Дайте идея за нощно отбиване

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
Volna
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2008 09:57

Дайте идея за нощно отбиване

Мнение от Volna »

Отварям темата с молба за съвет какви формулировки да направя за мен и/или детето.

Синът ми е на 2,5 години и суче;основно за приспиване,ако нещо е разстроен,паднал и се е ударил и т.н.Суче активно и през нощта.Ние спим заедно и в повечето случаи това не ми пречи,правя го в просъница и сутрин не помня колко често е сукал.Има нощи обаче,когато ми натежава,не знам дали той цока повече от обикновено или аз спа по-леко,но се будя,после трудно заспивам и въобще дразня се.
Другата причина поради,която ми се иска вече да спи през цялата нощ е това,че според мен вече го прави повече по навик,отколкото от необходимост.В редките случаи,когато е заспивал без мен,после цяла нощ не се е будил или ако се събуди и види баща си,маха пренебежително с ръка :D обръща се на другата страна и заспива сам.

Това ми е питанката.

Благодаря
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Можеш да му правиш прокси с:
Въпреки че съм свикнал да се будя и да суча през ноща, аз съм вече голямо момче и нямам нужда от това. Избирам от сега нататък да спя сам спокойно, дълбоко и непробудно през цялата нощ.

И същевремнно трябва да да го научиш да спи отделно от теб. Как става това има много инфо в разни книжки по въпроса и във форума на бгмама.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тесни и това, че се дразниш от буденето през нощта.
Volna
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2008 09:57

Мнение от Volna »

Благодаря за отговорите.
Още нищо не съм предприела,но щом го направя ще докладвам :)

Иване,интересно ми е защо мислиш,че трявба да го науча да спи сам?Има ли бозайници в природата,които да приучават малките си на самостоятелност и ги слагат да спат в другата част на бърлогата :D ?Или в отделна?
Дори и нашите баби и дядовци само до преди стотина години са се гушкали цялата рода под шарената черга.
Аз смятам,че детенце само ще си поиска,когато е готово.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тук ме хвана неподготвен. :) Не знам защо мисля така, сигурно защото и аз съм се подвел по клишетата по книгите. И това което ни учат бабите.
От друга страна като се замисля, едва ли някое животно в природата се жалва, че малките му го будят за да сучат нощем. :wink:
Ти си тази която иска да го отбива. Защо искаш да го отбиваш? Остави го сам да си се отбие когато е готов.
А и още нещо ми идва на ум докато пиша. Ако аз съм решил да отказвам пастите да кажем, много по-трудно ще ми е да ги откажа докато живея/работя в сладкарски магазин.
Мисля че разбираш накъде бия.
В крайна сметка решението си е твое. Ако искаш спи с него, ако искаш недей. Пробвай с прокси ТЕсане и виж какво ще стане.
Също така ТЕСай себе си всяка вечер преди лягане с:
Въпреки че понякога спя леко, будя се когато сина ми суче нощем и после трудно заспивам и това адски ме дразни, аз избирам тази нощ да спя спокойно, дълбоко и непробудно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Volna
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2008 09:57

Мнение от Volna »

:D
Аз не искам да го отбивам ,само през нощта.През другото време ми е готино;или поне до такава степен е станало част от живота ми,че ще ми липсва,когато приключи.
Съгласна съм,че няма как да се отучи като съм му завряла млякото под носа,но съм го оставяла да спи сам и ефекта е,че вместо да кърмя в просъница се разхождам до леглото му.В един момент ще се наредят нещата,сигурна съм :)
А за жалването при животните,не знам дали си забелязъл какъв пердах ядат понякога вече поотраснали котенца,ако искат да сучат от майките си.
Благодаря за идеята пак :D
Volna
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2008 09:57

Мнение от Volna »

Нямам желание да ТЕСам още.Само мисълта,че ако пак започна да се дразня има какво да направя ме кара да се чувствам по-добре и спокойна :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

А каво е положението? Същото, но ти не се дразниш, така ли?
Volna
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2008 09:57

Мнение от Volna »

Да,същото си е положението.
И преди дразненето си беше на приливи и отливи,предполагам зависи от цялостното ми състояние.Когато съм изморена и изнервена,спа лошо и т.н. ми тежи нощното кърмене,през другото време е ок.
Публикувай отговор