Дъра-Бъра :-)

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Промиването на мозъци е важен елемент в стратегията да ни се въздейства да си даваме парите за ненужни и некачествени продукти.
Гена, дали не е част от играта да има такива реклами и да ни промиват мозъците с какво ли не ненужно. Какво ще стане ако няма какво да осъзнаваме :idea: .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Един виц:
Един бизнесмен закъсва с колата в едно селце и му се налага да отседне там докато го откарат обратно. Докато е там вижда един рибар, който го приютява за два-три дена. Бизнесменът попитал рибаря:
- Как я караш, какво изкарваш за семейството си?
Рибарят:
- Ами ствам рано, отивам да хвана риба и тя ми е достатъчна , за да прехраня семейството.
Биснесмена:
- А колко време ловиш риба?
Рибарят:
- Ами поне 2- 3 часа.
Биснесмен:
- А защо не ловиш по 8-9 часа и да започнеш да продаваш!
Рибар:
- И какво ще стане после?
Бизнесмен:
- Ами как какво ,хорат ще знаят че имаш много риба и ще станеш известен с рибата си , ще получаваш и повече пари.
Рибар:
- И после какво?
Бизнесмен:
- Ами после ще направиш фирма с истински магазин.
Рибар;
- и после какво ?
Бизнесмен:
- После ще направиш верига от магазини.
Рибар:
- И после какво ?
Бизнесмен:
- Ще имаш известна марка (Бранд) за рибни продукти!
Рибар:
- И после какво!?
Биснесмен:
- тази твоя утвърдена марка, ще започне да произвежда и за чужбина, ще завладее световните рибни пазари!
Рибар:
- И после?
Бизнесмен:
- Ами после ще можеш да отидеш на спокойствие в някое селце и да си ловиш по два часа риба, колкото да има да знесеш вкъщи! :lol: :lol: :lol:
поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Каква е играта според теб?Мислиш ли,че парите са това,което Вселената ни е дала за да осмислят живота ни и това което правим за тях? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Каква е играта според теб?Мислиш ли,че парите са това,което Вселената ни е дала за да осмислят живота ни и това което правим за тях? Rolling Eyes
Ами без парите например нямаше да има много "изкушения" и заблуди, на които постоянно вярваме. В т. нар. от мен "изкушения" или заблуди по същество няма нищо лошо и нищо добро, но след като ги поосъзнаем. Хубаво е според мен че ги има, защото именно те ни движат към вътрешен комфорт.
поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Защо има едни клишета,че с пари не можем да си купим дом,здраве,приятели,любов и т.н.?Защо се казва,че щастието идва не от вън,а от вътре?С парите ние сме си създали някакви удоволствия или сме приели в процеса на израстване като убеждения от родители и тези които ни заобикалят,поне аз така мисля.Когато имах пари преди години,имах много "приятели" и внимание,но осъзнавах,че е фалшиво,защото виждам когато нямах,кой остана около мен и как хората оценяват,не по това което си,а по това което имаш.
А нашите страдания от къде идват?Парите за не малка част от хората,да не казвам за повечето са власт и начин за контрол,благополучие или щастие и какво ли не още.Ако ти утре решиш да напуснеш този свят в който живеем,където има развлечения,стрес и борба за оцеляване в този свят в който сме сега имам предвид и отидеш да живееш в природата,където всичко ти е без пари и и можеш да откриеш един нов и друг свят,парите за какво са ти?Както и закони,данъци и други подобни глупости с които се съобразяваме и спазваме?Страхуваме се от какво ако ги нарушим?Според законите на Вселената ли ще бъдем наказани ако не ги спазваме или по измислени и създадени от някой за да сме под контрол и като стадо което не смее да се отцепи от една система?След като се стремим към светлина и любов,както и да сме в мир със себе си,защо го правим това? :roll:
