Терапия Боуен – Най-добрата грижа за вашето здраве

Информация за здравословен начин на живот.
ddichev64
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2009 16:41

Терапия Боуен – Най-добрата грижа за вашето здраве

Мнение от ddichev64 »

ТЕХНИКАТА БОУЕН е уникална форма на нервномускулно възстановяване. Тя работи не само чрез нервната система на структурно и мускулно ниво, но също чрез лимфната система и системата на кръвообращението. Тя е известна също с ефективността при вътрешни състояния и ускоряване времето за възстановяване. Техниката Боуен е напълно нова концепция за работа на тялото, тя нито произлиза, нито е подобна на която и да е друга подобна модалност.
Методът просто не може да се сравнява с другите – все пак няма манипулация на ставите или костите както при хиропрактиката.
Мускулните напрежения и разтежения се облекчават и се възстановява нормалния лимфен поток – все пак мускулите не се притискат и мачкат както при масажа.
Меридианите показват бързо подобрение – макар че работата не се базира на тях и не наподобява акупунктура или акупресура. Вътрешните физиологични промени са чести – макар че не е необходимо да се възбуждат емоционални реакции, както е при терапиите мозък-тяло.

http://bowentherapy.wordpress.com
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

терапия

Мнение от MESTANSKA.CE »

страхотна е!Аз съм я учила в Германия и я прилагам с голям успех при пациенти,които са дошли за ТЕС. :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

И аз смятам че техниката е добра!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

От първия пост разбирам по-скоро какво НЕ е терапията.
Странно как не съм я чела темата. Ще погледна каква е тая терапия.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая , терапията се прави и в Б-я , можеш да я опиташ ако искащ.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор