Водолечение

Информация за здравословен начин на живот.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Доста подробна информация даде, благодаря ти за което. Ако си прочела един месец лекуване отговаря на една година боледуване. Така че твоето лекуване за да има ефект би трябвало да е по дълго.
Трябва според теб да си нагодиш един план, нещо от рода на Димков който е правил и описва в началото на книгата. И да може да правиш по две или още по-добре три бани, но всичко зависи от ежедневието ти.
В книгата на Димков много се говори за клизми, но Куне ги отхвърля, а и аз мисля, че няма нужда, просто тогава им е била модата.
Търся и втората и част "Как да си съставим план за лекуване по книгата “Практически съвети за правилно лекуване по метода на Луи Куне”", но е има само в архива на Софийската библиотека и не я дават.
А ти иначе по колко бани правиш на ден или си правила, и спазвала си това за да не си се хранила 2 часа или повече преди баня, и поне 30мин. след нея?
Мен ми беше интересно повече за баните подробности, температури и т.н.
При Димков и при Вуто Рупчански дават тази подобрената баня с търкане на нервния възел на кръста, при която резултата бил по-бърз и ефективен.
Иначе като чета за болестите ти, мисля че ако се хванеш по-сериозно ще се излекуваш, но ще имаш лечебни кризи и то доста сериозни, но след отминаването им ще се чувстваш невероятно.
А иначе филмът е Sicko, потърси го.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Чак сега се зачетох, нали не съм голям фен на водата. Много интересно. Май ще приложа някои техники. :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Тези дни четох една книжка и ви пускам един цитат свързан донякъде с нашата тема и по-предните постинги.
"Единствено в Китай е била направена огромна революционна стъпка преди две хиляди години. Това било следното: пациентът трябва да плаща на доктора докато е здрав. Ако се разболее, тогава на доктора не се плаща. Това изглежда странно. Ние плащаме на доктора когато сме болни, за да ни направи отново здрави. Но това е опасно, защото правим доктора зависим от нашите болести. Болестта се превръща за него в интерес: колкото повече хората боледуват, толкова повече печели той. Неговият интерес става не здравето, а болестта. Ако всички са здрави, тогава докторът ще е единственият болен! И на тях им хрумнала революционната и практична идея всеки да си има свой лекар и докато човекът е здрав, на лекаря се плаща ежемесечно. Дълг на доктора е да го поддържа здрав - и е естествено той да го прави, защото му се плаща за това. Ако пациентът се разболее, докторът губи парите си. Когато има епидемии, лекарите се разоряват.
В момента е точно обратното, но това е много порочна система.
Здравето е бизнеса на докторите, а не болестите."
Ошо
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Това съм го чувала - да се плаща на доктора, докато си здрав. Ама беше за някакво племе. Но няма значение. Има смисъл. :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Идеята е логична и практична, но няма да се осъществи скоро в съвремения цивилизован свят. Причината е от една страна финансовите интереси на фармацевтичната промишленост и от друга това, че лекарите не изучават здраве, а болести, т.е. те не знаят как да постигат или запазват здравето, а как да диагностицират и временно третират болестните симптоми.
Така, че най добре да забравим за докторите и да се заемем сами със собственото си оздравяване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Най-накрая качих останалите книжки.
Файлът съдържа "Отглеждане на децата" и "Здрав ли съм или съм болен" на Луи Куне, и "Без цярове и операции" на Вуто Рупчански.
Качеството не е добро и някои страници на накривени или поорязани при копирането, но мисля, че се вижда достатъчно да се прочетат. На места текста бледнее, но книгите са доста стари. Ако някой има желание може да си ги намери в Софийската библиотека.
Остана да намеря само тази книжка от 23 страници на Петър Димков "Как да си съставим план за лекуване по книгата “Практически съвети за правилно лекуване по метода на Луи Куне”", но е имат само в архива пак там, а не съм от София и ще е по нататък.
Линкът е временен, ако може да го качи някой на постоянен адрес, ако ли не ще питам пак в спиравата.
Линк за свалянe: http://tranz.it/load.php?id=1cTnRZ5y4V4NFIqY480718 ще бъде активен 120 часа
Stanislava
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2009 22:43

Мнение от Stanislava »

super si, bravo! ne znam kak da pomogna oba4e; az go izteglih; mnogo mi e natovareno, 6te se vkliu4a tezi dni; mersi o6te vednaj!!!!
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Станислава, като имаш възможност, ако е удобно, кажи почна ли лечението и какво правиш - бани, температури, хранене, кризи, облекчения и т.н. Ако не ти е проблем де... и излекува ли децата.
Stanislava
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2009 22:43