Какво прави човека?Работи и всеки ден му е почти един и същ,за да изкарва пари,които все не му стигат и с времето трупа и трупа в себе си една мръсотия от негативи,като един ден ако се осъзнае какво си е причинил и той има вина за себе си започва да търси начин да се изцелява,но продължава да живее пак този начин,защото има едни правила в някаква игра наречена живот и той е нужно да ги спазва,ако не ги спази го очаква наказание.Ако погледнем животните и нас,май ние сме по-глупавите и тези които сами се самоунищожават.
Пак ще цитирам нещо което ми допада и харесва в тази насока:
Най-непоклатимата ти вяра...най-вредното ти убеждение е, че светът съществува извън теб, че съществува нещо или някой, от когото зависиш, някой , който би ти отнел или дал нещо, който би те избрал или осъдил. Ако войнът само за миг са позове на помощ от вън, моментално би изгубил неуязвимостта си.
НЯМА НИЩО ОТВЪН...От никъде няма да дойде помощ...
Най-сериозното заболяване на човека е зависимостта. Няма по-лошо от това да зависиш от останалите, от тяхното присъствие или тяхната преценка...а за да се освободиш от тях се изисква продължителна подготовка...Човек трябва да се упражнява, за да го постигне...
Щом осъзнаеш, че светът ,който виждаш е твое отражение , ти се освобождаваш от него.
ТЪЖНАТА ПЕСЕН
Човек само привидно се стреми към доброто здраве, благоденствие, сполука. Ако той можеше да наблюдава и да познава вътрешното си аз, щеше да чуе тъжната песен - несклончаем рецитал на молещ се злощастник на очакване на някакво ужасно бедствие, без значение възможно или невъзможно...
Животът на обикновения човек е еднопосочна улица. Той познава единствено пътя, който го води към ограниченията. Едничката му вяра, абсолютната му лоялност е към смъртта. Изборът как точно да погуби себе си е единствената му истинска свобода.
ТЯЛОТО Е НЕРАЗРУШИМО. Ти сам подписваш заповедта за неговото унищожение. Мислите и чувствата, които му вменяваш, са причината за стареенето, боледуването, загубата на енергията и смъртта. Каквото се случва на тялото ти се случва и на света. Светът е това, което си ти, а ти си това непобедимо и безсмъртно тяло. Но и ти, подобно на милиони други хора, си избрал да използваш страховете и разрушителните мисли, за да убиваш себе си.
Човек наследява тъмната страна на Същността си, разрушителната прегръдка, импулса да нарани първо себе си, а сетне и останалите от "първоначалното обучение".
Наблюдавай себе си! Самонаблюдението осветява най-тъмните кътчета на Същността. Ограничавай съмнението и страха в себе си още щом усетиш, че се проявяват. Бъди безмилостен към себе си. Налагай си да изпитваш щастие, благоденствие, сигурност. Не обстоятелствата и събитията в смета те правят нещастен, а твоето нещастие създава мъките и страданията в света. Бедността е болест на мисълта.
Гледам с интерес и възхищение този човек как оцелява и показва,че когато знае нещо повече за природата и нас самите мога да добавя,може да се оцелява в природата:
http://www.youtube.com/watch?v=338BmgxGo2E

