ни избор си лежи на собствените ни плещи.

Поемете отговорността!
Приемете се такива каквито сте - несъвършени и уникални в своята несъвършеност.
Оставете енергията да тече свободно, независимо дали я окачествявате като негативна, позитивна или неутрална.
И ще постигнете вътрешен мир.
Няма да са ви нужни никакви техники.
Никакъв ТЕС.

Но дотогава, ТЕСайте, визуализирайте, медитирайте, мислете позитивно, повтаряйте си утвърждения, правете мудри и т.н. за да разкрепостите умовете от оковите на наложените ви убеждения и граници.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

ivangp написа:.......Аз не съм против свободата на твоят избор, аз съм против налагането на твоят избор с някои от изброените по-долу изрази......
От къде ти идват такива на ума, Иване, направо се чудя! Опазил ме Господ да налагам своя избор на когото и да било. Направо ми иде да се изразя и по-цветисто...
Обаче ако така тълкуваш различните ми от твоите мнения дали не тябва да се огранича само до конкретиката във форума :!: :?: :idea:

Мога и още нещо да ти кажа, но ще спра дотук!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Фем, всичко е ок, жена ми се занимава с тази дисциплина :). Например тя беше изчислила кога да си купим кола (в колко часа, през кой ден и т.н.). Така се оженихме в определен час, тя така пожела! За мен няма проблем! Въпросът обаче е, че понякога човек не може да спази изчисленията и моментът те отвежда в ситуации, за които моментът не е подходящ според изчисленията на астрологията. Тогава човек трябва да се оправя някак си, това е ! И да се чувства добре и щастлив! :D
Оставете енергията да тече свободно, независимо дали я окачествявате като негативна, позитивна или неутрална.
И ще постигнете вътрешен мир.
Няма да са ви нужни никакви техники.
Никакъв ТЕС.
Това е много добра идея! Фем, това е есенцията, другото , каквото и да го кажем , както и да го интерпретираме няма значение най-вероятно! Ей това горе ако го направим с помощта дори и на астрологията е супер! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Краси
Участник
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Ное 2009 11:24

Мнение от Краси »

Ще се опитам да се самовърна в темата - декларацията ми е:
Въпреки че, имам дупка между двете камери на сърцето, нямам белодробна клапа и белодробната ми артерия е много разширена аз избирам сърцето ми да доставя кислород до всяка клетка от моето тяло и да елиминира плавно недостатъците си. НФ – „Сърцето ми има дефект „ и „плавно елиминирам недостатъка”.
Мисля си, че отразява какво е състоянието и какво искам да постигна, но както писах и преди, пиемам предложения.

За астрокартата не знам какво да направя. За сега чакам ден за октомври, когато ще вкарат нещо като камера в Елена за да имат оптимално добра представа с какво се сблъскват. Дните, които са подходящи са 14, 26 и 27. Моля се да е един от тези три дни :!:

Чета метода Силва и определено ми харесва, не съм го пробвала още че сутрин сина ми и 2 сек не ми дава, какво остава да си броя бавно от 100 до 1 :x Другата седмица тръгва на градина :D
Публикувай отговор