Малката е болна

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Малката е болна

Мнение от artexa »

Здравейте, пак имам нужда от помощтта ви. Бебето ми е болно.
Не знам как стана - много разходки на студено ли, баткото ли я зарази или простп моето притеснение напослдък от разни домашни проблеми и се прехвърлиха, но от вчера сме със гадна хрема и кашлица.

Правих една дъълга серия ТЕС снощи, прокси, като започнах с неща около болестта - тесах сълзящите очи, хремата, кашлицата, гърлото, после правих техника на избора, като изброявах по-здраво тяло, справяне с болеста и такива.

Правих ТЕС като казвах .....аз напълно и безрезервно приемам себе си

Нещата обаче не са по-добре тази сутрин - правих още една серия сутринта и казвах все още имам кашлица, хрема и т.н.

Така ли да продължавам???


Като правя серия все ки път ли за всяко нещо да правя по два кръга и насраойката? Така го правя в момента.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

Здравей, съжалявам, че сте болнички.
Аз съм правила ТЕС на дъщеричката си с успех. Значи първо си правиш ТЕС на себе си за своите притеснения. След това правиш прокси, има го описано добре в Допълнителните техники, при него в настройката казваш аз съм много добро дете и всички ме харесват и обичат.Това е любимата част на дъщеря ми :wink: , но ние сме по- голями. Иначе и аз така го правя - настройка , кръг , 9 Г, кръг. Желая Ви успех и бързо оздравяване.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така. При прокси - задължително първо се прави за себе си и после за другия човек. Ако твоите притеснения са й се прехвърлили, което е мноооого вероятно, като ги изчистиш може изобщо да не се наложи да правиш ТЕС за нея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

ivangp написа:Точно така. При прокси - задължително първо се прави за себе си и после за другия човек. Ако твоите притеснения са й се прехвърлили, което е мноооого вероятно, като ги изчистиш може изобщо да не се наложи да правиш ТЕС за нея.
Много Ви багодаря, че сте толкова бързи

Значи да наблегна на себе си.
Надявам се това да повлияе и на двамата, защото в момента съм с двама болни малчугани вкъщи.
Ще ТЕСам чувството си за вина и разни други неща, после ще пиша пак как се развиват нещата.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

ТЕСах чувство за вина, страх, притеснение, нервност
Въпросът е, че не знам дали ще мога да ги изчистя напълно, особено притеснението за малката.

Мога ли въпреки това да правя Прокси или да продължавам в ТЕС за мен, докато ги изчистя напълно?
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Иване, би ли ми помогнал малко с формулировките?

Докато ТЕСах за мен и ми изникна нещо по отношение на болестта на сина ми. С времето съм си създала убеждението, че той се лекува много трудно; че нещата се проточват с месеце, като ту се влошават, ту се подобряват, като накрая стигаме до антибиотик и тогава всичко се оправя.
Мисля, че точно тук е проблема - че съм се настроила, че той ще боледува дълго преди да се оправи.
Как точно да формулирам изречението?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи ТЕС на всяко изречение от последния си пост. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

artexa написа:ТЕСах чувство за вина, страх, притеснение, нервност
Въпросът е, че не знам дали ще мога да ги изчистя напълно, особено притеснението за малката.

Мога ли въпреки това да правя Прокси или да продължавам в ТЕС за мен, докато ги изчистя напълно?
Въпреки че се съмнявам че някога ще мога да изчистя напълно притеснението си за дъщеря ми.............
Можеш да правиш каквото си искаш. Ние само ти казваме кое е по-добро и дава по-бързи резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Деси, побвай да тесаш направо върху точките на Сияна. Може би без тази на главата, но другите можеш да ги потупваш лекичко. Дори и нищо да не казваш, потупвай я.

Мисля, че би трябвало да работи и следното полу-прокси "Въпреки, че детето е болно/хремаво/кашлящо... и се притеснявам от това, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам/моля детето да е здраво." Правила съм подобно нещо за друг човек само веднъж. Имаше подобрение, но не мога да гарантирам, че беше от тесането.

Аз правя проксито на детето и в двата варианта "приемам себе си и се обичам" и "аз съм добро дете и всички ме обичат". Когато много се вживея, че аз съм Кичо, правя детската формулировка.

Ако имаш време, направи едно изтупване на точките си, като си мислиш за боледуванията на Жоро. Започни да си говориш сама все едно обясняваш на някого как се чувстваш по отношение на болестите му. И след няколко кръга по точките ще ти се оформи точно какво да тесаш.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

ТЕСах притесненията си и като че ли поотминаха много от нещата. Сега съм по-спокойна и правих малко ТЕС за Сияна, после мисля да се захвана с нещата около Жоро.
Много Ви благодаря, определено мисля, че постигам ефект.
Малката още кашля, но поне вече не го приемам така трагично.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Така се зарадвах тази сутрин ...
Снощи като си лягахме и правих ТЕС малката даспи цяла нощ и на сутринта да се събуди здрава. Сутринта се събудих от болка в гърдите, така се бях наляла с кърма, оказа се, че не сме се будили от 11,30 до 7 сутринта - онемях, по принцип спим най-много по 4-5 часа.
Обаче за жалост още смр с хрема, ми се струва, че може и хрипове да имаме, та утре сме на лекар пак.
Изобщо не сме по-добре днес, но аз не се отказвам; само бях много притеснена, а и малката цял ден не спи и нямах време, та не съм правила нищо. Сега обаче съм по-добре и продължавам.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Мисля че сме все по-добре, почти не кашляме вече, още имаме хрема обаче.
Публикувай отговор