И тук според мен е въпроса,дали искаме да го направим или се страхуваме,че не можем защото не знаем как да оцелеем в един друг свят,който е чужда за нас,защото живеем с друг измислен пак нас.

От този цитат аз лично,виждам една голяма истина,която не е важно за мен,кой я е написал,а по-важно какво мога да осъзная от написаното и да се опитам да бъда независим от тези неща:
Накарахме децата ви да се озлобяват едно към друго, пак заради измислените „модни“ парцалки. Така превърнахме собствените ви деца в оръжие срещу самите вас. Защо ли? Ами за да измъкваме всеки лев от джобовете ви, когато им задоволите капризите.

Шефовете на фирмите и на отделите в тях са нашите най-перфектни надзиратели. Вие търчите из коридорите на фирмите си с купички салати или чинийка със сандвич, за да се храните...докато работите.Защото не ви се позволява да бъдете свободни. Позволено ви е само да сте демократични. Вашите надзорници знаят колко пъти сте влезли и излезли от сградата и колко време ви е нямало на работното място.
Цитата е от тук:
http://duhovnasvoboda.blogspot.com/2012 ... l?spref=fb

И ето,баловете да погледнем,живото доказателството за последното написано.Почва се една суета,гласене и кой с каква кола ще го закарат на бала и ще се покаже,че е по-по-най пред другите.Яли пили и се веселили,а после носове увесили и духа сломили,че парите някъде за миг се изпарили. :lol:
Ето това е действителността и аз съм минал по този път на имането и нямането,изпитано на собствен гръб,сега си нося последствията,но поне се осъзнах за много неща и се радвам,че влезнах в правилният път.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гена, тези цитати, които ти помагат да осъзнаваш това и онова и отвътре ли ти изникнаха или дойдоха отвън? И ако те ти помагат за нещо и са дошли отвън, защо в тях пише, че отвън помощ няма да дойде?

И този дето е писал, че тялото е безсмъртно, неразрушимо и неостаряващо как изглежда? Пример за думите си ли е?

В първия цитат се говори за някаква непоклатима вяра, че съществува нещо отвън. Ако бе толкова непоклатима, твоята как така се разклати и ти повярва в обратното?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иване,преди години когато се бях забъркал в големите батаци с големи пари,баща ми искаше да гради слава в града,само че един негов приятел ми каза когато имах известно време някакво съдружие,баща ти мисли,че цял живот ще се венчае за общината,аз виждах,че по-важното е какво мислят и му казали другите нещо си за мен.Като съм загубил пари и се водят дела,на какво основание съм вървял по улиците и продължавам да демонстрирам самочувствие.Ето какво за хората значи да има човек самочувствие,ето и от къде донякъде имам проблеми с това,да се доказвам и да помагам на някой,за да получа внимание и одобрение,макар че не ми е пукало и винаги вътре в себе си съм знаел,че по-важно е аз как се чувствам и мисля,защото ако съм се провалил,не означава за мен,че аз съм тъп и не ставам.След като съм направил един път това и в спорта съм имал успехи,значи ако искам мога да го направя отново.Следвал съм вътрешният си глас и интуиция,макар че по пътя явно съм се отдалечавал и от себе си,но за да се съхраня,не съм боледувал сериозно,по лекари не съм ходил и в болница съм лежал само в казармата от гастрит и да стигна отново до това,да се занимавам отново с мой бизнес,да започвам да строя къща след месец,от прочетеното което явно не го намирам случайно,е че все повече помощта и вниманието ми е нужно да насоча върху себе си и да продължавам да се опознавам още повече,защото така аз намирам начин сам да се справям със трудностите в живота и да се чувствам пълноценен.Приемам тези цитати като будната ми съвест която говори в мен и кара да осъзная,че всичко е в моите ръце.Ако погледнем,че четем и се учим за това и онова,да търсим причините за проблемите си в себе си,явно е отвън което идва като помощ,но аз лично за себе си един път си получих добър урок,сега се намирам за поредният урок.Ако преди съм се страхувал и съм се съобразявал с някои от родителите си и съм им търпял глупостите,не са ми те виновни,а аз.Ако бях се изнесъл на да си живея самостоятелно,нямаше да ходя да играя по покер автоматите за да избягам от кавгите и караниците,а щях да си живея на спокойствие,но с моите си проблеми вече,а не с тези на родителите си.
Всеки вижда нещата сам за себе си.Ако сме 7 милиарда души,това означава,че има и толкова различни същности и реалности.
Повечето от книгите които четеш приемаш или не приемаш каквото се пише в тях и също така не знаеш кой как изглежда.Всичко до избор и това което ти приляга най-добре на теб,като разбира се винаги имаш едно наум предполагам.Ако четеш примерно за ГНМ,нещата гледаш как ти ги приемаш и как по-добре за себе си можеш да промениш и нагодиш,а и не само за нея,а като цяло доколкото съм забелязал от комуникациите ми с теб и това което тук си споделял.
Парите и живота без хората какво са? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

