Магнезиево олио

Информация за здравословен начин на живот.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Иване,взимам тези твой мисли под внимание ,както и много др.твой мисли :D В случая с майками този магнезии и повлиява много добре,дано и за напред да е така.Тя взима много лекарства,нищо морско не яде,пиле също и понеже има камъни в жлъчката не яде нищо което е противопоказно за жлъчката ,както и за повишената и функция на щитовидната и жлеза.Можеш да се сетиш от колко неща си лишава организма.И не на последно място не само ,че употребява ни и злоупотребява с алкохол :D Беше получила много силни крампи на гърба като за последно и този магнезии и помага.За това в този случай аз го приемам.Съгласна съм ,че ако може по естествен път да се набавя е най-добре. :D
dora11
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2011 23:42

Мнение от dora11 »

С повечето неща които казва Иван съм съгласен.

За Магнезиевото олио намерих това:
http://www.mountheal.com/Zechstein.html

Източници на магнезий
http://mountheal.com/blog/?p=90
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

От днес започвам да го ползвам и аз!Баба ми чела какво недочела на опаковката,не иска да я мажа и на сила хубост не става,аз да съм си добре,другите да се мислят сами! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
alena
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Яну 2011 12:34

Мнение от alena »

:D и аз се зарибих по това олио и от 2 дена се мажем със съпруга ми...най-вече заради него го купих,защото има диабетна полиневропатия..ще пиша има ли резултат..а иначе си го взех от магазините за диетични храни-130гр. за 6,15лв....направих си и разтвор за жубуркане ,защото венците ми са зле..има ефект само за 2 дена :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз снощи преди да си легна си намазах косата и лицето!Почна да ме щипе доста по главата,но и аз на моменти по принцип доста се чопля и търся люспи които да махам и това е нормално,след минути се успокои кожата ми!След едно мазане мога да кажа,че се вижда някаква промяна,а това за жабуркането не е лошо,че ме подсещаш и него да започна да правя!
Явно всеки трябва да си преценява по колко вода да слага като съотношение,хубаво е да споделяме кой какво прави и третира и какви резултати има,да сме си полезни един на друг.И аз ще пиша резултати и от други хора които си взеха да го ползват.
Баба ми чела недочела какво пише на опаковката,поне пише да се пазят очите,а на доста препарати има подобно предупреждение и да се внимава при чувствителна кожа да се разрежда с повече вода,прецени че не е за нея и се уплаши,сега ще си го ползвам в къщи само аз! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
alena
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Яну 2011 12:34

Мнение от alena »

Аз го разредих в съотношение 1:5 олио и вода,но стана много солено и добавих още вода.Като свикна след време ще го правя 1:5.Намазах си и една бенка на врата,която много ме сърби и се възпалява от време на време/страх ме е да отида да ми я видят докторите каква е/.В началото много ме сърбеше,уплаших се и я намазах с вода.След това се успокои и днес цял ден не ме сърби.Утре ще видя как ще се получи и ще пиша.Успех на всички!!!! :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да споделя до момента какво се случва с мен използвайки магнезиевото олио.Главата откакто го ползвам има много добра промяна,не ме сърби вече и люспите почти изчезнаха,а червени петна нямам.Мажа си кръста,не че ме е болял,но имах някакви странни усещания,нещо като начинание на болка,схващане и болки във врата,които по скоро ги усетих като се мазах с олиото,не че ми е схванат,просто реших да си го намажа профилактично,мазах си и стомаха,че преди два дена нещо пак ме понаболяваше,вчера бях ок и се чувствах много добре.Лицето също си го мажа,има подобрение разбира се и с него.По гърдите не постоянно,но понякога и там ми излизат червени петна и се люспят,мажа се и там и сега са ок.Сега ще дам и на една приятелка за псориазиса да го използва,да видим на нея как ще и подейства.
Тази сутрин си жабурих и устата!Търпи се,не е чак толкова неприятен вкусът! :D

P.S.Тези усещания,че имам някакъв проблем в кръста ми са от три дена може би,не съм се тесал за тях и виждах,че ги има като застана в някаква определена поза тогава се усещаха най добре,но след мазането с олио един път днес втори ден не виждам да ги има отново.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
sk53
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2011 08:53
Обратна връзка:

Алтернативен здравен Салон в Младост 3

Мнение от sk53 »

при нас също може да намерите магнезиево олио , както и
Супермагнезии за пиене на д-р Пашкулев
Заповядайте
Младост 3 / бл 325А до вх 6
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: Алтернативен здравен Салон в Младост 3

Мнение от гената »

sk53 написа:при нас също може да намерите магнезиево олио , както и
Супермагнезии за пиене на д-р Пашкулев
Заповядайте
Тук дискутираме ползата и ефекта от него,а не да се прави реклама с търговска цел!Информация от къде можем да си купим има доста,по важното е споделен опит и ползата от него при различни заболявания и проблеми!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена ,колко го разреди за жабурене?Това за парадонтоза помага ли,че мисля в книгата прочетох само за кървене на венците :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

fif42 написа:Гена ,колко го разреди за жабурене?Това за парадонтоза помага ли,че мисля в книгата прочетох само за кървене на венците :D
Да ти кажа честно в случая малко повече от посоченото бях сложил вода и видях,след миенето на зъбите си,че бяха се разкървавили венците,и за това реших да си ги нажабуря,не е много гадно,търпи се бих казал,а и честно да си кажа,книжките веднага бяха раздадени за четене и не съм чел по подробно,но и това се надявам скоро да стане!Явно човек сам трябва да си прецени колко му понася вкусът и концентрацията.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
alena
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 25 Яну 2011 12:34

Мнение от alena »

Как да използвам магнезиево олио (магнезиев хлорид) при възпалени венци, гингивит и пародонтоза.
Като вода за изплакване, въздейства чу¬десно върху венците, създавайки високоалкална среда в устата. Заздра¬вява зъбите и и възстановява жизнеността на венците. Влияе превъзходно при гингивит. Именно магнезият, а не калцият спомага за образуването на здрав емайл, устойчив срещу кариес. Подобрява кръвообращението което е много важно за венците. Подобрява еластичността на тъканите и кръвоносните съдове, намалява оголването.
Три пъти на ден след хранене и измиване на зъбите енергично жабуркане с разтвор от магнезиево олио и вода за около минута. Разреждане 1:5 (магнезиево олио към вода). На някой, ако му е силен разтвора може да го прави 1:8. И в по-късен етап да мине към 1:5. Магнезиевото олио има вкус на солена вода, но много по-солена от тази, която сте опитвали неволно по време на летните отпуски. След жабуркане с с разтвор от магнезиево олио и вода се усеща една свежест и чистота в устата.

Eто как действа олиото :)
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Гена,Алена--БЛАГОДАРЯ ВИ :D
dora11
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2011 23:42

Мнение от dora11 »

Ето статията за Пародонтозата и магнезиевото олио
http://mountheal.com/blog/?p=605
dora11
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2011 23:42

Мнение от dora11 »

Днес видях, че има статия и за ШИПОВЕ НА ВРАТА
http://mountheal.com/blog/?p=761
Публикувай отговор