Наближаващо раждане

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Наближаващо раждане

Мнение от artexa »

Здравейте, наближава и мойто раждане, вече съм в девети месец и определено съм се насочила към ТЕСане на страх и темподобни :)

Малко съм се изчерпала от към идеи какво и как да формулирам като изречения, та да предизвикам едно бързо прекрасно и без болка раждане :)
Знам, че не е много хубаво да наблягам на отрицателните неща, затова след като използвах, че замествам страха от болката с леко, бързо, прекрасно раждане; днес ми дойде една идея.
Фразата е: Въпреки, че имам остатъчен страх от раждането, вярвам, че раждането е ОРГАЗЪМ.

Как ви се струва :)
мен определно ме успокоява, не знам дали иначе действа и ще предизвика подобни усещания.
Продължавам като потупвам по точките с втората част, защото ми се иска да наблегна на положителното.

Тесам още и защото бебето ми нон стоп се върти, всяка седмица сме в различна позиция - все повече обаче се доближаваме до желаната надолу с главата и гърба на ляво :), затова и гледам да не се шашкам ами приемам всичко, все едно просто му трябва време, за да заеме тази най-благоприятна за раждането поза. Изпозвам израззи от сорта:

Въпреки, че бебето още се намества в еди коя си позиция, аз вярвам, че то избира най-добрата поза за бързо и леко раждане )

Ами това, ако искате споделете Вие какво ТЕСате, така ще обменим идеи - те страховете май са едни и същи :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добри са ти фразите, ако наистина вярваш.
Ако все още се съмняваш използвай вместо вярвам - искам да вярвам или избирам да вярвам.
ТЕСай си и всичките страхове и съмнения.
И пиши накрая как е минало.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Re: Наближаващо раждане

Мнение от Arethuse »

artexa написа: Знам, че не е много хубаво да наблягам на отрицателните неща, затова след като използвах, че замествам страха от болката с леко, бързо, прекрасно раждане; днес ми дойде една идея.
На ТЕС това й е хубавото, че можеш да си наблягаш на отрицателни неща без притеснения.

Хубаво е, че си започнала с тесането за раждане, и аз трябва да го направя. Досега тесах хаотично най-вече неща, свързани с бялото ми течение и по някакъв начин да не се повреди бебчо от това. Мога да кажа, че съм много по-спокойна вече.

Иначе за самото раждане имам намерение да приложа една техника, която май се казваше "The ultimate truth technique" (Иване, поправи ме ако греша в името или описанието, че точно сега нямам време да проверявам). Състои се в следното: проверяване "истинността" на дадено твърдение, което е желано. Например - Вярвам, че ще имам безболезнено раждане. Казваш твърдението на глас и оценяваш "истинността" му, тоест доколко вярваш наистина в това и се чувстваш по този начин. Аз примерно съм някъде към 2 по скалата от 1 до 10 :roll: :oops: След това започваш да тесаш причините за невярването (които обикновено веднага изплуват в съзнанието ти_, например - всички казват, че е болезнено, аз лично за себе си изпитвам съмнения също и защото дори в момента имам подготвителни контракции, които са болезнени понякога, та какво остава за истинските и т.н. И така, всяко нещо, което искаш за раждането си, го "проверявай" по този начин и тесай каквото изкочи по пътя. Целта е накрая убедеността ти във въпросното твърдение да е 10 :)

Аз харесвам положителните фрази в ТЕС, но те са нещо като черешката на тортата - преди това се иска здраво кОпане (тесане ;)).
Аз ще започна да тесам също и ще споделям опит в тази тема, а на теб успех.

Сега чета две книги за раждане и си отбелязвам в едно тефтерче неща за тесане, ама като приключа ще ги обобщя.

Някои от тези, за които си спомням са - бебчо да не се усуче (щото и моят бебчо много подвижен), аз да не се разкъсам; да не се проточи прекалено дълго раждането, след като ми изтекат водите, да не получа кръвоизлив при раждането на плацентата...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не грешиш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Ами на мен ще ми е второ раждане, та общо взето си знам страховете :)
За това бебечо да не се усуче в пъпната връв е късно вече, щото ако се е усукал се е, аз обаче някакси нямам проблем с това, не ми се вярва :)
Иначе да ти кажа, като ТЕСам над отрицателните неща не се успокоявам толкова, колко ако си набележа положително твърдение, не знам защо така се получава при мен, но е така.
Сега още изправяме позицията, защото главата още ни бяга малко в ляво - после почвам да ТЕСам за това бебето да слиза надулу да подготвя матката, като я отпуска и прави разкритие.

:) А пък и има подсъзнателни неща, които е трудно да се определят на съзнателно ниво и отново вличчт на раждането, ама аз нямам време за всичко, че вече съм почти в средата на 9ти месец :)
Абе каквото направя, най-важното за мен е да си изградя спокойствие и да приемам всичко по време на раждането с такова, защото и преди първото раждане уж бях спокойна, пък като се завъртяха нещата много се паникьосах. Затова сега знам, че дори и нещо да тръгне не както ми се иска, трябва приемане, за да ми е по-лесно и леко :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Точно така, ПРИЕМАНЕ му е майката! Страхотно е, че си го осъзнала. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Освен да ти пожелая леко раждане и после да се похвалиш! :)

С повечко ТЕС подсъзнателните неща изплуват също :)

Но щом се чувстваш по-добре с положителни настройки, така ги прави :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Да ви се похваля, че вече имам бебче. Роди ми се момиченце на 29 декември.
Цялостната подготовка е оказала влияние, раждането беше много по-леко от първото.

Ето линк към разказ за раждането - в него не съм писала за ТЕС, но честно казано по време на раждането много не ми беше до ТЕС - разчитах повече на това, което бях правила предварително.

http://natalyoga.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=6
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Честито, да ти е жива и здрава и да си оправдава името!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Честито артекса, много спокойствие лъха от разказа ти :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Аватар
artexa
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2008 21:14

Мнение от artexa »

Много Ви благодаря :)
Arethuse, наистина на беше трудно, а най-хубавото е да си гушнеш бебчето накрая. Пожелавам и на теб едно прекрасно раждане.
Публикувай отговор