"Успял човек е този, който в промеждутъка от ставането сутринта до лягането вечерта прави само това, което иска."
Боб Дилън
Изображение
:D :D :D Това дойде от вън.И цитата и картинката.Зомбира ме от ФБ.Предполагам, защото много ми резонира на вибрацията.И най-вече е в услуга на моята безцеленасочена ненамереност.Или ненамерена безцеленасоченост- може би :wink:
По-Здрав-И!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Гена, какво целиш, не мога да те разбера. Струва ми се , че има страх у теб да наречеш нещо , което може би и да търсиш. Гена, ако има 7 милиарда човека на нашата Планета, колко според теб гледни точки има и колко от тях са верни и колко не. С други думи, на кои и колко гледни точки би се осланял!? Струва ми се , че цитатите имат за цел да те убедят в нещо, в което все още не можеш сам да се убедиш.
Гена, сега с това ти виждане, след опита с парите и славата , която си имал, искаш ли да имаш много пари да кажем цифра с 6 нули след първото число?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ники,имам си какво още да понаредя в себе си,а относно това колко гледни точки са верни или не са,ти как като четеш различни автори приемаш кое ти допада и виждаш нещо от което имаш полза или пък осъзнаваш,явно от твоя начин на виждане,приемане и убеждение?Всеки автор представя своята си гледна точка от личен опит и практика,а не от твоя.След като четем и се интересуваме за много неща,ние явно не ги знаем и сами избираме кое приемаме за вярно или не.
Навремето не обичах да чета книги,защото приемах един вид,че ако някой е написал нещо си,аз трябва да го приема за вярно,а ако не е така?Като четем книги ние не всичко сме длъжни да приемаме за истина,но явно все пак приемаме нещо за такава,харесваме или осъзнаваме,трупаме опит,анализираме,грешим,страдаме,учим се да израстваме като преодоляваме уроците които получаваме.
За шестцифрена сума не мисля.Засега каквото съм си намислил,че искам да имам и ми е нужно най-вече си го купувам.
Парите не са ми цел в живота,а и без пари се научих пак да се чувствам добре и не страдам от безпаричие.Всъщност аз нямам пари заделени или спестени,но това не ми пречи да си позволявам каквото искам.Парите са просто едно нещо,което минава и заминава през ръцете ми.А и когато напусна този свят,ако имам в банката си някакви суми за какво ми са?Аз си живея просто,тук и сега.Хората за какво трупат и правят само пари те си знаят.Всеки мери с различни мерки и теглилки. :roll:

Маг,аз не рядко правя това което казва този Дилън,но не се намирам за успял човек.Просто човек ако слуша себе си и тялото и се уважава,ако се скапва от работа и напрежение,ще си даде малко почивка и прави това което иска.Всичко е въпрос на избор.
Със седмици съм стоял в къщи,чета си,мързелувам и не изкарвам никакви пари,но правя каквото си искам,а в случай като този,в който човек не изкарва пари,в очите на другите може би той не е успял човек.Така представям само от моя страна как стоят нещата,а не такива каквито са.Не искам да го оспорвам това не е така или не е така.Тук аз виждам,нуждата да се опрем на някой явно авторитет какво е казал и явно при мен проблема с многото цитирания на подобни неща,е че виждам как хората не ме забелязват какво искам аз да им кажа от личен опит,а търсят авторитетите.Възможно е и да се заблуждавам също,че аз си мисля,че съм прав за себе си,а не и в техните очи и за това да не ми обръщат внимание и заблуденият съм аз,но тези неща са назад вече.Осъзнах си доста грешки в мисленето и поведението.Ставам добър слушател.

Когато си на върха имаш оправдание,че не можеш да отидеш по-нагоре!
А и нека да не забравяме,че няма по-голям провал от успеха!
Човек се отпуска спокоен,че вече е успял и не се усеща как лека полека тръгва обратно надолу. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гена, опитвам се пак да те насоча към идеята за двойствеността на всичко. Ти я осъзнаваш на моменти, но навика те дърпа и вадиш някакви цитати, които все наблягат на важността на едно нещо или стойността на едно нещо над друго. А всъщност и двете са важни, стойностни, допълват се и едното не може без другото. Махнеш ли идеята за важността, сравненията и превъзходството на това над онова ще се успокоиш и балансираш още повече. Поне при мен е така.

