Какво ни убива

Информация за здравословен начин на живот.
Христо
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2010 18:41

Мнение от Христо »

:D
Последно промяна от Христо на 13 Май 2012 23:54, променено общо 2 пъти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Христо, Христо, хвърляш ме в отчаяние бе човек. Явно пиша много неразбрано.
"Правилното" е, както вече ти написах:
Въпреки че кръвната ми захар е.... а трябва да е....аз напълно и............и моля тялото ми да направи всичко необходимо за да нормализира кръвната си захар сега.

НФ - моля тялото ми да направи всичко необходимо за да нормализира кръвната си захар сега

Макар, че е възможно и така както си го написал да проработи.
При ТЕС правилното се определя от резултата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Христо
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2010 18:41

Мнение от Христо »

Много се извинявам,че съм толкова невеж!!! :oops: Но наистина полагам много усилия!Повярвайте ми!Толкова много искам да си помогна......!!!Трудно ми е да си формолирам пражилното изречение!Съгаляжам ако ви затруднявам!!! :?
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Христо написа:Много се извинявам,че съм толкова невеж!!! :oops: Но наистина полагам много усилия!Повярвайте ми!Толкова много искам да си помогна......!!!Трудно ми е да си формолирам пражилното изречение!Съгаляжам ако ви затруднявам!!! :?
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви. Христо щом искаш да се научиш ти препоръчвам следната тема във форума viewtopic.php?t=251
Правилно си се насочил към храненето, но и то само не е достатъчно, а колкото до темата във форума Идеалното хранене, според мен написаното не само е грешно, но и вредно(сигурно ще има засегнати, но си е така, особено за месото и пшеницата).
Препоръчвам ти следната книга http://www.janua-98.com/content/view/141/48/lang,bg/ и книгата на Димков, за която има линк в темата от линка, да се научиш сам да си помагаш, а и на други.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В това да се правят отводни бани няма нищо лошо, даже е много полезно. НО за храненето (т.е., че трябва да сме всички вегетарианци) и изводите на Луи Куне и Димков не съм съгласен. Има много случаи, както и цели племена които ги опровергават. Всеки организъм е строго индивидуален. Общото при всички здрави народи и племена вече бе обобщено - природна храна с минимална обработка, да не се преяжда, да се движим ежедневно и природно( не във фитнеса, а в живота), да сме оптимисти и да имаме здрав кръг от приятели.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Ей това, последното - от где го купуваш?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не се купува създава се. :)
Проблема при повечето хора не е липсата на приятели, а липсата на истински приятели, както и страхът, че ако се разделят със старите, въпреки че те не им харесват и не ги подкрепят, няма да намерят нови, които да споделят идеите им. Същото важи и за старите интимни връзки. А този страх се чисти лесно с ТЕС, при желание. :)
Късметът фаворизира смелите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

И без ТЕС може, достатъчно е проблема да се разбере напълно и да се осъзнае и страхът си изпарява, иначе си прав. Свършиш ли си работата късмета не те тревожи.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Georgi Dimitrov написа:И без ТЕС може, достатъчно е проблема да се разбере напълно и да се осъзнае и страхът си изпарява, иначе си прав. Свършиш ли си работата късмета не те тревожи.
Не съм много съгласна. Може страхът да се подтисне и става лошо. Точно за това се ползва ТЕС и чрез ТКФ да се изчисти старият проблем.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Разбирането и осъзнаването е обратно на потискането. С тях се вижда, че страхът е само илюзия, която повече никога не би те притеснила.
За потискането си права, но говоря за друго. И не става дума просто да ти премине, а никога повече да не го почустваш така, по-скоро би се засмял, като знаеш, че той не съществува, а е от ума-мисловна илюзия.
Не само ще изчистиш стар проблем, но и нов няма да се появи.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Няма значение дали си изчистил някой боклук у себе си с или без ТЕС. Стига да си го изчистил в смисъла, в който го описваш, Георги.
Нашето време показва, че откакто има ТЕС, много хора чистят лесно много душевни боклуци именно с ТЕС. Има и хора, които се справят без. Справят се по конкретен или по случаен начин. Няма начин да зная със сигурност, но съм убедена, че хората, които работят успешно по себе си без ТЕС, са много по-малко от тесащите.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

mayadob написа:Няма начин да зная със сигурност, но съм убедена, че хората, които работят успешно по себе си без ТЕС, са много по-малко от тесащите.
За това си права, така си е. ТЕС е по лесния начин, но пък в осъзнаването е истината, но не всеки залага на това
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Georgi Dimitrov написа:
mayadob написа:Няма начин да зная със сигурност, но съм убедена, че хората, които работят успешно по себе си без ТЕС, са много по-малко от тесащите.
За това си права, така си е. ТЕС е по лесния начин, но пък в осъзнаването е истината, но не всеки залага на това
Не мога да разбера защо постоянно противопоставяш ТЕС и осъзнаването. Не си ли разбрал досега, че хората, работещи с ТЕС преминават именно през период на осъзнаване, опознаване и приемане на проблема?! "Случайно" си спомнят неща, правят асоциации със събития, хора, чувства?! Или си мислиш, че това е някакво "хапче"?! Не, не е.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Не си мисля, че е "хапче". Бях писал в другата тема по въпросите ти. Като разбереш защо ги противопоставям ще видиш, че има разлика, ти щом искаш ги прави засега.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Георги, какъв опит имаш с ТЕС?
Прощавай, ако си писал по другите теми и не съм чела.
Публикувай отговор