Мнение от Stanislava »

ne sam zapo4nala; niamam vreme, lekuvam decata; razboliavat se edin sled drug, virusi s temperaturi leki i ka6lica; silna ka6lica - na golemia mu predpisaha antibiotik; malkia - u6na infekcia - pak antibiotik; estestveno, spestih im go, no mi se razkaza igrata, ne sam spala 3 sedmici; sega sa ok;sajaliavam 4e pi6a na latinica, ne uspiah da razbera kak da mina na kirilica, a i klaviaturata mi e samo na latinica; imam nujda ot konsult - priatelka zapo4na aktino le4enie - problemi s kanalite ima, seriozni; pravi nagrevki, a posle bani - sled okolo 2 4asa; pritesniava se da ne razvali efekta ot nagrevkite; niamam vreme da iz4eta vsi4ko, ako se seti6 ne6to (ili niakoi drug) da pi6e Dimkov za tova, pi6i; 6te gledam da pi6a tezi dni;
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Димков май нищо не казва, в на Куне книгата пишеше май нещо за нагревките, че не помагат, ами само ускоряват ферментацията, но не съм сигурен, че книгата ми я няма в момента. Те препоръчват парни бани на корема и след това бани.
Предупреди я ако се получи треска-лечебна криза да не се изплаши.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Станислава, пиши на кирилица.
Когато пишеш ново мнение, отгоре намери къде пише "Клавиатура". До надписа има бутон, който се натиска за кирилица и така това, което пишеш на латиница, тук се появява на кирилица.
salutary
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2010 12:56

Луи Куне

Мнение от salutary »

Искам да попитам правите ли онзи хляб и какво друго ядете?


п.п. на мен също се явиха :) мускулна треска и зъбният ми камък сублимира :). Изринах се по лакти колене, глезени, глава- всичко ме сърби, но си траЯм. :) Главата взе да ме боли...кризите са налице и то почти веднага започват.


Относно разтриването с груб плат по корема при водна баня там, това е невероятно! Разбира се със диетата. Пробвах с без диета и ми стана мноого зле. С диета е ОК. И ефекта е WOW
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Re: Луи Куне

Мнение от Georgi Dimitrov »

salutary написа:Искам да попитам правите ли онзи хляб и какво друго ядете?


п.п. на мен също се явиха :) мускулна треска и зъбният ми камък сублимира :). Изринах се по лакти колене, глезени, глава- всичко ме сърби, но си траЯм. :) Главата взе да ме боли...кризите са налице и то почти веднага започват.


Относно разтриването с груб плат по корема при водна баня там, това е невероятно! Разбира се със диетата. Пробвах с без диета и ми стана мноого зле. С диета е ОК. И ефекта е WOW
Ние вкъщи си правим, само с пълнозърнесто брашно, вода и пшеничени трици допълнително, те го правят още по хубав, и спомагащ на храносмилането и изхождането. Малко става твърд, по скоро правим питки, по малки и сплескани, че без мая се получава по сбито.
Иначе сега е сезона на плодове и зеленчуци имаш голям избор. Много е вкусен и отделно със сурови ядки(особено с орехи и мед), иначе ориз, картофи, каквото се сетиш, но сега има избор на пресни плодове, така че е лесно.
Ти от скоро ли си почнала, и май си правиш коремообтривни бани.
Мога да ти препоръчам още една книга, писаното за Ниши е уникално, и 6те ми правила и разбирането за тялото и кръвообращението най-вече, но след 70та страница се разводнява, но пак има хубави работи. Макар и много неща да си противоречат с Куне, и други с които не бих се съгласил от авторката, но цитираното от Ниши е уникално.
http://www.fenomenibg.com/modules/news/ ... toryid=158
http://bg.netlog.com/groups/_nishi_ ----- оттук може да видиш на видео упражненията

Файл: Kune,Vuto.rar
Линк за свалянe: http://tranz.it/load.php?id=ordpEFNGyoAnr63u574449

Успех с лечението и пиши пак тук.
salutary
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2010 12:56

Мнение от salutary »

Благодаря!
На Ниши имам материал от една руска авторка. Ще прочета и това.
Всички тези книги са безценни за мен!
Очаквам с нетърпение останалите.
Успех на всички.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Кои останали?
На Ниши в момента има нови издания четири книжки.
Публикувай отговор