Преди си мислел, че е важно какво мисли баща ти за теб. Сега мислиш че е по-важно какво ти мислиш за себе си. И двете са важни и същевремено неважни.

Преди си обръщал внимание на външното, сега на вътрешното. И двете са еднакво важни. Не може да има външно без вътрешно и обратно. Почнеш ли да обръщаш внимание и на двете едновремено влизаш в ЧО.

Тогава почваш да си мислиш колко важно е да си в ЧО и колко хубаво е в ЧО. В този момент излизаш от ЧО, защото за да осъзнаеш че си в ЧО трябва с нещо да го сравниш. Не може да категоризираш нещо като хубаво, ако нямаш идея какво е лошо. И т.н. един безкраен кръговрат от игри и игрички в който сами се вкарваме, сами се вадим и т.н.

В крайна сметка всичко е перфектно такова каквото е, стига да пожелаем да го видим от този ъгъл. Никой няма задължителна нужда да се променя. Нищо не трябва. Включително и да налагаме на другите собствената си гледна точка.
Макар, че сме свободни да опитваме.

А те са свободни да негодуват против това.
Да ахкат, колко сме умни и "знаем" повече от тях.
Да ни се ядосват.
Да ни боготворят.
Да ни презират.
Да се опитват да ни следват и копират.
И т.н.

