Германска Нова Медицина (ГНМ)

Информация за здравословен начин на живот.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Германска Нова Медицина (ГНМ)

Мнение от mayadob »

http://gnm-bg.com/ - български сайт, от който можете да се запознаете подробно с ГНМ - Германската нова медицина.
gmisheva
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2009 17:00

Мнение от gmisheva »

Във връзка с тази тема , дали някой може да посочи друга информация (освен сайта, който е прикачила Мая ) свързана с ГНМ и в частност информация свързана с това как ГНМ обяснява автоимунните заболявания
..........и другото, което ми е интересно да разбера е дали има в България поддръжници (медицински лица) на тази медицина .......
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Май няма лекари които да поддържат ГНМ в България, а и да имаше нямаше да си признаят публично.
А за останалото ще трябва да прочетеш повечко на сайта.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

От тук можеш да намериш много неща
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=406389.0
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Прилагам този линк:
http://www.spiralata.net/kratko/article ... =bg&pg=628

Ако иска някой да комбинира с ТЕС за даден проблем,информацията може да бъде полезна или поне някакъв ориентир!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ЧЕТВЪРТИ ЗАКОН: МИКРОБИТЕ СА В СЛУЖБА НА МОЗЪКА
Микробите са наши съюзници, те са тези, които се занимават с оправянето на щетите по време на втората фаза. Мозъкът е този, който изпраща заповед на нашите приятели вируси, гъбички или бактерии.
Всички микроби идват, размножават се и изчезват, за да благоприятстват възстановяването според една много точна логика, в синхрон с нашия мозък и с нашето тяло. Те са част от биологичната програма на Природата.
Човек съжителства с микробите: тялото ни съдържа десетки пъти повече бактерии отколко човешки клетки - сто хиляди милярда.
И какво става според вас като ги избием със ЗАПЕР или друго нещо?!
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Доколкото съм разбрала, казват, че без микроби оздравителната фаза протича по различен начин или образованието (ако има образование, което трябва да се разгради) се капсулова и чака появата на неоходимата бактерия.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Именно!

Когато човек е здрав, различни микроорганизми живеят в човешкото тяло в симбиоза с него или в непатогенна форма, т.е. без да се развива заболяване. Но всяко влошаване на вътрешните условия в организма, предизвикано от различни фактори -нерационално хранене, замърсена околна среда, дистрес, ваксинации и пр., дават възможност на микробите да се активират и да се развие болест.

Според д-р Антоан Бешам, бактериолог и съвременник на Пастьор, микробите са интегрална част от живия организъм, те остават в неактивирано състояние, докато клетката не е увредена или не загине, също че микробите спомагат за процеса на разпадане на болните клетки и изхвърлянето им от тялото. Той е бил лекар, но не е споделял вирусно-бактериалната теория.

Големият немски учен, "бащата" на патологичната анатомия, Рудолф Вирхов, заявява: "Ако отново можех да изживея живота си, щях да го посветя на доказването на факта, че микробите търсят техния естествен хабитат - болната тъкан, а не, че те самите са причина за развитие на заболяване.

За да покаже слабостта на теорията за специфичната етиология, пропагандирана от привържениците на Пастьор, Р. Вирхов изпива заедно със свои студенти течност, съдържаща холерни вибриони. Никой от тях не се разболява от холера. По подобен начин след него някои учени са правили опити, като са имплантирали в собствените си тела или на доброволци ракови клетки, но заболяване не се развивало. Всеки от нас се е убедил, че по време на грипни епидемии например има много хора, които остават здрави, независимо че около тях други кихат, кашлят и "пръскат зараза". Съвсем логично възниква въпросът: "Защо едни се разболяват, а други не?" Както ще се убедите, теорията за специфичната етиология обслужва много добре интересите на медицинската индустрия, затова именно тя се е наложила безпрекословно.

и още: д-р Джордж Уайт казва: "Ако микробната теория се основаваше на факти, нямаше да има живо същество, което да прочете това, което пиша сега."
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

нерационално хранене, замърсена околна среда, дистрес, ваксинации и пр.,
Съгласна съм, че и тези фактори имат своята роля за това да се развиват микроорганизмите, но мисля, че основния и най-важен фактор е в главата ни - ситуации, с които влизаме в конфронтация. Точно затова в едни и същи условия едни хора се разболяват, а други не.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://de.wikipedia.org/wiki/Germanische_Neue_Medizin
Така нареченият "доктор" си е чист мошенник. Гледала съм за него по ТВ и днес прочетох екстра в нета за подвизите му. Не случайно му е отнета титлата доктор и е осъждан за това. Прочетох и статията от Спиралата.нет. Звучи ми несериозно, а на места и глупаво.
Поствам това от друг форум,интересно ми е прочета мнения и коментари!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

гената написа:http://de.wikipedia.org/wiki/Germanische_Neue_Medizin
Така нареченият "доктор" си е чист мошенник. Гледала съм за него по ТВ и днес прочетох екстра в нета за подвизите му. Не случайно му е отнета титлата доктор и е осъждан за това. Прочетох и статията от Спиралата.нет. Звучи ми несериозно, а на места и глупаво.
Поствам това от друг форум,интересно ми е прочета мнения и коментари!
Действително има два лагера по въпроса. Аз лично не пускам ухо (око) на противниковия лагер и не съм чела почти нищо по въпроса. Ползвам данните от ГНМ така, както всички останали (Луиз Хей, Бурбо, Детлефсен) - с едно наум. Ако ми свършат работа, добре. Ако не - не. Нямам толкова опит, че да се застъпя или да отрека който и да е.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И аз.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Придържам се към ГНМ, доколкото ми дава доста тема, за размисъл и помага, да вникна в моите проблеми и евентуалният им източник.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Няма нито един случай на болест на мои близки/познати, който да не съответства на психологичния им конфликт, описан според ГНМ. Включително и на мен самата. До момента за мен това е самата Истина.
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

vqra написа:Няма нито един случай на болест на мои близки/познати, който да не съответства на психологичния им конфликт, описан според ГНМ. Включително и на мен самата. До момента за мен това е самата Истина.
Сериозно ли!?
Аз нямам толкова категорични наблюдения.
Публикувай отговор