Игри и игрички. Днес печелиш - утре губиш.
Днес се радваш утре - страдаш.
Когато печелиш не знаеш какво губиш и обратно.
Последно промяна от ivangp на 26 Май 2012 10:19, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не се борете със себе си:
http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=2120
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ники,имам си какво още да понаредя в себе си,а относно това колко гледни точки са верни или не са,ти как като четеш различни автори приемаш кое ти допада и виждаш нещо от което имаш полза или пък осъзнаваш,явно от твоя начин на виждане,приемане и убеждение?Всеки автор представя своята си гледна точка от личен опит и практика,а не от твоя.След като четем и се интересуваме за много неща,ние явно не ги знаем и сами избираме кое приемаме за вярно или не.
Навремето не обичах да чета книги,защото приемах един вид,че ако някой е написал нещо си,аз трябва да го приема за вярно,а ако не е така?Като четем книги ние не всичко сме длъжни да приемаме за истина,но явно все пак приемаме нещо за такава,харесваме или осъзнаваме,трупаме опит,анализираме,грешим,страдаме,учим се да израстваме като преодоляваме уроците които получаваме.
За шестцифрена сума не мисля.Засега каквото съм си намислил,че искам да имам и ми е нужно най-вече си го купувам.
Парите не са ми цел в живота,а и без пари се научих пак да се чувствам добре и не страдам от безпаричие.Всъщност аз нямам пари заделени или спестени,но това не ми пречи да си позволявам каквото искам.Парите са просто едно нещо,което минава и заминава през ръцете ми.А и когато напусна този свят,ако имам в банката си някакви суми за какво ми са?Аз си живея просто,тук и сега.Хората за какво трупат и правят само пари те си знаят.Всеки мери с различни мерки и теглилки. Rolling Eyes
Гена, че имаш какво да нареждаш у себе си е само една идея и ще имаш какво да нареждаш в себе си винаги щом имаш тази идея. Да ти допадат различни идеи е чешене на т.нар. его. Умът винаги иска да му допада и никога не спира да иска, там е клопката на егото. Докато вярваме безусловно на онова у нас дето постоянно иска да му допада и да го идентифицираме с най-личното от нас ще е ей така както го пишеш според мен и края му според мен клони към безкрайност . :lol:
Гена, често използваш идеята, че всеки има различна гледна точка и убеждения, за които има право и въз основа на това всеки има своята позиция. Какво значение изобщо има по-горното твърдение? Има ли според теб разлика между това да имаш убеждение и да вярваш на убеждение? И какво ще стане ако имаш убеждение , а не го прочиташ в главата си и според теб ще има ли то проявление във външния свят за теб и за другите около теб, въпреки че го имаш в главата според теб? Има ли разлика според теб да живееш според убежденията си, които постоянно да събираш и да видоизменяш според цитати от книги или да ги проявяваш свободно? Днес проявяваш едно утре друго и всичко да е вярно или невярно за теб.
Според поста ти избираме сами, можем ли да изберем не сами, дори и под въздействието на 100 ГУРУТА които срещу нас да ни дават мъдрост??? Гена, можем ли да спрем да избираме, имам усещането че се чувстваш длъжен да избереш? Какво ще стане ако не избереш? Бездействието действие ли е според теб?
Гена, аз днес нямам проблем да имам парични суми с шест нули след първото число. Не виждам никакъв проблем. Не виждам защо да ги нямам. Парите не са ти цел в живота, но живееш с помощта и на парите , но не живееш без да ползваш пари :!: Ако просто не минават пари през ръцете ти, дали просто ще ти ей така :lol:
Ще напиша една малка история за един човек, който е направил научна дисертация. Ще прерзкажа само някои от изводите от научните наблюдения свързани с физичеките процеси на Планетата :
" Вали дъжд на едри капки. По някое време гледам как тези капки стват по-ситни и накрая стигат под въздействието на гравитацията и мокрят земна повърхност. Минава време и гледам как този дъжд поспира, а накрая спира. Облаците във вид на пари се разкъсват и се появяват светлината на слънцето. По някое време виждам как земята почва да изпръхва , а по някое време дори започва да изсъхва. Прави ми впечатление, че част от влагата вече я няма върху земната повърхност. По едно време слънцето изпече и започна да става горещо. Температурата стана толкова висока, че чак пот изби по челото ми, явно терморегулацията на тялото ми си оказа своето значение и т.н. и т.н." :lol:
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ники,с тези въпроси които явно целят да ме накарат да осмисля и осъзная нещо се замислям сега,не е ли начин да приеме човека срещу нас на когото ги задаваме,не само тук в този разговор,една наша по различна гледна точка на нашето осъзнаване?Това,че ние мислим правилно,а той не.
Аз не говоря и споделям,че имам проблем за шестцифрена сума.Ти ме попита,аз ти казах как стоят при мен нещата с парите.Понаучих се по малко да мисля и да търся на всяко нещо отговор на всяка цена.Според мен ти търсиш доста отговори на някои неща и изпадаш в много дълбоки и сериозни анализи.Аз просто се задоволявам с резултатите,а те са тези които искам.А как ги постигам,правилно или не не е от значение за мен.
Бездействието си е пак действие,но зависи кой какъв смисъл влага като използва тази дума и се осъзнава всъщност,че няма истинско бездействие,също като с намерението.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иване,явно сега се уча именно да съм в този баланс който говориш след второто ти дописване на поста,да съм в ЧО. :D
Но ако човек не се осъзнае или не търси начин да промени нещо което не му харесва,измъчва или дразни,може да си се върти в кръг,да си предизвиква само едни и същи уроци,той да си мисли,че е карък,не му върви,няма късмет и какво ли не още и така да си изтече живота без да положителна промяна.Според мен зависи върху какво се фокусира и обръща внимание човек.Има моменти в които аз мисля и виждам само лошите неща,искам да не е така,но продължавам.Е слава богу,успявам да излезна от тези състояния.
На мен пък преди време ми казаха,че Бог ми изпраща изпитания,за да се науча когато един ден срещна това което искам да мога да го оценя и запазя за себе си.За това ако ми се случи нещо което не искам и не ми е приятно,се замислям за какво ми идва и какъв е урока от тази ситуация.Явно нещо е нужно да променя,да направя за мое добро.Гледам на него като на трамплин,който ме отхвърля на горе,а не да падам надолу.А и си давам сметка,че човек не среща и не преживява случайни неща в живота си,въпроса е дали може да ги разбере и осъзнае правилно.За мен няма случайни неща.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор